Eurofutball: Dirk Kuyt hősként tért vissza a Feyenoordba

2015.08.08. 23:43
Csapatkapitányként és győzelmet érő góllal tért vissza Dirk Kuyt a Feyenoordba: a rotterdami csapat hazai pályán 3–2-re megverte az Utrechtet a holland labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) szombati nyitányán.

A Feyenoord az 50. perctől emberhátrányban játszott, és bár az Utrecht ezt kihasználva egyenlített, a rotterdamiak két újabb góllal elhúztak – Dirk Kuyt 11-esével lett 3–1 az állás. Utóbb kiderült, ez a gól kellett a győzelemhez, mivel az Utrecht is betalált még egyszer.

Kuyt 2006 nyarán távozott a Feyenoordtól, és a Liverpoolban hat, a Fenerbahcéban pedig három idényt töltött el, mielőtt az idén nyáron hazatért. A 104-szeres holland válogatott játékosnak ez volt az első tétmeccse visszatérése óta.

Csehország. Balázs Benjámin kispados volt, nem lépett pályára a Teplicében, amely kétgólos hátrányból még kiegyenlített Martin Fillo duplájával, de végül 3–2-re kikapott a Príbram otthonában.

Norvégia. Kovács Péter az 58. percbeli lecseréléséig volt a pályán a Sarpsborgban, amely hazai pályán 2–0-ra kikapott a Vikingtől.