Bizakodik a csapatkapitány

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2004.05.28. 22:24
Címkék
Csákány Emôke kulcsember lehet (fotó: Czagány Balázs)
Csákány Emôke kulcsember lehet (fotó: Czagány Balázs)
Csákány Emôke kulcsember lehet (fotó: Czagány Balázs)
Csákány Emôke kulcsember lehet (fotó: Czagány Balázs)
Csákány Emôke kulcsember lehet (fotó: Czagány Balázs)
Csákány Emôke kulcsember lehet (fotó: Czagány Balázs)
– Miért van az, hogy Pécsett nagyságrendekkel rosszabb teljesítményt nyújt a MÁV-Coop, mint a Tiszaligetben? – kérdeztük a női aranycsata negyedik mérkőzése előtt Csákány Emőkét, a szolnokiak csapatkapitányát, aki jószerével egyedüliként nyújtott jó teljesítményt csapatából a harmadik összecsapáson a baranyai megyeszékhelyen.
– Ha tudnánk a hiba okát, kijavítanánk, és nyernénk… Dobószázalékban is alulteljesítettünk, ám főleg a védekezésünkben volt sok hiba, rengeteg pontot kaptunk az első félidőben. Szóval ha valahol, akkor itt, ebben a játékelemben kell változtatnunk.
– Csákány Emőkének viszont némi meglepetésre ezúttal kifejezetten jól ment a dobás.
– Igen, ez nekem is kellemes meglepetés volt. Az elején betaláltam, aztán pedig bátrabban vállalkoztam, mint szoktam, úgy látszik, ez az én napom volt dobás szempontjából. De elcseréltem volna szívesen a csapat győzelmére.
– Azért nem volt ez mindig így az idény során… Úgy tudjuk, egy időben sokat küszködött a dobásával, amire edzője is felfigyelt. Ennyire eredményes volt a különmunka?
– Ezek szerint igen. Szerencsére az utóbbi időben, a Magyar Kupa döntője óta jó formában vagyok. Viszont tény, előtte voltam elég mély gödörben is.

– Hogy van a nemrég még majdnem sportolásra alkalmatlannak nyilvánított szíve? Bírja a döntő fokozott terhelését?
– Igen, mert ugye kiderült, hogy a mandulámmal volt a probléma. Bár mostanában is éreztem benne szúrásokat, a szakemberek azt mondják, ezeket már pszichésen kreálom, mert túlaggódom a dolgot, szervi baj nincs.
– Szükség is lesz rá, hogy nagy szívvel játsszanak szombaton, mert ha nem nyer a Szolnok, véget is ér az idei bajnoki finálé. Mit gondol, a Tiszaligetben vagy szerdán, a Lauber Dezső Sportcsarnokban lesz a bajnokavatás?
– Én nagyon remélem, hogy Pécsett. És mindent meg is teszünk ezért, bár ez sablonduma.
– Képesek lehetnek arra, hogy ott, a nagy rivális oroszlánbarlangjában egy huszonnyolc, majd egy tizenöt pontos vereség után győzzenek?
– Ha bajnokok akarunk lenni, mindenképpen meg kell próbálni, nincs más választásunk!

Szavazás

Ki nyeri a női bajnokságot?

Legfrissebb hírek

Ilyen sem volt még ezen a vb-n

Foci vb 2026
1 órája

Eustáquio nem egyedül lőtte a gólját

Foci vb 2026
2 órája

Marsch ígéri, Kanada megmutatja, hogyan kell óriásra vadászni a nyolcaddöntőben

Foci vb 2026
2 órája

CONCACAF-csapat 40 éve nem ért el ilyen eredményt, mint Kanada

Foci vb 2026
2 órája

Kanada megnyerte az egyenes kieséses szakaszban lejátszott első vb-meccsét – statisztikák

Foci vb 2026
3 órája

Hétfői sportműsor: a 16 közé jutásért játszanak a brazilok és a németek, rajt Wimbledonban

Minden más foci
3 órája

Jenner: Letértünk az útról, ami korábban meghatározta a holland futballt; Sinner Wimbledonban címet védene

E-újság
3 órája

Egy telefon bánta a hullámzást a kanadaiak meccsén – videó

Foci vb 2026
3 órája
Ezek is érdekelhetik