Az MTK legyőzte a kilenc emberrel záró Honvédot

2010.08.07. 19:39
A labdarúgó NB I második fordulójának első szombati mérkőzésén az MTK 2–1-re legyőzte a Budapest Honvédot. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a Honvédból előbb a 9. percben Debreceni Andrást, majd az 54. percben Fernando Cuerdát is kiállították. A 94. percben Pál András még büntetőt is hibázott.

Debreceni szabálytalansága után fogyatkoztak meg először a hazaiak (Fotó: Tumbász Hédi)

Jobban kezdte az összecsapást a vendégcsapat, a második percben egy szépségdíjas támadás végén csak Kemenes bravúrja mentette meg a Honvédot a góltól, Pátkai próbálkozott sarokkal Vadnai beadása után.

Még a 10. percben sem jártunk, amikor emberelőnybe kerültek a vendégek, Kantát vágta fel Debreceni a 16-oson belül, amiért ő pirosat, az MTK meg büntetőt kapott. A labda mögé a sértett állt, és magabiztosan, a bal felsőbe lőtt. 0–1

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NB I 2010–2011-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A sok szabálytalansággal tarkított mérkőzésen ezt követően kissé visszavett az MTK, és bár Kanta lövése nem sokkal kerülte csak el a kaput, a Honvéd játszott veszélyesebben, ám előbb Danilo lövését védte Szatmári, majd Sadjo lövésszerű beadását vágta ki Sütő.

A második félidő elején ismét Sadjo próbálkozott, jobb alsóra tartó lövését azonban hárította az MTK kapusa.

Az 53. percben Kanta szabadrúgása után Pál fejelt 6 méterről kevéssel a kapu fölé, majd egy perccel később tovább fogyatkozott a Honvéd: Cuerda felvágta Kantát, ezúttal a 16-os vonala előtt valamivel, amiért megkapta második sárgáját – Kanta szabadrúgását könnyedén védte Kemenes.

Ezt követően meglepetésre Honvéd-lehetőségek következtek, a kilenc emberrel játszó kispestiek előbb ismét Sadjo révén próbálkoztak (Szatmári résen volt), majd egy jobb oldali szöglet után Botis fejese kötött ki a jobb felső sarokban. 1–1

A 66. percben Tischler még az égbe lőtt Kanta passza után, ám negyedórával a rendes játékidő lejárta előtt egy 30 méteres szabadrúgás után – megint Kanta lekészítésénél – a bal alsó sarokba lőtt. 1–2

A 83. percben Skriba lövése után a labda a lécről a gólvonalra, majd kifelé pattant, majd a 94. percben Pál harcolt ki büntetőt, ám tizenegyesét a bal alsó saroknál védte Kemenes, így az MTK végül 2–1-re nyert a fővárosi derbin.

„A korai tizenegyes és kiállítás után nehéz helyzetbe kerültünk, de a szünetig még tíz emberrel is jobban játszottunk, mint az MTK, már akkor megvoltak a lehetőségeink az egyenlítésre – nyilatkozta Massimo Morales az összecsapást közvetítő Sport1 Tv-nek. – A második félidőben folytattuk a jó játékunkat, akkor is megvoltak a lehetőségeink, végül úgy tudtunk egyenlíteni, hogy már csak kilencen voltunk fent a pályán. Biztos vagyok benne, ha nincs a második kiállítás, akkor tudtuk volna tartani az egyenlő állást, sőt akár nyerhettünk volna."

„A tizenegyes és a kiállítások is jogos játékvezetői ítéletek voltak – nyilatkozta ugyancsak a Sport1 Tv-nek Garami József –, a szabálykönyv világosan előírja, milyen szabálytalanságok után milyen büntetés jár. Miután gól- és emberelőnybe kerültünk, idegesen kezdtünk el játszani. Kapkodtunk tíz, majd kilenc játékos ellen is, hiába alakítottuk ki a létszámelőnyös helyzeteket, a lehetőségeinket sorra elpuskáztuk, ezért nem tudtuk már korábban eldönteni a mérkőzést."