Ferencváros: angol hatalomátvétel

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
2008.04.17. 00:30
Címkék
Amiről szerdai számunkban még csak feltételesen írhattunk, délután ténnyé vált: megtörtént a napok, sőt hetek óta rebesgetett edzőváltás a Ferencvárosnál. Az FTC Labdarúgó Zrt. igazgatótanácsa – kiegészülve a tulajdonosokkal, Rieb Györggyel, a Ferencváros elnökével, továbbá az angol partnert képviselő Terry Robinsonnal – egyhangúlag döntött a váltás mellett. A szerdai edzést már az eddig szakmai menedzserként alkalmazott Bobby Davison tartotta. Ugyanakkor Csank János marad: most már ő a szakmai tanácsadó.

Tökéletes „füles” volt.

A bennfentes kedd délután szinte kész tényként közölte, hogy másnap fontos bejelentés várható az Üllői úton. Mondta ezt annak ellenére, hogy a Fradi-pályán ideiglenesen állomásozó kollégáinknak mindenki tagadta, hogy valami készül. Sokáig úgy tűnt, valóban csendes, nyugodt nap lesz a szerdai a Fradi életében – már persze, ha ilyen eredmények után és ilyen körülmények között szabad ezt a kifejezést használni. Mert bizony feszült (volt) a hangulat az Üllői úton. A játékosoknál a sikertelenség és a régóta nyomasztó létbizonytalanság (hiába a pezsgőbontással körített megállapodás az angolokkal, egyelőre még nincs feltöltve a kassza…), a szurkolóknál az egyre reménytelenebb feljutási esélyek miatt – a vezetőknél pedig...

Nos, a vezetők elkeseredettsége döntő fordulatot hozott szerdán.

A klub és a zrt. vezetői úgy döntöttek: elég volt!

Nyugodtan indult a nap. Mindenki tette a dolgát a Ferencvárosnál, a játékosok edzésre készülődtek, ám eközben a háttérben fontos tanácskozás zajlott. Rieb György, az FTC elnöke, Terry Robinson, a többségi tulajdonos angol partner képviselője, valamint az FTC Labdarúgó Zrt. igazgatótanácsának két tagja, Berki Krisztián és Takács Tibor ült le egy asztalhoz (a harmadik tag, Horváth Gábor külföldön tartózkodik, vele telefonon egyeztettek). A témát természetesen a csapat viszonylagos sikertelensége s egyre reménytelenebb helyzete szolgáltatta – az FTC a harmadik helyen áll az NB II Keleti csoportjában, egyre távolodva a feljutást jelentő első helytől. A felek végül többórás megbeszélés végén egyöntetűen úgy határoztak: edzőváltásra van szükség.

Most már leírhatjuk, hiszen nincs jelentősége, hogy napokon át lufiként szálldostak a nevek az Albert-stadion fölött. Voltak, akik nagy tételben fogadtak volna Pintér Attila visszatérésére, és Détári Lajos nevét is emlegették.


folytatás...
Legfrissebb hírek

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
37 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
50 perce

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
1 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik