Dél-Amerikából a Sahtarba

JAKAB LAJOSJAKAB LAJOS
Vágólapra másolva!
2002.07.06. 22:11
Címkék
Ôszi idénykezdet július elején?! Évekkel ezelőtt még leesett állal tettük volna fel ezt a kérdést, manapság azonban már fel sem kellene tennünk, mivel az utóbbi időben megszokhattuk, hogy a nemzetközi futballnaptár zsúfoltságából fakadóan Európában már nyár közepén megkezdődik néhány élvonalbeli bajnokság. Ilyen az ukrán is, amelyben ezúttal nem egészen négyheti holt idény után, vasárnap indul útjára a labda  az eddigi tizennégy helyett tizenhat csapat közreműködésével.
Sevcsenko a legjobb

A Holosz Ukrajini címû napilap szavazásán Andrij Sevcsenko lett a legutóbbi idény legjobb ukrán labdarúgója. A Milan csatára 113 pontot gyûjtött a voksoláson, amelyen 71 újságíró adta le a véleményét. Sevcsenko mindöszsze öt ponttal elôzte meg az angol Arsenallal idén bajnoki címet szerzô Oleg Luzsnijt. A harmadik helyen a Sahtar Doneck csapatkapitánya, Anatolij Timoscsuk végzett, aki 85 pontot gyûjtött.
Sevcsenko a legjobb

A Holosz Ukrajini címû napilap szavazásán Andrij Sevcsenko lett a legutóbbi idény legjobb ukrán labdarúgója. A Milan csatára 113 pontot gyûjtött a voksoláson, amelyen 71 újságíró adta le a véleményét. Sevcsenko mindöszsze öt ponttal elôzte meg az angol Arsenallal idén bajnoki címet szerzô Oleg Luzsnijt. A harmadik helyen a Sahtar Doneck csapatkapitánya, Anatolij Timoscsuk végzett, aki 85 pontot gyûjtött.
A röpke szusszanásnyi idő alatt természetesen a világbajnokság eseményei szolgáltatták a legtöbb beszédtémát, a csapatokon belül igazából nem volt nagy a jövés-menés. A története során először bajnoki címet szerző Sahtar Doneck azért két jelentős igazolással is erősödött. A bányászklub ötéves szerződést kötött az idei Libertadores-kupán elődöntős brazil Sao Caetano 22 éves csatárával, Brandauval, valamint három évre megszerezte az uruguayi Nacional 28 éves hátvédjét, Damiano Rodríguezt. A brazil és az uruguayi játékos minden bizonnyal alaposan "megnöveli” Nevio Scala együttesének a játékerejét (az előbbi 190, míg az utóbbi 182 cm magasra nőtt). A Sahtar egyébként a napokban tért haza németországi és olaszországi alapozásából, a nyitó fordulóban pedig a nyáron alaposan megerősödött Arszenal Kijev vendégeként lép pályára.
Az elsô osztály csapatai (zárójelben a legutóbbi helyezés)
Sahtar Doneck (1), Dinamo Kijev (2), Metalurg Doneck (3), Metalurg Zaporizzsja (4), Metaliszt Harkiv (5), Dnipro Dnipropetrovszk (6), Tavrija Szimferopol (7), Kárpáti Lviv (8), Krivbász Krivij Rih (9), Metalurg Mariupol (10), Vorszkla Poltava (11), Arszenal Kijev (12), Poligraftehnika Olekszandria (13), Csernomorec Odessza (újonc), Obolon Kijev (újonc), SZK Volin Lutszk (újonc)
Ugyancsak idegenben, a Metaliszt Harkiv otthonában kezdi az idényt az utóbbi tíz évben az aranyéremről az idén először lemaradó Dinamo Kijev. Bodnár Lászlóék június 23-án az ismert üdülőhelyen, Jaltán kezdték meg a felkészülést 25 játékossal. A keretben nincsenek számottevő változások, mindöszsze öt, a tartalékcsapatból felkerült új fiú gyakorol a többiekkel. Olekszij Mihajlicsenko csapata nem lehet igazán büszke az edzőmérkőzéseken elért eredményeire, hiszen a Tavrija Szimferopollal 1–1-et játszott, míg a Metalurg Mariupoltól 1–0-ra kikapott. Mindenesetre a cél így is egyértelmű a fővárosban: a Sahtartól vissza kell szerezni a bajnoki trónt.
Az élvonal egyik üde színfoltja lehet az egykoron sikercsapatnak számító Csernomorec Odessza, amely kétévnyi "száműzetés” után került vissza a legjobbak közé. A többiek? Valószínűleg csak a helyezésekért fognak küzdeni, mert ami a bajnoki esélylatolgatást illeti, nem nehéz megjósolni, hogy az előttünk álló pontvadászatban is a legjobb kijevi és a legjobb donecki klub verseng majd az elsőségért.
Legfrissebb hírek

Diósgyőr: Kovács Zoltán nagy terveket vázolt a DVTK-nál

Labdarúgó NB I
1 perce

NB I: közösségi oldalán búcsúzott el a DVSC-től Megyeri Balázs

Labdarúgó NB I
3 perce

Gercsák Szabina kikapott a negyeddöntőben, vigaszágas a cselgáncs-vb-n

Egyéb egyéni
24 perce

Újabb NB II-es gólkirályt igazolt a Puskás Akadémia – hivatalos

Labdarúgó NB I
42 perce

Semmi nyoma nem volt a csapatjátéknak – Price a Littler, Humphries párosról

Egyéb egyéni
43 perce

Birkózás: Sillei Janka még mindig veretlen a korosztályos Eb-ken

Utánpótlássport
44 perce

Tenisz: továbbjutott Marozsán Halléban

Tenisz
1 órája

Tíz nehéz kérdés az olimpiák történetéből – 1. rész

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik