Német Kupa: a Bayern akkora verést kapott, mint még soha

K. T. I.K. T. I.
2021.10.27. 22:48
A Bayern nagy verést kapott a Gladbachtól (Fotó: AFP)
Rami Benszebaini és Breel Embolo egyaránt duplázott, a Borussia Mönchengladbach pedig 5–0-ra nyert a Bayern München ellen a Német Kupa főtáblájának második fordulójában. A bajorok történetük során a legsúlyosabb vereségüket szenvedték el a hazai kupasorozatban!

Második forduló, végállomás.

A Bayern München sorozatban a második idényben mondhatja el magáról, hogy nem tudott továbbjutni a Német Kupa legjobb 16 csapata közé. Szűk egy éve (a koronavírus-járvány miatti csúszás okán egész pontosan idén januárra esett a meccs) a Holstein Kiel tizenegyesekkel búcsúztatta a rekordbajnokot. Az akkori kupakudarc az első jól észlelhető jele volt annak, hogy a Hans-Dieter Flick által csúcsra járatott, 2020 augusztusában Bajnokok Ligáját nyerő, előtte pedig odahaza is duplázó gépezet már nem az igazi.

Hogy a mostani vereség kisebb vagy nagyobb blama-e, ki-ki döntse el maga. Tény, ezúttal egy Bundesliga-rivális, a Borussia Mönchengladbach parancsolt megálljt az együttesnek. S tény az is, ezúttal ötgólos különbséggel vérzett el a Bayern a tizenegyesek nüanszai helyett.

Julian Nagelsmann csapata már a 2. percben hátrányba került, a 20 éves francia középpályás, Kouadio Koné küldte a labdát a vendégkapuba egy kipattanó után. A folytatás is a Gladbachról szól, előbb Jonas Hofmann hibázott ziccert, majd Breel Embolo lövését tolta szögletre Manuel Neuer. A 15. percben azonban tovább nőtt a Bayern hátránya, ezúttal Rami Benszebaini értékesítette a Hofmann átadásából kialakult ziccert. A vesszőfutás pedig még itt sem ért véget: a 20. percben Lucas Hernandez szabálytalansága miatt tizenegyeshez jutotta Borussia, Benszebaini pedig ezúttal sem kegyelmezett. (3–0).

Bármiben is reménykedtek a bajorok, nem az történt a fordulás után. Az 51. perben Embolo lőtt potyaízű gólt Neuernek, az 57. minutumban pedig másodszor is beköszönt a svájci, ezúttal a német válogatott kapusnak legalább azzal nem kellett birkóznia, az ő lelkén szárad-e a gól, mert védhetetlen volt a lövés.5–0

A végeredmény (Fotó: AFP)

A Bayern szerda estéjét jól összegzi: még a szépítés sem jött össze, miután Serge Gnabry óriási ziccert hibázott a 60. percben, a 77. percben pedig Corentin Tolisso fejese a lécről vágódott – a bajorok szemszögéből – rossz irányba.

A Német Kupa 1935-ös indulása óta a Bayernt korábban még sosem búcsúztatta a Gladbach, de ami igazán kiábrándító lehet a müncheniek számára az az a tény, hogy a sorozat történetében még soha, egyetlen ellenfél sem ejtette ki őket ötgólos különbséggel. Az eddigi rekordot az Austria Wien tartotta, a bécsi klub (amely az anschluss után a II. világháború végéig német színekben szerepelt) az 1940–1941-es idényben 5:1-re nyert a bajor fővárosban.