NB I: Ez a játék nem lesz elég a bajnoki címhez – Stöger

P. V.P. V.
2021.10.24. 22:25
Peter Stöger maga sem értette a csapata MTK elleni produkcióját (Fotó: Tumbász Hédi)
Csupán egy pontot tartott otthon a Ferencváros az MTK elleni örökrangadón a labdarúgó NB I 10. fordulójában. A mérkőzés után Peter Stöger beszélt arról, hogy van néhány problémájuk, s reagált a szurkolók reakciójára is. A Teodoru Vasziliszt helyettesítő Pintér Ádám bravúrnak nevezte a gól nélküli döntetlent.

Peter Stöger, a Ferencváros vezetőedzője így értékelt az egy pontot hozó mérkőzés után.

Nem egyszerű a mai mérkőzésről beszélnem, a meccs első 60-65 percében nem játszottunk elég türelmesen, nem mutattuk azt, hogy győzelemmel akarjuk zárni az MTK elleni bajnokit. Csak az utolsó 20-25 percben lehettem elégedett a küzdőszellemmel, akkor láttam a fiúkon, hogy nyerni szeretnének. Egyszerűen magam sem értem ezt a produkciót. Beszéltem a fiúkkal, elmondtam nekik, hogy ez a játék nem lesz elég ahhoz, hogy megnyerjük a bajnokságot. Csak a nevek alapján azt hihetnénk, megfelelő kvalitással rendelkezünk, hogy lehozzunk egy ilyen NB I-es mérkőzést, de ma nem mutattunk kvalitást a pályán, ezért vagyok csalódott. Nehéz periódusban vagyunk, de meg fogjuk oldani az apró problémáinkat.

A problémák között említette, hogy új játékosok érkeztek, megújult a keret, de szerinte emberi problémákat is meg kell oldaniuk.

„Az elmúlt években három bajnoki címet nyert egymás után a csapat. Nem a motiváció hiányzik a játékosokból, de nem egyszerű elérni azt, hogy a negyedik is meglegyen zsinórban. A hajrában azt a játékot és taktikát játszottuk, amit szeretnénk látni, ha több beadásunk, több helyzetünk lett volna, gólt is szerezhettünk volna. Sok kicsi dolgon kell javítanunk, ez az edző dolga, de elhihetik nekem, hogy a idény végén megnyerjük a bajnokságot.”

A Nemzeti Sport kérésére reagált a szurkolók meccs utáni reakciójára, a füttyszóra.

Érthető a szurkolók elégedettlensége, mi is abszolút csalódottak vagyunk. Ahogy már mondtam, nem elég csak a nevek értéke és a játékosok kvalitása ahhoz, hogy megnyerjük a bajnokságot, munka nélkül ezt nem lehet megcsinálni. Ha a pályán nem dolgozunk eleget, ez nem fog sikerülni.”

Néhány játékossal kapcsolatban is szolgált információval. Bár jól van, Dibusz Dénes koronavírustesztje pozitív lett, ezért nem volt keretben az MTK ellen. A 27. percben Ryan Mmaeét sérülés miatt kellett lecserélni, egyelőre nem tudni, mennyire súlyos. Botka Endrére remélhetőleg két hét múlva már számíthat, míg Zseljko Gavricsról elmondta Stöger, a fiatal szerb játékos tehetséges, de még nem jött el az idő, hogy bevesse. Beszélt vele erről, és tisztában van a helyzetével. A jövőben mindenképpen sok játékpercet kíván neki adni.

Az MTK vezetőedzője, Teodoru Vaszilisz betegség miatt nem ülhetett le a kispadra, így a Ferencváros ellen Pintér Ádám pályaedző irányította a csapatot. A mérkőzés után a következőket mondta.

Még nagyon friss az élmény, de azt gondolom, ez bravúros teljesítmény volt tőlünk az elmúlt hetek fényében. Nagyon szervezetten védekeztünk, végig tudtuk, hogy ha egy kis hiba is jönne, azt megbüntetné a Fradi, de ezúttal mindig volt egy bevetődő ember, aki odaért, aki mentett, amikor kellett. Elöl helyzetecskékig jutottunk, tudjuk, miben kell még fejlődnünk. Jó úton indultunk el, pozitív és építő, ezen megyünk tovább. Ahogy mondtam is, kevés helyzetet alakítottunk ki, bár azért messze vagyunk mi még a Ferencvárostól. Néhány hete kezdtük el a munkát az új stábbal, még idő kell, hogy megvalósítsuk az elképzeléseinket. Ami az én beugrásomat illeti: csak ma tudtam meg, hogy én ülök majd a padon, Ciki bá' ugyan szeretett volna ott lenni a csapat mellett, de az orvosi stáb úgy látta jónak, hogy ne kockáztassunk. Én követtem az utasításokat a padon, csak egy agy voltam a többiek között.”