Felemás magyar mérleg

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2002.07.08. 21:42
Címkék
Magyar szempontból felemás a mérlege a vasárnap befejeződött győri triatlon Európa-bajnokságnak, hiszen a szervezés és a lebonyolítás kitűnően sikerült, azonban elmaradt a hazai versenyzők remélt jó szereplése."Akadtak kisebb technikai problémák, de összességében remekül sikerült a verseny, tehát elégedettek lehetünk – értékelt az MTI-nek Czencz Péter, a szervezőbizottság igazgatója, a szövetség főtitkára. – A belvárosban rendezett színvonalas döntőket több tízezren szurkolták végig a helyszínen, s ez nagyszerű hangulatot teremtett. Nagyon örülünk, hogy a külföldi résztvevők kivétel nélkül elismerően nyilatkoztak az Európa-bajnokságról.”Nemes Csaba, a szövetség szakmai igazgatója szerint elsősorban a gyenge úszóteljesítményekkel magyarázható az, hogy a magyar válogatott tagjai – a negyedik helyen végzett junior férficsapatot leszámítva – nem tudtak a dobogó közelébe kerülni: "A következő hetekben át kell értékelnünk a felkészülési módszereket, hiszen az elmúlt napok eseményei azt mutatják, hogy rendkívül megerősödött a nemzetközi mezőny. Minden fináléban már az úszás során olyan hátrányba kerültünk, hogy esélyünk sem volt az élmezőnybe kerülni – elemezte az okokat. – A jövőre nézve azonban mindenképpen biztató, hogy a juniorok között két ifjúsági korú versenyző, Koch Renáta és Nógrádi Tamás érte el a legjobb eredményt.”A rendezés melletti másik magyar siker sportdiplomáciai: az európai szövetség (ETU) pénteken tartott kongresszusa Márkus Gergelyt, a tiszaújvárosi Világkupa-futam versenyigazgatóját nevezte ki főtitkárnak. "A megbízatásom két évig, az athéni olimpia utáni tisztújító közgyűlésig szól. A munkám elég összetett lesz, hiszen a tagszövetségekkel való kapcsolattartás mellett ki kell dolgoznom egy korszerűbb versenyrendszert is, amely lehetővé teszi, hogy minél több európai triatlonos vehessen részt az ötkarikás játékokon. Az első feladatom, hogy a lehető leghamarabb beindítsam az ETU irodáját, amely Tiszaújvárosban fog működni” – nyilatkozta Márkus Gergely, aki megbízottként már a kongresszus előtt is ellátta a főtitkári feladatokat.Az ETU technikai bizottságába Varga Béla nemzetközi bíró került be a küldöttek döntése alapján.
Legfrissebb hírek

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
3 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–1

Foci vb 2026
1 órája

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
1 órája

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
1 órája

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik