Női kosár NB I: 98 pontig jutott, simán nyert a DVTK

2022.12.30. 18:13
A 20 pontig jutó Kovács Kitti két diósgyőri mellett próbál kosárra dobni (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
A DVTK könnyedén érvényesítette a papírformát, 98–67-re győzött a még nyeretlen PINKK vendégeként a női kosárlabda NB I 14. fordulójának pénteki játéknapján.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
14. FORDULÓ, pénteki mérkőzések

PINKK PÉCSI 424–DVTK-HUN THERM 67–98 (19–28, 14–27, 24–23, 10–20)Pécs, 100 néző. V: Goda, Balázs, Gruber. PÉCS: Vincze 12/6, ZSIVALJEVICS 16/12, Árvai 9, Zsilinszki 5, KOVÁCS K. 20/3. Csere: Szücs L. 2, Horváth Zs. 3, Bojtár. Edző: Kovács Dénes
DVTK: KÁNYÁSI 15/9, Aho N. 6, Bacsó 4, KISS A. 21, GREEN 20. Csere: Aho T. 6, GOIRANTES 16/3, Garbin 10/6, Oláh, Bernáth, Vég-Dudás, Markusz. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–4. 5. p.: 7–15. 8. p.: 17–23. 12. p.: 23–33. 17. p.: 25–46. 23. p.: 40–59. 29. p.: 53–74. 31. p.: 57–80. 36. p.: 63–92
Kovács Dénes: – Tudtuk, hogy ellenfelünk milyen minőséget képvisel. Bizonyos dolgokkal akár elégedett is lehetnék, de amíg a könnyű helyzeteket rendre nem tudjuk megoldani, addig nehéz lesz a helyzetünk az elkövetkezőkben is.
Völgyi Péter: – Meglátszott a játékunkon a karácsonyi pihenő. Egyes helyzetekben nem voltunk elég élesek. Szerencsére egy idő után azért a lepattanókért vívott harcokat megnyertük, a betöréseink is jobbak lettek, ezekkel tudtunk győzni.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–VASAS AKADÉMIA 86–53 (23–12, 15–17, 28–10, 20–14)
Szekszárd,
1000 néző.V:Ádám J., Varga-Záray, Rózsavölgyi
SZEKSZÁRD:STUDER11/6,Miklós M.9/6,VIVIANS19/6,GOREE22/3,HEBARD11. Csere:Krnjics4,Bálint R.3/3,Holcz7/3,Horváth D., Szücs G.
Edző:Djokics Zseljko
VASAS:SZMAILBEGOVICS17/6,Tóth O.9,MADÁR E.8,Budácsik1,Nunn3. Csere:Madár K., Salamon Zs.7/3,van Rijs L.6,van Rijs D., Kádár2.
Edző:
Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása:4. perc:8–4.8. p.:21–9.12. p.:27–14.15. p.:27–21.17. p.:29–25.21. p.:40–29.24. p.:50–33.28. p.:60–35.30. p.:66–39.34. p.:73–46.38. p.:80–51.
Djokics Zseljko:
– Örülök, hogy nyertünk a két ünnep között, és általánosságban véve elégedett is vagyok a mai mérkőzéssel. Különösen a páratlan negyedekben, az elsőben és a harmadikban nyújtottunk jó teljesítményt, amikor kiválóan védekeztünk. Nagyon örülök Krnjics Szárá és Bálint Réka hosszú sérülés utáni visszatérésének. Óvatosnak kellett lennünk a rotációban, hogy őket se terheljük túl, ugyanakkor ne feledjük, három kulcsemberünket is nélkülöznünk kellett ma, de jól megoldottuk ezt a feladatot, így egy remek hangulatú meccsel kívánhattunk boldog új évet fantasztikus drukkereinknek.
Milos Pavlovics:–Nem akarok kifogásokat keresni, de egész héten irányítónk és több kulcsjátékosunk nélkül edzettünk, sokan hiányoztak a csapatunkból, ami nehéz helyzet elé állított bennünket, s ez meg is látszott a mérkőzésen. A legnagyobb gondunk a harmadik negyedben volt, ott kicsit össze is omlottunk. Pozitívum azonban, hogy a fiatalokat többet játszathattam.