Női kosár NB I: a Csata meglepően simán verte a Vasast

2022.12.18. 19:17
A Csata nyerte a fővárosi rangadót (Észak-Magyarország/Bujdos Tibor, archív)
A Ludovika Csata váratlanul simán, 15 ponttal legyőzte a vendég Vasast vasárnap a női kosárlabda NB I-ben, amelyben a DVTK több mint negyvenpontos diadalt aratott a Szigetszentmiklós felett.

A Csatának ez volt a negyedik sikere az idényben, míg a továbbra is riválisa előtt álló Vasas a hetedik vereségét szenvedte el.

A DVTK jelenleg a harmadik helyen áll a tabellán, a Szigetszentmiklós a nyolcadik pozícióban tanyázik.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
Ludovika Csata–Vasas Akadémia 72–57
(21–13, 16–19, 19–12, 16–13)
Ludovika Aréna, 100 néző. V: Balog Gy., Nyilas, Gruber.
CSATA: HORVÁTH BERNADETT 13/12, Toman D., CZANK 14/6, FUEHRING 20/6, Barnai 10. Csere: Szabó F. 5/3, Gyöngyösi 7/3, Boros B. 3/3, Gábor, Jáhni. Edző: Tursics Krisztián
VASAS: Papp K. 16/9, SZMAILBEGOVICS 11, Tóth O. 4, Madár E. 5, NUNN 15. Csere: Szerencsés 3, Salamon Zs., Budácsik 3/3, Madár K., Van Rijs D. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–3. 8. p.: 19–7. 12. p.: 28–15. 15. p.: 30–22. 18. p.: 33–32. 23. p.: 44–36. 27. p.: 50–40. 34. p.: 59–48. 38. p.: 72–55
Tursics Krisztián: – Az elmúlt időszakban nem volt szerencsénk, hiszen négy egylabdás meccset vesztettünk el, most mellénk állt Fortuna. A heti felkészülésünk jól sikerült, végre tudtunk egy simább győzelmet aratni, fontos győzelmet jegyeztünk. A következő találkozókon is hasonló energiával szeretnénk játszani, hogy elérjük célunkat, a rájátszást.
Milos Pavlovics: – Az elmúlt két heti edzésmunkánk nehezen állt össze, ennek megfelelően alacsony energiaszinttel kezdtük a mérkőzést. A Csata az utolsó tizenegy percet beleértve négy dudaszós triplát dobott. Megpróbálunk felállni és rendezni a sorainkat.

DVTK-Hun-Therm–BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós 93–51 (24–12, 16–11, 28–7, 25–21)
Miskolc, 250 néző. V: Győrffy, Pozsonyi, Jakab.
DVTK: Aho N. 1, Oláh F. 8/6, GUIRANTES 19, Garbin 7/3, C. Green 8. Csere: Kiss A. 4, Márkusz 2, Vég-Dudás, KÁNYÁSI 24/15, BERNÁTH 9/9, Aho T. 11/6. Edző: Völgyi Péter
SZIGETSZENTMIKLÓS: Pérez 1, Takács D. 9/3, Katona Sz. 2, Degbeon 7, K. Jones 11/3. Csere: Vári 5, Zsámár 2, Szabó D. 3/3, Aldazabal 9/6, Kovács V., Andi 2, Gróf. Edző: Gedei Tibor
Az eredmény alakulása: 4. perc: 6–2. 6. p.: 12–5. 15. p.: 30–21. 18. p.: 36–23. 26. p.: 53–24. 28. p.: 60–26. 33. p.: 77–38
Völgyi Péter: – Simábban nyertünk, mint amire számítottunk. Valamennyi játékosunk hozzátette a magáét a mérkőzéshez. A találkozó jó ráhangolódás volt a szerdai, Basket Landes elleni Euroliga-összecsapásra.
Gedei Tibor: – Az első tizenöt percben nyújtott teljesítményünket lehet értékelni, a többit azonban már nem. Fizikailag nem tudtunk lépést tartani a diósgyőriekkel, mentálisan is szétzuhantunk, így tanulságos leckét kaptunk a DVTK-tól.