Maradona 50 milliós adótartozása

Vágólapra másolva!
2005.02.23. 12:13
Címkék
Diego Armando Maradonának (képünkön) törlesztenie kell 50 millió eurós adótartozását a római legfelsőbb bíróság ítéletének értelmében. A döntés jogerőrer emelkedett, így fellebezni sem lehet ellene.

Az 1986-os labdarúgó-világbajnokság argentin hőse 1985 és 1991 között szerepelt az olasz SSC Napolinál, és ezen időszak alatt a hatóságok szerint nem teljes jövedelme alapján fizetett adót. Akkor 3,07 millió eurónak megfelelő lírányi közteher alól bújt ki, de ez a késedelmi kamatokkal és büntetésekkel együtt az elmúlt két évtized alatt 50 millióra nőtt.

A tárgyaláson Maradona védője arra hivatkozott, hogy az isteni Diego semmiféle hivatalos értesítést nem kapott a tartozásokról, azonban a bíróság elutasította ezt az érvelést.

A 44 éves, kábítószer- és súlyproblémákkal küszködő szupersztárnak adócsalás vádjával kell bíróság elé állnia, ha nem fizeti be tartozását.
Legfrissebb hírek

Román Superliga: Csíkszereda–Metaloglobus Bucuresti

Minden más foci
10 perce

Jégkorong Kontinentális Kupa: ukrán ellenféllel kezd a magyar bajnok

Jégkorong
11 perce

Christian Horner óriási összegű végkielégítést kap a Red Bulltól

F1
16 perce

Vívás: a kardszakág nevelőműhelyei közt vitézkedik a Metropolis

Utánpótlássport
45 perce

Várhidi Péter és Vincze Ottó is munkába áll a harmadosztályú klubnál

Labdarúgó NB II
47 perce

„Ezt most durva volt hallani” – Klujber Katrin arcára kiült a döbbenet

Kézilabda
1 órája

Magyar győzelem a Silverrudder vitorlásversenyen

Egyéb egyéni
1 órája

Paraúszó-vb: Konkoly Zsófia bronzérmes 200 vegyesen

Úszás
1 órája
Ezek is érdekelhetik