„Nem tiszta, miként kívánja az állam kivitelezni az új arénát. Csupán a bontásra sem lesz elegendő öt milliárd, hiszen a hatalmas tömegű betonhalmaz elszállítása, vagy újrafelhasználása is jóval több kerülne – mondta a Kossuth-, Ybl- és Prima Primissima díjas építész a Népszavának. – Magát a stadiont elvileg fel lehetne építeni negyven milliárdból, de én ezt ellenzem. Inkább renoválni kéne, a használaton kívüli tribünt pedig megerősíteni. Nem csak a múltja miatt nem kell ledózerolni. A Dávid Károly tervezte komplexum még évekig kielégítené a magyar futball, s ne felejtsük el: az atlétika igényeit." Népszavának. – Magát a stadiont elvileg fel lehetne építeni negyven milliárdból, de én ezt ellenzem. Inkább renoválni kéne, a használaton kívüli tribünt pedig megerősíteni. Nem csak a múltja miatt nem kell ledózerolni. A Dávid Károly tervezte komplexum még évekig kielégítené a magyar futball, s ne felejtsük el: az atlétika igényeit."
A Ferencvárosnál még ennél is komplikáltabb a helyzet, mivel a terület nem állami tulajdon, s ott készül állami beruházás. Ezáltal a 12 milliárdos büdzsé ugyancsak irreálisnak tűnik, elvégre először vissza kell vásárolni a földterületet.
„Az FTC Baráti Kör tagjaként jól informált vagyok ebben az ügyben, de még nekem sem világos a jövő. Nyitott kérdés, hogy állami- vagy magánberuházásból építenék-e meg az új Albert Flórián Stadiont. Bizonyára a Fradi végét jelentené, ha most fognának bele az építkezésbe, hiszen nem lennének képesek fenntartani az új otthonukat az elhanyagolható nézőszám, és az ismert anyagi helyzetük miatt"– véleményezte Kévés a problémát.
Úgy véli, Debrecenben hasonló a helyzet, legalábbis a végösszeg kalkulációját illetően: „Szakmai szemmel nézve a Loki létesítményének elhelyezése vízelvezetési problémákat vet fel, hiszen a pályát, hogy az épület legmagasabb részei ne emelkedjenek a nagyerdei lombok fölé, a földbe kell lesüllyeszteni. Ebből azonnal kiderül, hogy itt jóval többről lesz szó, mint tizenöt milliárd."