Találatok a Pap Bianka címkére

Találatok száma: 67

Szárkapocscsont nélkül született, három érmet nyert a tokiói paralimpián

2021-10-23 09:28:06

Az úszó Pap Bianka a tokiói paralimpia egyik legeredményesebb magyar versenyzője volt egy arany- és két ezüstéremmel, nemcsak szép, hanem magabiztos úszással, testhossznyi előnnyel legyőzve riválisait. Elmondta, egy ideig el kellett játszania előttük, hogy tele van önbizalommal, de már nincs szüksége ilyen trükkökre.

úszás paralimpia 2020 paralimpia Pap Bianka Képes Sport

Paralimpia: Pap Bianka világcsúcsot döntött sírásban

2021-09-07 17:53:24

Pap Bianka és Konkoly Zsófia egymást hajszolta bele a sikerbe Tokióban. A paralimpián egyaránt egy aranyérmet és két ezüstérmet szerző két úszó felnéz egymásra, és ugyanúgy megkönnyezték a másik győzelmét, ahogy a sajátjukat. Minderről az NSO Tv-nek beszéltek a paralimpikonok itthoni ünnepélyes fogadásán.

paraúszás paralimpia Tokió 2020 Pap Bianka Konkoly Zsófia

Paralimpia 2020: ünnepélyes keretek között fogadták a magyar küldöttséget

2021-09-07 15:34:09

Vasakaratú sportolókat, nagyszerű embereket köszöntöttek kedd délelőtt a Vasas Fáy utcai kézilabdacsarnokában. Hazatértek Tokióból a magyar paralimpikonok, akik kifejezetten szép eredményeket értek el az ötkarikás játékokon: hét arany-, öt ezüst- és négy bronzérmet gyűjtöttek, ami az éremtáblázat 18. helyéhez volt elegendő 163 ország összevetésében – soha ilyen sikeresen nem szerepelt Magyarország, amióta azonos helyszínen rendezik az olimpiai és a paralimpiai játékokat (1988, Szöul). 37 versenyzőnk és egy guide vett részt a viadalon piros-fehér-zöld színekben, és Illés Fanni első helye révén megszületett Magyarország 150. paralimpiai érme.

paralimpia 2020 Veres Amarilla Vasas Pálos Péter Pap Bianka Konkoly Zsófia

Paralimpia 2020: Pap Bianka ezüstérmes 200 vegyesen

2021-09-03 09:42:49

Csütörtöki aranyérme után egy nappal Pap Bianka már újra versenyzett, ezúttal 200 méter vegyesúszásban, amelynek döntőjében 2:26.12-es idővel másodiknak ért célba, így ezüstérmet szerzett.

paralimpia 2020 paralimpia Pap Bianka

Paralimpia 2020: Pap Bianka aranyérmes 100 méteres hátúszásban

2021-09-02 10:53:52

Pap Bianka aranyérmet nyert 100 méteres hátúszásban csütörtökön, az S10-es kategóriában a tokiói paralimpián – tudósított a Magyar Távirati Iroda.

paralimpia 2020 Tokió 2020 Pap Bianka

Paralimpia 2020: Pap Bianka ezüstérmes a tokiói paralimpián

2021-09-01 10:49:41

Pap Bianka szerezte a magyar küldöttség tizedik érmét, miután 4:29.83-as idővel második helyen végzett a 400 méteres gyorsúszás döntőjében, az S10-es kategóriában.

Paraúszás: magasra tették a lécet a magyarok

2021-05-24 13:19:36

A paraúszók nagyon magasra tették a lécet a tokiói paralimpia előtt, jelentette ki Sós Csaba, a paraúszó-válogatott szövetségi kapitánya a történelmi sikerrel zárult funchali Európa-bajnokságot értékelve – írja az MTI.

úszás paraúszás paralimpia Száraz Evelin Pap Bianka Konkoly Zsófia

Paraúszó-vb: Pap Biankáé a harmadik magyar érem

2019-09-10 21:12:06

Pap Bianka bronzérmet szerzett az S10-es kategória 200 méteres vegyes számában a Londonban zajló paraúszó-világbajnokság keddi versenynapján.

paraúszó-vb paraúszás parasport Pap Bianka

Év sportolója gála: Micsoda mezőny!

2019-02-11 08:15:21

A hatszoros győztes és címvédő Hosszú Katinka két kihívója, Babos Tímea és Kozák Danuta a parasportolóknál a három éve győztes Gyurkó Alexandrának van esélye duplázni.

Év sportolója Pap Bianka Kozák Danuta Hosszú Katinka Gyurkó Alexandra Ekler Luca

Paraúszó Eb: kilenc éremmel zárt a magyar küldöttség

2018-08-20 16:06:16

A magyar küldöttség kilenc éremmel zárta szereplését a Dublinban rendezett paraúszó Európa-bajnokságon.

paraúszó Eb paraúszás Pap Bianka

Parasport: Pap Bianka négy éremmel zárt Mexikóvárosban

2017-12-08 10:32:18

Pap Bianka harmadik helyen végzett az S10-es sérültségi kategória 400 méteres gyors számában a Mexikóvárosban rendezett paraúszó-világbajnokságon.

parasport Pap Bianka

Parasport: az ezüst hiányzott, Pap Bianka azt is megszerezte

2017-12-05 09:45:01

A hétfői versenynapon sem maradt érem nélkül a magyar küldöttség a parasportolók úszó-világbajnokságán, Mexikóvárosban: az eddig már egy-egy arannyal és bronzzal büszkélkedő Pap Bianka ezúttal 200 méter vegyesen másodikként csapott a célba a döntőben.

úszás parasport Pap Bianka

Parasport: Pap Bianka újabb vb-érmet szerzett Mexikóban

2017-12-04 09:31:52

Pap Bianka bronzérmet szerzett 100 méter gyorson a parasportolók úszó-világbajnokságán Mexikóvárosban.

Parasportok: Pap Bianka világbajnok lett Mexikóvárosban

2017-12-02 18:58:11

Elkezdődött Mexikóvárosban a földrengés miatt elhalasztott paraúszó vb, és számunkra a lehető legjobban.

paraúszás parasport Pap Bianka

Év sportolója: Hosszú Katinka, Kozák Danuta vagy Szász Emese? – már csak egy nap!

2017-01-11 09:11:50

Csütörtökön rendezik meg az M4 Sport – Az év sportolója-gálát, amelyen fény derül arra is, hogy a sportújságírók szerint ki volt 2016 legjobb magyar női sportolója. A szavazás győztese Hosszú Katinka, Kozák Danuta és Szász Emese közül kerül ki.

Év sportolója Szász-Kovács Emese Pap Bianka Krajnyák Zsuzsanna Kozák Danuta Hosszú Katinka

Paralimpia: Sors és Konkoly is bronzérmet nyert 100 pillangón!

2016-09-15 22:36:33

A 2008-ban és 2012-ben aranyérmet szerző Sors Tamás, valamint a 14 éves Konkoly Zsófia bronzérmet nyert a riói paralimpia csütörtöki versenynapján 100 méteres pillangóúszásban. Ugyancsak a harmadik helyen végzett a Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi, Veres Amarilla alkotta kerekes székes vívócsapatunk a női párbajtőrcsapatok versenyében.

paralimpia 2016 paralimpia Veres Amarilla Sors Tamás Pap Bianka Konkoly Zsófia

Paralimpia 2016: a 16 éves Pap Bianka újra érmet szerzett

2016-09-12 06:44:34

Az S10-es sérültségi kategóriában versenyző Pap Bianka bronzérmet szerzett 200 méteres vegyes úszásban a riói paralimpia vasárnapi versenynapján.

úszás parasport paralimpia Pap Bianka

Paralimpia 2016: Pap Bianka ezüstérmes 100 méter háton!

2016-09-11 00:47:07

Az S10-es sérültségi kategóriában versenyző Pap Bianka ezüstérmet szerzett 100 méteres hátúszásban a riói paralimpia szombati versenynapján.

paralimpia Rio 2016 Paralimpia 2016 Pap Bianka

Őszi statzuhatag

2015-12-18 15:12:00

Szokásunkhoz híven ezúttal is elkészítettük az őszi szezon statisztikáit. Bajnoki mutató, gólok, gólpasszok, pályára lépések, pályán töltött...