Találatok a Veres Amarilla címkére

Találatok száma: 12

Paralimpia: Amarilla üzeni Amynek, vele készült az első bajnok-selfie

2021-09-08 15:28:12

Mi a közös Ekler Lucában és Veres Amarillában? Nos, mind a ketten történelmet írtak a tokiói paralimpián. Sportágukban mind a ketten az első nők, akik aranyérmet nyertek magyar színekben, előbbi távolugrásban, utóbbi párbajtőrvívásban. És persze mind a ketten példaképek lettek – erről árulkodnak a hozzájuk érkezett, megszámlálhatatlan mennyiségű üzenetek.

paravívás paralimpia paraatlétika Veres Amarilla Tokió 2020 Ekler Luca

Paralimpia 2020: ünnepélyes keretek között fogadták a magyar küldöttséget

2021-09-07 15:34:09

Vasakaratú sportolókat, nagyszerű embereket köszöntöttek kedd délelőtt a Vasas Fáy utcai kézilabdacsarnokában. Hazatértek Tokióból a magyar paralimpikonok, akik kifejezetten szép eredményeket értek el az ötkarikás játékokon: hét arany-, öt ezüst- és négy bronzérmet gyűjtöttek, ami az éremtáblázat 18. helyéhez volt elegendő 163 ország összevetésében – soha ilyen sikeresen nem szerepelt Magyarország, amióta azonos helyszínen rendezik az olimpiai és a paralimpiai játékokat (1988, Szöul). 37 versenyzőnk és egy guide vett részt a viadalon piros-fehér-zöld színekben, és Illés Fanni első helye révén megszületett Magyarország 150. paralimpiai érme.

paralimpia 2020 Veres Amarilla Vasas Pálos Péter Pap Bianka Konkoly Zsófia

Paralimpia 2020: Veres Amarilla vívásban aranyérmet szerzett!

2021-08-26 11:48:09

A tokiói paralimpia női párbajtőr egyéni döntőjében Veres Amarilla a kínai Csing Zsunggal találkozott, és 15:12-re győzve megszerezte a magyar küldöttség első aranyérmét.

vívás parasport paralimpia 2020 paralimpia Veres Amarilla Tokió 2020

Kerekesszékes vívó-vk: három magyar érem az első napon

2020-02-13 20:44:24

Három érmet nyertek a magyarok a kerekesszékes vívók egri világkupaversenyének első napján.

vívás kerekesszékes vívás Veres Amarilla Osváth Richárd Krajnyák Zsuzsanna

Kerekesszékes vívó-vk: Veres Amarilla legyőzte a világelsőt

2019-07-18 14:30:48

Kisebb sérüléssel is remekelt Varsóban Veres Amarilla, aki női kard egyéniben aranyérmet, a párbajtőrcsapattal  bronzérmet nyert a kerekesszékes vívó-világkupa lengyelországi állomásán.

vívó-vk kerekesszékes vívás Veres Amarilla BVSC

Kerekesszékes vívó-vk: Veres remekelt, arany- és bronzérmet nyert Sao Paulóban

2019-05-25 11:17:52

Az egyéni versenyek után már biztos, legalább két éremmel, egy arannyal és egy bronzzal jöhet haza a brazíliai paralimpiai kvalifikációs világkupa-versenyről Veres Amarilla. A BVSC vívója a rögtön az első versenynapon megállíthatatlan volt és a női párbajtőrözők (A kategória) közt első helyen zárt. A döntőben honfitársát, Krajnyák Zsuzsannát nagy csatában, 15:13-ra győzte le. Másnap újabb „magyar csata” várt Veresre, a kardvívók (A kategória) negyeddöntőjében Hajmási Évát múlta felül 15:10-re. Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

vívás kerekesszékes vívás Veres Amarilla Tokió 2020 Osváth Richárd Krajnyák Zsuzsanna

Parasport: Veres bronzérmes a kerekesszékes vívó Eb-n

2018-09-20 18:12:14

A szerdán elhunyt Kulcsár Győzőre, a Nemzet Sportolójára, a négyszeres olimpiai bajnok párbajtőrözőre emlékezve fekete karszalaggal vívtak a magyarok az olaszországi Terniben zajló kerekesszékes vívó Európa-bajnokságon, amelynek csütörtöki versenynapján Veres Amarilla bronzérmet szerzett kardban.

vívás parasport kerekesszékes vívás Veres Amarilla

Kerekesszékes vívó-vb: magyar érem született Rómában

2017-11-09 19:06:26

Veres Amarilla harmadik lett kardban a római kerekesszékes vívó-világbajnokságon.

kerekesszékes vívás Veres Amarilla

Paralimpia: Sors és Konkoly is bronzérmet nyert 100 pillangón!

2016-09-15 22:36:33

A 2008-ban és 2012-ben aranyérmet szerző Sors Tamás, valamint a 14 éves Konkoly Zsófia bronzérmet nyert a riói paralimpia csütörtöki versenynapján 100 méteres pillangóúszásban. Ugyancsak a harmadik helyen végzett a Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi, Veres Amarilla alkotta kerekes székes vívócsapatunk a női párbajtőrcsapatok versenyében.

paralimpia 2016 paralimpia Veres Amarilla Sors Tamás Pap Bianka Konkoly Zsófia

Paralimpia 2016: Krajnyák Zsuzsanna a 4. helyen végzett

2016-09-13 21:19:01

Krajnyák Zsuzsanna elvesztette a bronzmérkőzést, így a negyedik helyen zárt az A sérültségi kategória párbajtőr egyéni küzdelmében a riói paralimpia keddi versenynapján, a kerekesszékes vívók viadalán.