Louis van Gaal tündöklése és bukása

2011.03.07. 23:38
Címkék
Hétfőn biztossá vált, hogy a szezon végén távozik a Bayern München kispadjáról Louis van Gaal. A holland szakember 2009 júliusában vette át a bajor csapatot, azaz két évet tölthet a klubnál, de ez éppen elég volt neki, hogy maradandó nyomot hagyjon maga után a klub históriás könyvében. Íme, a legemlékezetesebb pillanatok az elmúlt 20 hónapból!

A nehéz természetű hollandot nem könnyű szeretni, igaz, azt meg kell hagyni, nem is koldulja nagy erőfeszítésekkel a szeretetet. Így aztán kész csoda, hogy ilyen rövid alatt, amelynek csak az első harmada volt sikeres, megszerettette magát – méghozzá nem is akárhol, hanem Németországban. Ízlelgessük: egy holland, akit szeretnek Németország legnémetebb szegletében. Durva...

Éppen ezért Van Gaal méltó rá, hogy néhány bekezdésben átfussuk ezt az időszakot bajnoki címmel, elbukott BL-döntővel, részeg ünnepi monológgal, beszólogatós főnökkel és edzőt borogató játékosokkal együtt.

2009. július 1.

Az első nap Münchenben, mindjárt egy örökre idézhető nyilatkozattal: „Ez a klub olyan, mint én: magabiztos, arrogáns, őszinte és innovatív, ugyanakkor barátságos és családias. Úgy passzol rám, mint egy jó meleg kabát." Naná, hogy egyből bevágódott a szurkolóknál.

Az első nap Münchenben. Mindenki örül? (Fotó: Action Images)
Az első nap Münchenben. Mindenki örül? (Fotó: Action Images)

2009. szeptember 12.

Hatalmas, 5–1-es győzelem Dortmundban. Gólja után Franck Ribéry a nyakába ugrott, pedig előtt igencsak feszült volt kettejük viszonya. „Most megmutatta, mennyire szereti az edzőjét" – mondta Van Gaal a jelenetről.

Egy rendes focista így szereti az edzőjét (Fotó: Action Images)
Egy rendes focista így szereti az edzőjét (Fotó: Action Images)

2009. december 8.

A Bayernnek győznie kell Torinóban a Juventus ellen, ha tovább akar jutni a csoportjából – a helyzetet nehezítette, hogy egy vereség a Juvénak is a búcsút jelentette volna. És azt is jelentette! A Bayern közel tökéletes játékkal kivégezte a Juventust, és 4-1-re nyert.

Az első igazán nagy diadal: Juve - Bayern 1-4
Az első igazán nagy diadal: Juve - Bayern 1-4

2010. január 23.

Werder Bremen–Bayern 2–3. A győztes gólt szerző Robben felborítja Van Gaalt. Nagy lépést tett a csapat a bajnoki cím felé.

Bár voltak összezördüléseik, Robben is bírta (Fotó: Action Images)
Bár voltak összezördüléseik, Robben is bírta (Fotó: Action Images)

2010. május 9.

Bajorország a Bayern 22. bajnoki címét ünnepli, amit a szokásos népviseletes, városháza erkélyéről integetős parádé mellett a tiszteletre méltó vezetőedző csontrészegen elmondott beszéde tett kitörölhetetlen emlékké.

A legendás ünneplés a müncheni városháza erkélyén (Fotó: Action Images)
A legendás ünneplés a müncheni városháza erkélyén (Fotó: Action Images)

2010. május 21.

A második legszomorúbb nap Van Gaal müncheni pályafutása során: az Internazionale Diego Milito két góljával 2–0-ra legyőzi a Bayernt a Bajnokok Ligája madridi döntőjében. A holland tréner kénytelen volt egykori asszisztensének, a milánói csapat kispadján ülő José Mourinhónak gratulálni.

A tanítvány legyőzi a mestert: Bayern–Inter 0-2 a BL-döntőben (Fotó: Action Images)
A tanítvány legyőzi a mestert: Bayern–Inter 0-2 a BL-döntőben (Fotó: Action Images)

2010. szeptember 27.

A szerződéshosszabbítás. Két nappal a Mainz elleni hazai 1–2 után (a vendégek győztes gólját Szalai Ádám lőtte) a müncheni vezetőség 2011–2012-es szezon végéig meghosszabbította a tréner kontraktusát. Christian Nerlinger sportigazgató az alábbi szavakkal méltatja Van Gaalt: „Biztosak vagyunk benne, hogy ő a megfelelő ember számunkra. Hozott egy fajta szellemiséget a klubhoz, amit mi szeretnénk továbbvinni."

"Számunkra ő a legjobb ember." (Fotó: Action Images)

2010. október 6.

A mester bemutatja az általa írt futballkönyveket, a német nyelvű „Önéletrajz" és „Vízió" című alkotásokat. A művet Uli Hoeness klubelnök és Karl-Heinz Rummenigge figyelmébe ajánlja, mondván, sokat tanulhatnak belőle.

Van Gaal szerint főnökeinek érdemes lett volna a két művet elolvasni (Fotó: Fanlager.de)
Van Gaal szerint főnökeinek érdemes lett volna a két művet elolvasni (Fotó: Fanlager.de)

2010. október 31.

Hoeness élő adásban szól be Van Gaalnak: „Cseppnyi fogékonyság nincs benne mások tanácsaira. Képtelen elfogadni mások álláspontját." A holland edző megdöbbent a támadáson.

Uli Hoeness és Van Gaal: nem ettek egymás tenyeréből (Fotó: Action Images)
Uli Hoeness és Van Gaal: nem ettek egymás tenyeréből (Fotó: Action Images)

2011. március 5.

A tréner legszomorúbb napja: kezébe adták a felmondását, és nyilván az sem vigasztalja, hogy a szezon végéig maradhat.

Edzősors (Fotó: Action Images)
Edzősors (Fotó: Action Images)
Legfrissebb hírek

A vb-búcsú után már „mindenhol” Zidane kinevezéséről írnak a franciák kapcsán

Foci vb 2026
21 perce

Szerdai sportműsor: Anglia–Argentína elődöntő a labdarúgó-vb-n

Birkózás
42 perce

Rayan Cherki: Egyértelmű, hogy a játékvezető nem nőtt fel a feladathoz

Foci vb 2026
53 perce

Anglia visszaütne Maradona kezezéséért; 60 éves a liverpooli brazilverés

E-újság
1 órája

Hatvan és negyven év angol árnyéka – Moncz Attila publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

A Víkingur volt az úr – Deák Zsigmond jegyzete

Bajnokok Ligája
1 órája

Legendás nevek társaságában Oyarzabal, veretlenségi rekordot döntő spanyolok – statisztikai rovatunk ismét jelentkezik!

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Spanyolország beállította a világrekordot, a védelme pedig továbbra is lenyűgöző

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik