Ligue 1: nem Neymar, nem Mbappé – Meunier volt a hős

2017.10.14. 18:55
Thomas Meunier duplája újabb győzelmet ért a PSG-nek (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain Thomas Meunier góljaival 2–1-re legyőzte a Dijont a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 9. fordulójának szombat kora esti mérkőzésén.

Bár Thiago Silva, Marco Verratti, Thiago Motta és Edinson Cavani sem állhatott Unai Emery rendelkezésére, az országos kettesre keresve sem találhattunk jobb példát a Dijon–PSG mérkőzésnél.

A párizsi együttes ennek megfelelően játszott a Lang Ádámot a kispadon jegelő hazaiak ellen, és bár Dani Alves, valamint Marquinhos is közel járt a gólhoz (mindketten a kapufát találták el), végül a jobbhátvéd, Thomas Menuier törte meg a jeget: Neymar lövését ugyan bravúrral még védte az egyébként pazar napot kifogó Baptiste Reynet, a kipattanónál azonban tehetetlen volt.

A vezetés megszerzése megnyugtatta a vendégeket, ezt viszont könyörtelenül kihasználta a Dijon. A 87. percben az egyik hazai játékos két PSG-ssel való csatája közben az egyikük visszahúzta a labdát, amelyet az érkező Benjamin Jeannot 25 méterről, óriási erővel a kissé kint álló Alphonse Aréola felett a kapu közepébe bombázott.

A slusszpoén még hátravolt, a ráadás második percében ugyanis ismét jött Meunier, aki – ha szerencsével is, de – a gólvonal mögé juttatta a labdát, így a PSG kilencből a nyolcadik bajnokiját is megnyerte, és továbbra is vezeti a bajnokságot. 1–2

A mérkőzés összefoglalója

FRANCIA LIGUE 1
9. FORDULÓ
Dijon–Paris Saint-Germain 1–2
(Jeannot 87., ill. Meunier 70., 92.)
Caen–Angers 0–2 (Toko Ekambi 49., Fulgini 59.)
Guingamp–Rennes 2–0 (Diallo 57., Briand 89.)
Lille–Troyes 2–2 (Luiz Araujo 12., Thiago Mendes 74., ill. Darbion 3., Niane 93. – tizenegyesből)
Saint-Étienne–Metz 3–1 (Pajot 74., Cafú 85. – öngól, Maiga 95., ill. F. Diagne 20.)
Toulouse–Amiens 1–0 (Delort 40.)
Vasárnap
15.00: Bourdeux–Nantes (Tv: Digi Sport3)
17.00: Montpellier–Nice (Tv: Digi Sport1)
21.00: Strasbourg–Marseille (Tv: Digi Sport2)
Pénteken játszották
Lyon–Monaco 3–2 (M. Díaz 11., Fékir 23., 95., ill. Rony Lopes 17., A. Traoré 34.)

1. Paris SG 9 8 1 29–6 +23 25
2. Monaco 9 6 1 2 24–12 +12 19
3. Saint-Étienne 9 5 2 2 13–9 +4 17
4. Lyon 9 4 4 1 20–15 +5 16
5. Marseille 8 5 1 2 15–12 +3 16
6. Nantes 8 5 1 2 6–5 +1 16
7. Bordeaux 8 4 3 1 15–13 +2 15
8. Caen 9 5 4 7–6 +1 15