Rali ob: ifj. Tóth János feladta a Budapest-ralit

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2006.08.12. 12:04
Címkék
A bajnoki címvédő ifj. Tóth János (képünkön) a harmadik gyorsasági szakasz után műszaki hiba miatt feladta a versenyt a Budapest-ralin, az ob hatodik, utolsó előtti futamán.
"A központi differenciálmű hibásodott meg, ezért kénytelen voltunk kiállni" - mondta a távirati irodának a hétszeres abszolút bajnok pilóta (Peugeot 307 WRC). - Végtelenül sajnálom, hogy nem folytathatjuk."

A pontverseny éllovasának egy második hely is elég lett volna újabb végső sikerhez. A bajnoki cím sorsa így a szeptember 15-17. között esedékes Mecsek-ralin dől majd el.

A harmadik gyorsasági szakasz után Turi Tamás (Skoda Fabia WRC) 25:46.2 perccel áll az élen az összetettben, Benik Balázs (Ford Focus WRC, 25:55.3 p) és Spitzmüller Csaba (Mitsubishi Lancer, 26:15.4 p) előtt.

Az ob-n szombaton további nyolc gyorsasági szakaszt bonyolítanak le.

A 20. Budapest-ralival egy időben rendezik meg a tízszeres szorzójú FIA Európa-kupa-futamot, amely csak vasárnap fejeződik be.
Legfrissebb hírek

„Professzionalizmus, elegancia, tisztelet” – így emlékeznek a klubok Jenei Imrére

Minden más foci
11 perce

U21: Lisztes Krisztián újra a válogatott keretben

Minden más foci
14 perce

Orbán Viktor gratulált Márton Luanának, a válasz sem maradt el

Egyéb egyéni
26 perce

Rendhagyó testnevelésórán mutatták be a Sportoló Nemzet Tanév sportolói nagyköveteit

Egyéb egyéni
28 perce

Bölöni László Jenei Imréről: Nem akarta szabályozni minden percünket, de nem is kellett

Minden más foci
28 perce

A Real Madrid az idényben először bizonyult gólképtelennek

Bajnokok Ligája
29 perce

Andrés Iniesta szelíd tanácsa: Legyenek türelmesek Lamine Yamallal...

Bajnokok Ligája
43 perce

Cristiano Ronaldo „hamarosan” visszavonul, hogy többet lehessen a családjával

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik