Találatok a Vitorlázás címkére

Találatok száma: 715

Folytatódik az Audi és a magyar vitorlássport közös története

2022-06-23 15:21:50

Hamarosan indul az 54. Kékszalag, a hagyományokhoz híven pedig a júliusban rajtoló verseny fő mobilitási partnereként az Audi idén is aktívan jelen lesz a verseny ideje alatt a balatoni térségben. A négykarikás márka és a vitorlássport közös útja ugyanakkor túlmutat a Kékszalag versenyen: az Audi a sportág több hazai kiválóságát is támogatja. (x)

vitorlázás pr Kékszalag

Amiről mások csak álmodnak – Varga Árpád két év alatt körbevitorlázta a Földet

2022-06-14 16:49:13

Varga Árpád 68 éves diótermesztő elindult csipkereki házából, vitorlásával két év alatt megkerülte a Földet, és csodálatos kalandjai mellett fontos tapasztalattal gazdagodott: a globalizáció a világ legeldugottabb vidékeinek szokásait is átrajzolta már.

vitorlázás Varga Árpád Képes Sport

Vitorlázás: 200-220 nevezőt várnak az alsóörsi 420-as vb-re

2022-06-09 11:47:29

A 420-as osztály legjobb vitorlázói Alsóörsön adnak egymásnak randevút augusztus 5. és 13. között – itt tartják ugyanis a világ vezető ifjúsági hajóosztályának világbajnokságát, amelyre az előzetes visszajelzések alapján 200-220 indulópárost vár a szervező Balatoni Yacht Club.

vitorlázás

Kékszalag: az RSM sorozatban a harmadik győzelmére hajt

2022-06-02 17:33:36

Sorozatban a harmadik győzelmére hajt az RSM az 54. Kékszalag Raiffeisen Nagydíjon. A legendás tókerülő verseny július 14-én 9 órakor rajtol Balatonfüredről.

vitorlázás Vándor Róbert RSM Kékszalag

Kékszalag: a tavalyinál is izgalmasabb versenyt vár a címvédő

2022-06-02 11:49:28

A címvédő RSM csapat szerint a tavalyinál is izgalmasabb küzdelem várható az 54. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj tókerülő vitorlásversenyen, amely július 14-én 9 órakor rajtol Balatonfüredről – írja az MTI.

vitorlázás Kékszalag Balaton

Vitorlázás: Vadnai Jonatán 9. helyen végzett a ILCA-vb-n

2022-05-29 18:33:28

Vadnai Jonatán a 9. helyen végzett a vitorlázó ILCA 7 (korábbi nevén Laser) olimpiai hajóosztály világbajnokságán, Mexikóban.

vitorlázás Vadnai Jonatán ILCA 7

Vitorlázás: augusztusban 420-as vb-t rendeznek Alsóörsön

2022-05-16 16:26:35

A Balaton vizén, közelebbről Alsóörsön mérik össze tudásukat augusztus 5. és 13. között a világ legjobb vitorlázói a 420-as osztályban. A szervező Balatoni Yacht Club elnöke, Ugron Gáspár adott bepillantást a rangos nemzetközi verseny kulisszái mögé – áll a klub közleményében.

vitorlázás Balatoni Yacht Club

Vitorlázás: megnyitották a balatoni vitorlásszezont

2022-05-14 12:15:10

A Balaton megkoszorúzásával és az évadnyitó vitorlásverseny rajtjával szombaton megnyitották Balatonfüreden a vitorlásszezont – írja az MTI.

vitorlázás Balaton

Vitorlázás: júniusban új széria mutatkozik be a Balatonon

2022-04-21 19:31:31

Június 16. és 19. között Alsóörsön, a BalatonGreen nevű kulturális fesztivállal egyidőben zajlik a vízen a Sailing CapeCup, egy vadonatúj magyar fejlesztésű nemzetközi versenyszéria bemutatkozó versenye is – jelentették be a szervezők a fővárosban megtartott sajtótájékoztatón.

vitorlázás

Gyász: Bachot is sokkolta a fiatal vitorlázó halálos balesete

2022-04-11 18:40:10

Baleset következtében elhunyt Eja Guezguez, aki tunéziai színekben szerepelt ikertestvérével a tavalyi tokiói olimpián a 49er FX hajóosztályban – számolt be a hírről az olympics.com.

vitorlázás nyári olimpia gyász Tokió 2020 Eja Guezguez

Vitorlázás: Érdi Mária hetedik a spanyolországi vk-versenyen

2022-04-11 09:08:04

Érdi Mária az éremfutamot megnyerve a hetedik helyen végzett a spanyolországi vitorlás világkupaversenyen – írja az MTI.

Érdi Mária vitorlázás

Sportrádió: Sikerült jó alapot letennünk, jó úton haladunk – Érdi Mária

2022-03-27 21:54:03

A kétszeres olimpikon vitorlázó Érdi Mária a Sportrádió Hazafutás című műsorában beszélt Virányi Zsolt műsorvezetővel a mallorcai Európa-kupán szerzett bronzérméről, valamint a jelenlegi egészségi állapotáról és a 2024-es olimpiáról.

Érdi Mária vitorlázás Sportrádió

Vitorlázás: Érdi Mária bronzzal kezdte az Európa-kupát

2022-03-20 21:26:42

Érdi Mária bronzérmet nyert a vitorlázók női laser radial versenyében, az Európa-kupa-sorozat első állomásán, a Mallorcán található Pollencán – tudósított a Magyar Távirati Iroda.

Vitorlázás: oroszok nem indulhatnak a magyarországi versenyeken

2022-03-10 13:15:09

A Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) azonnali hatállyal felfüggesztette orosz és fehérorosz sportolók, sportvezetők és sportági tisztviselők részvételi lehetőségét magyarországi nemzetközi viadalokon.

vitorlázás orosz-ukrán háború Oroszország

Vitorlázás: 75 éves a Detre ikerpár

2022-03-06 23:42:00

Detre Szabolcs és Detre Zsolt több mint ötven éve ismerkedett meg és „kötött házasságot” a vitorlázással, a sportág első magyar olimpiai érmét szerezte (1980, Moszkva), és immár 75 évesen (ma van az ikerpár születésnapja) is versenyez. Ez a víz- és hajószerelem náluk egy életre szól.

vitorlázás Detre Zsolt Detre Szabolcs

Vitorlázás: július 14-én startol a Kékszalag mezőnye

2022-03-05 14:49:23

Július 14-én rajtol el az 54. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye – jelentették be szombaton a Budapest Boat Show-n.

Vitorlázás: 2021 fantasztikus éve volt a magyar vitorlázásnak

2021-12-29 10:30:18

2021 sikeres éve volt a magyar vitorlázásnak, elég csak a versenyzőink tokiói olimpián nyújtott teljesítményére gondolni. Nyilván Berecz Zsombor olimpiai ezüstérme jelentette a legnagyobb diadalt, de ahogy Holczhauser András, a Magyar Vitorlás Szövetség főtitkára is elmondja az év végi beszámolójában, nemcsak emiatt volt ok az örömre.

Érdi Mária vitorlázás Vadnai Jonatán Tokió 2020 Magyar Vitorlás Szövetség Berecz Zsombor

Vitorlázás: száz alá csökkent az indulók száma a Sydney–Hobarton

2021-12-25 16:41:55

A koronavírus-járvány miatt száz alá csökkent a vasárnap rajtoló Sydney–Hobart vitorlásversenyen induló hajók száma – írja az MTI.

vitorlázás Sydney-Hobart

Vitorlázás: a világ ötödik legjobbja Berecz Zsombor

2021-12-17 16:11:30

Berecz Zsombor az ötödik helyen áll a világ legjobb vitorlázóit rangsoroló listán.

vitorlázás Berecz Zsombor

Vitorlázás: az Alinghi visszatér az Amerika-kupába

2021-12-14 14:41:58

Visszatér a vitorlázó Amerika-kupába a kétszeres győztes Alinghi – számolt be róla a Magyar Távirati Iroda.