Bundesliga 2.: drámai végjáték, minden meccs a hajrában dőlt el

H. T.H. T.
2020.05.17. 16:16
A Hamburg is a 94. percben bukta el a győzelmet (Fotó: AFP)
Vasárnap további négy mérkőzéssel folytatódott a német másodosztályú labdarúgó-bajnokság is. Zárt kapus találkozók lévén nézőkből volt hiány, izgalomból azonban nem, ugyanis minden meccs a hajrában dőlt el.

A listavezető Bielefeld a kiesés ellen küzdő Osnabrücköt fogadta, és amikor már úgy tűnt, hazai pályán tartja a három pontot, Marcos Álvarez egyenlített, 1–1 lett a végeredmény. A Hamburg zárkózhatott volna az élen álló Arminiához, ám a Fürth is a 94. percben talált be, az a találkozó is döntetlennel ért véget.

A másik hamburgi csapat, a St. Pauli viszont nyert, a magyar származású, svéd Viktor Gyökeres a 84. percben szerezte meg a meccs egyetlen gólját. A Stuttgart a 97. percben bukta az ikszet a 16. helyen álló Wehen otthonában.

NÉMET BUNDESLIGA 2.
26. FORDULÓ
Bielefeld–Osnabrück 1–1
(Klos 17. – tizenegyesből, ill. Marcos Álvarez 94.)
Greuther Fürth–Hamburg 2–2 (H. Nielsen 35., 94., ill. Pohjanpalo 41., Dudziak 48.)
St. Pauli–Nürnberg 1–0 (Gyökeres 84.)
Kiállítva: Mathenia (55., Nürnberg)
Wehen–Stuttgart 2–1 (Schäffler 50., Tietz 97. – tizenegyesből, ill. Nicolás González 83.)

Az élmezőny: 1. Bielefeld 52 pont, 2. Hamburg 45 pont, 3. Stuttgart 45 pont, 4. Heidenheim 41 pont, 5. Fürth 37 pont, 6. Erzgebirge Aue 37 pont.