Budai legyőzhetetlen volt

SZ. M.SZ. M.
2002.11.16. 22:25
Mindkét magyar együttes győzelemmel vette az újabb szlovéniai kirándulás első napját: a Dunaferr a HK Bledet, az Alba Volán-FeVita pedig a címvédő Olimpija Ljubljanát győzte le.
Az ebben az idényben eddig bravúrosan szereplő újvárosiak bledi fellépése a papírforma alapján nem sok izgalmat ígért, hiszen míg az Acélbikák az eddigi hat mérkőzésükből mindössze egyet veszítettek el, és ezzel a második helyen állnak, addig a szlovén gárda mindössze egy győzelemmel a tarsolyában a kilenccsapatos mezőny nyolcadik helyén tanyázik. A találkozó érdekessége volt, hogy a sérülés miatti hosszú kihagyás után most tért vissza Sándor Szilárd,
Interliga, 9. játéknap
Hk Bled (szlovén)–Dunaferr SE 2–6 (0–1, 1–4, 1–1). A Dunaferr gólszerzôi: Ladányi 2, Sándor 2, Orsó, Bali
Olimpija Ljubljana (szlovén)–Alba Volán-FeVita 0–4 (0–1, 0–1, 0–2). Az Alba Volán gólszerzôi: Ocskay, Ondrejcik, Kangyal, Rusznyák
mégpedig igen eredményesen, ugyanis kétszer is betalált a vendéglátók kapujába. Ami a találkozót illeti, Ladányiék végig fölényben játszottak, s különösen a második harmadban nyújtott jó teljesítményüknek köszönhetően egy pillanatig sem kellett aggódniuk: a házigazdáknak csak felvillanásaik voltak, de a dunaújvárosi védelem – Ferjóval az élén – magabiztosan állt a lábán.
A listavezető székesfehérváriakra jóval nehezebb feladat várt, hiszen a legutóbbi szezon legjobbjával, az Olimpija Ljubljanával az elmúlt években rendre nagy csatát vívtak. Nem volt ez másként ezúttal sem, hiszen a szlovének vélhetően most is szerették volna bebizonyítani: jobbak a Volánnál. Nos, az első két harmadban meg is tettek mindent ennek érdekében, fölényben játszottak, de a parádésan védő Budai Krisztián mindent hárított. Pedig a játékvezető is segített a ljubljanaiaknak, hiszen sorozatban kerültek a büntetőpadra Jan Jasko játékosai, de ezeket mindannyiszor kivédekezték. A második húsz percben volt egy kritikus rész, amikor 1–0-s magyar vezetésnél négy percen keresztül létszámfölényben játszott az Olimpija, de miután sikerült ezt is átvészelni, Ondrejcik révén a Volán belőtte a maga emberelőnyét, és ezzel végleg megtörte a vendéglátókat, az utolsó harmadban már végig az
Alba irányított. A mérkőzés krónikájához tartozik még két rossz hír: Svaszneknek és Gröschlnek is megsérült a válla. Előbbinél kérdéses mi lesz a diagnózis, utóbbinál viszont már biztos, hogy szakadásról van szó, ami operációt és minden bizonnyal hathetes kényszerpihenőt jelent majd.