Borult a papírforma: a Budaörs három góllal küldte haza a Siófokot

Vörös SándorVörös Sándor
2021.12.05. 12:50
A győzelmet sokkal jobban akaró budaörsiek négy forduló után nyertek ismét (Fotó: Tumbász Hédi)
A forduló előtt kieső helyen álló Budaörs 3–0-s győzelmet aratott a BFC Siófok ellen a labdarúgó NB II 19. fordulójában: a zöld-fehérek az első félidőben kétszer, a második játékrészben egyszer találtak be a balatoniak kapujába.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

BUDAÖRS–BFC SIÓFOK 30 (20)
Budaörs, Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BUDAÖRS:
Slakta B. – Tóth K., Gyurácz, Fényes, Pintér D. – Kapronczai, Lengyel B. (Zsuppán, 90+1.), Petneházi, Molnár Cs. (Borbás, 83.) – Winkler A. (Vankó, 83.), Halácsi. Vezetőedző: Gabala Krisztián
SIÓFOK:
Szmola – Polényi, Jagodics B., Varjas Z., Varga B. – Eördögh (Farkas G., 84.), Krausz (Medgyesi M., 65.) – Kiss B. (Balogh B., 65.), Szakály D., Cipf (György N., 84.) – Horváth P. (Damásdi, 65.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Winkler A. (23.), Gyurácz (33.), Petneházi (71.)
Gabala Krisztián:
– Nehéz mérkőzés, nehéz helyzetben, nehéz pályán, de nagyszerű győzelemmel párosítva.
Domján Attila: – Három győzelem után sajnos nem sikerült átlépnünk a saját árnyékunkat, kijózanító pofonba szaladtunk bele. A Budaörs jobban alkalmazkodott a körülményekhez, megérdemelten nyert.

A kezdő sípszót várva az volt az egyik gondolatunk, hogy egy év alatt nagyot fordult a világ. A múltbeli adatok górcső alá vétele után megállapíthattuk, hogy ez valóban így van, hiszen a budaörsiek tavaly ilyenkor a második, vagyis feljutást érő helyen álltak, míg a nyári átalakulás után jelenleg azért küzdenek, hogy a vonal felett telelhessenek. A zöld-fehérek egykori siófoki középpályása, Petneházi Márk egy hétközi interjúban le is szögezte, hogy nem lát jó periódust az eddigi szereplésükben, melyet egyértelmű csalódásként élnek meg.

Ha csak pillanatnyi formát vettük alapul, akkor kirajzolódott, hogy a BFC Siófok esélyesként látogatott Budaörsre, ahol Cipf Dominikék sorozatban a negyedik győzelmük begyűjtésére készültek. Ehhez képest a hazaiak az első pillanattól kezdve domináltak, sokkal aktívabban, kezdeményezőbben futballoztak: ennek a félidő derekán meg is lett az eredménye, hiszen a 23. percben Winkler András lábbal, tíz perccel később Gyurácz András fejjel vette be Szmola Bálint kapuját (2–0). A vendégek tulajdonképpen nem jelentettek valós veszélyt a kapura, a látottak alapján az első félidő után rájuk nézve volt hízelgő a kétgólos hátrány.

A budaörsi zöld-fehérek győzelméhez ezen a délutánon kétség sem férhetett (Fotó: Tumbász Hédi)

A nagyon motiváltan és magabiztosan futballozó Budaörs a második játékrészt is az irányítása alatt tartotta, és a 71. percben Petneházi Márk szabadrúgásgóljával pontot tett a mérkőzés végére, így a hazaiak négy nyeretlen meccs után örülhettek ismét győzelemnek. A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy a házigazdák a hajrában két újoncot is avattak: a 16 éves Borbás Bence a 83., a 18 esztendős Zsuppán Donát a 91. percben lépett pályára. 3–0

20. Tiszakécske19431220–38–1815

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, melynek mindhárom gólját a házigazda Budaörs szerezte, és teljesen megérdemelt győzelmet aratott. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Ismét változtatott a budaörsi szakmai stáb: Lengyel Béla le – Zsuppán Donát be.

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Rúsz Márton három percet hosszabbít.

83. perc: Kettős csere mindkét oldalon: a hazaiaknál Winkler András helyett Vankó Imre a pályán, míg Molnár Csabát Borbás Bence váltotta. A siófokiaknál Eördögh András és Cipf Dominik jött le, Farkas Gábor és György Nico be.

A budaörsiek neve mellett a forduló előtt 30 kapott állt, melyek közül 13 az első, 17 a második félidőben született (00–30. perc között: 7, 31–59. perc között: 16, 60–90. perc között: 7). A sárga–kékek védelme 19 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek tizenegyszer az első félidőben, nyolcszor a második játékrészben találtak be (00–30. perc között: 8, 31–59. perc között: 5, 60–90. perc között: 6).

71. perc: GÓL! MÁR HÁROMMAL VEZET A BUDAÖRS! Petneházi Márk végezhetett el 22 méterről, szemben a kapuval egy szabadrúgást: nagyszerű, jobblábas lövése után a labda a jobb alsó sarokban kötött ki. 3–0!

A Pest megyeiek az eddig lejátszott 18 forduló alatt 19 gólt szereztek, melyek közül 10 az első félidőben, 9 pedig a második felvonásban született (00–30. perc között: 7, 31–59. perc között: 7, 60–90. perc között: 5). Ezzel szemben a vendégek 23 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 10, míg a másodikban 13 gólt jegyezve (00–30. perc között: 7, 31–59. perc között: 7, 60–90. perc között: 9).

65. perc: Tripla csere a siófokiak oldalán: Krausz Raul-Zoran helyett Medgyesi Márk a pályán, Kiss Balázst Balogh Bence Benitó váltotta, Horváth Péter helyett pedig Damásdi Alex kap lehetőséget a folytatásban.

65. perc: Házi statisztikáink szerint Szakály Dénes a bal oldalról végezhette el a siófokiak idénybeli századik szögletét. A jubileumi próbálkozás eredménytelenül zárult, Slakta magabiztosan ütötte a labdát a mezőnybe.

Az előző gondolatmenetet folytatva... A zöld–fehérek pályaválasztóként valamennyi mérkőzésükön bevették legalább egyszer az ellenfél kapuját, ugyanakkor ahogy elöl, úgy hátul is születtek a találatok, hiszen vendégként a Tiszakécskei LC kivételével valamennyi együttes bevette a budaörsiek kapuját.

58. perc: Ismét villant a sárga lap: Szakály Dénes könyökölte le a kezdőkörben Petneházit. A siófokiak középpályása idénybeli ötödik sárgáját kapta, így kihagyni kényszerül a jövő vasárnapi, soroksári bajnokit.

55. perc: Tóth Keve késett egy ütemet egy szerelési kísérletnél, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

52. perc: A nyolcadik siófoki szabadrúgás lepattant a budaörsi védőkről, a labda Kiss Balázs elé került, akinek 16 méteres lövését Slakta hárította. A házigazdák kapusa nem sokkal később Cipf próbálkozásánál is bravúrral védett.

A hazaiak az előző 18 fordulóban összesen 30 gólt kaptak, ami a harmadik legtöbbnek számít a mezőnyben. A budaörsiek hálójában a hazai nyolc mérkőzésükön tizenhat alkalommal találtak be – ami szintén a legtöbbnek számít. Ezzel szemben a siófokiak idegenben a második legkevesebb gólt kapták, szám szerint ötöt.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész, egyik csapat sem cserélt a szünetben.

A fehér mezes siófokiak az első félidőben nem jelentettek komoly veszélyt Slakta kapujára (Fotó: Tumbász Hédi)

45. perc: Hosszabbítás nélkül véget ért az első félidő. Negyvenöt perc játékot követően a Budaörs Winkler és Gyurácz András góljaival 2–0-ra vezet. Hamarosan jövünk a második játékrésszel!

A Budaörs az elmúlt 18 fordulóban négy mérkőzésen nem szerzett gólt – pályaválasztóként minden bajnokin betalált –, míg a BFC Siófok hat alkalommal maradt lőtt gól nélkül, négyszer idegenben. A házigazdák eddig öt találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből egyet hazai környezetben –, míg a vendégek hat alkalommal – ebből háromszor idegenben – tudták nullán tartani az ellenfelet.

37. perc: Krausz Raul-Zoran egy elkésett belépőért kapta a mérkőzés első sárga lapját.

Mindig volt egy védő, akitől Horváth Péter (fehérben) komoly őrizetet kapott (Fotó: Tumbász Hédi)

Budaörsi pályaválasztás mellett kilencedik alkalommal csaptak össze a felek bajnoki körülmények között: három hazai és négy vendégsiker mellett egy döntetlen tette teljessé a mutatót, 12–13-as gólkülönbséggel. További érdekesség, hogy a két gárda közös történetében eddig egyetlen egy alkalommal, 2007. május 26-án született döntetlen (1–1) – ezt mondjuk éppen Budaörsön.

33. perc: GÓL! MEGDUPLÁZTA ELŐNYÉT A BUDAÖRS! Egy budaörsi szabadrúgásnál Petneházi beadás helyett Winklert szöktette, akinek középre centerezésére Gyurácz András remekül érkezett, majd 2 méterről a kapu közepébe fejelte a labdát. 2–0!

Ezen a délutánon a két klub 17. egymás elleni bajnoki mérkőzését vívja meg, a közös történelmük 2006. október 28-a óta íródik. Az azóta eltelt tizenöt évben kilenc siófoki győzelem és egy döntetlen mellett hat zöld–fehér siker született, s a gólkülönbség (27–17) is a somogyiaknak kedvezett.

23. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BUDAÖRS! Egy gyorsan felépített támadás végén Halácsi adott remek labdát Winkler Andrásnak, aki egy igazítás után, 14 méterről a léc érintésével kilőtte a bal felső sarkot. 1–0!

Eltiltás miatt ezúttal egyik csapatból sem hiányzik senki, viszont a hazaiaknál a Lengyel Béla, Pintér Dominik duó, a vendégeknél az Eördögh András, Polényi Gábor, Szakály Dénes hármas lép pályára négy sárga lappal a neve mellett, az eltiltás veszélyétől fenyegetve. A Budaörs futballistái a mögöttünk hagyott 18 forduló alatt 34 lapot kaptak (33 sárga + 1 piros), míg a BFC Siófok futballistái 39 kártyával gazdagodtak (38 sárga + 1 piros). A tópartiak vendégként 13 sárga lapot gyűjtöttek, ami ebben a tekintetben a második legkevesebbnek számít a mezőnyben.

12. perc: Kapronczai a jobb oldalon remek helyzetbe hozta Winklert, akinek 5 méterről gyakorlatilag csak a kapuba kellett volna passzolnia a labdát, de Szmola óriási bravúrral hárított.

11. perc: Szakály Dénes indította a jobb oldalon Kiss Balázst, akinek beadása veszélyesen szállt középre, de a hosszú oldalon berobbanó siófoki játékosok lemaradtak az érkező labdáról.

A két együttest tíz pont és tíz hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A Budaörs a megszerzett 17 pontjából hatot gyűjtött pályaválasztóként, míg a siófokiak a huszonhétből kilencet zsebeltek be vendégként. Ha csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor a házigazdák 20, míg a vendégek 23 ponttal rendelkeznek.

1. perc: Tóth Keve jobb oldali beadását követően Szmola Winkler elé ütötte a labdát, aki habozás nélkül lőtt is, a siófokiak szerencséjére az oldalhálót találta telibe.

A találkozót Rúsz Márton vezeti, munkáját Punyi Gyula és Márkus Péter segíti. A 27 esztendős, miskolci játékvezető pályafutása 28. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 128 sárga mellett 11 piros lap a mérlege. Rúsz eddig mindkét csapatnak három NB II-es bajnokit vezetett, mely találkozókon a Budaörs hat, míg a Siófok három pontot szerzett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendég Siófok indította útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok! A budaörsiek zöld mezben, fekete nadrágban és sportszárban szerepelnek, Slakta Balázs citromsárga dresszben véd. A siófokiak tiszta fehérben játszanak, Szmola Bálint pedig narancssárga dresszben áll a gólvonal elé.

A kezdés előtt mintegy háromnegyed órával borult égbolt alatt, alig 2 Celsius-fokos hőmérséklet mellett kezdték a felek a bemelegítést. Ahogy az országi északi részén, úgy Budaörsön is fehéren indult a bronzvasárnap, a lehullott csapadék miatt havas, jeges, mély talajú pálya várta a csapatokat.

Hamisítatlan téli hangulat, havas, jeges pálya várta a csapatokat (Fotó: Tumbász Hédi)

Köszöntjük kedves olvasóinkat a budaörsi Városi Stadionból, ahol az eddig 17 pontot gyűjtő, a tabella 18. helyén álló Budaörs a 27 egységgel a hetedik pozícióban állomásozó BFC Siófok együttesével találkozik. Meglátjuk mire megy a négy forduló óta nyeretlen, legutóbb a Vasas otthonából mégis egy ponttal hazatérő zöld–fehér együttes a hármas győzelmi sorozatban lévő balatoniak ellen.