Stieber-gól, Szalai-gólpassz, Dortmund-fiaskó

2015.02.04. 19:55
Marco Reusék újabb fájdalmas estén vannak túl (Fotó: Reuters)
A Borussia Dortmund hiába játszott az utolsó félórában emberelőnyben, hazai pályán 1–0-ra kikapott az Augsburgtól a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában. Stieber Zoltán góllal járult hozzá a HSV győzelméhez, Szalai Ádám gólpassza viszont nem sokat ért a Hoffenheimnek.

DORTMUND–AUGSBURG

A Dortmund a mérkőzés előtt az utolsó helyen állt a tabellán, és az első játékrész látványa alapján nehéz lett volna azt állítani, hogy érdemtelenül...

A gyenge teljesítmény ellenére is kilátogató 80 667 néző azt látta, hogy a Dortmund aktívan támad, de hiába került helyzetbe Aubameyang, Kampl vagy éppen Reus, csúnyán kihagytak mindent. Rengeteget lőttek a hazaiak, de teljesen fölöslegesen durrogtattak, mert kaput nem találtak.

A második félidő aztán bebizonyította, hogy nem lövöldözni kell, hanem gólt lőni... Az 50. percben Halil Altintop ment előre, öt védő közé vitte be a tizenhatoson belül a labdát, mégis továbbadta, egy dortmundi védő, Grosskreutz menteni igyekezett, de éppen Raúl Bobadilla elé „tálalt”, aki 11 méterről, ballal a kapuba vágta az Augsburg vezető gólját. 0–1

Megroggyant a Dortmund, egyre-másra vezette az akciókat az Augsburg, a levegőben lógott a második vendéggól. Ehelyett nagy esélyt kapott a szenvedő Dortmund a 63. percben, amikor az Aubameyang elleni szabálytalansága miatt Cristoph Janker piros lappal kiállni kényszerült.

Ment előre a hazai csapat, beszorította az Augsburgot, csakhogy a bajor csapat védelme nagyon biztosan állt a lábán, és a vendégek behúzták a meccset.

A Dortmundnak ez volt a 11. bajnoki veresége, ami nem is csoda, mert a mai teljesítményük is kiábrándító volt. A sárga-feketék maradtak az utolsó helyen, az Augsburg pedig fellépett a negyedikre.

STIEBER ÖRÜLHET, SZALAI NEM
Stieber Zoltán végig a pályán volt a Hamburgban, és nemcsak ennek örülhetett, hanem 3–0-s győzelmüknek is, amelyből ráadásul góllal vette ki a részét! A magyar középpályás az első félidőben csak egy veszélyes lövésig jutott – meg egy taktikai szabálytalansággal begyűjtött sárga lapig –, a 91. percben azonban ő állította be a 0–3-s végeredményt Paderbornban, a gólpasszt a korábbi zalaegerszegi Artjoms Rudnevs adta neki.

Szalai Ádám kezdő volt a Hoffenheimben, amely hamar hátrányba került, de először még egyenlíteni tudott. Egy szögletnél éppen a magyar csatár fejelte tovább a labdát, amelyet aztán Ermin Bicakcicnak már nem volt nehéz közelről a kapuba juttatnia. A vendég Werder Bremen azonban a második félidő elején is megszerezte a vezetést, erre pedig már nem érkezett válasz. Szalait a 65. percben cserélte le edzője.

A Leverkusen Stefan Kiessling góljával elvitte a három pontot Berlinből, ezzel szorosan tapad a Mönchengladbach, Augsburg duóra, a Hertha viszont visszacsúszott az utolsó előtti helyre.