Megműtötték Károlyi Andreát

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2004.04.13. 21:54
Címkék
Kedden, a kora délutáni órákban megműtötték Károlyi Andreát, a MiZo-Pécsi VSK női kosárlabdacsapatának 29. évében járó ponterős bedobóját.
A pécsi klinikán végrehajtott úgynevezett thoracoscopiás beavatkozásra azért volt szükség, mert a kosarasnő egyik bordája egy ütközés következtében átszúrta a tüdejét. Külön balszerencse, hogy a szerencsétlen mozdulat egy edzésen történt még a múlt pénteken, és csak most derült ki, milyen súlyos következményekkel járt…
"Picit kómásan, de már jobban, bár tele vagyok fájdalomcsillapítókkal" – felelte a hogylétét firtató kérdésre a játékos, akit az operáció után telefonon értünk el. Szomorú hangon mesélte, hogy az altatóknak köszönhetően most legalább elszenderedhetett egy kicsit, mert az elmúlt napokban annyira fokozódtak a fájdalmai, hogy már nem tudott feküdni, ezáltal pedig aludni sem. És hogy egyáltalán elképzelhető-e ezek után a játéka a Final Fouron? "Az orvosok azt mondják, attól félnek csak, hogy esetleg ütést kapok a sebemre – hangzott a válasz. – Futni és dobni fogok tudni, mert a tüdőmet most befoltozták. Én mindent elkövetek, de hát…"
És itt van ez a bizonyos de hát. Bár állítólag ez a mostani nem volt nagy műtét, azért mégiscsak műtét volt, ezek után pedig képtelenségnek tűnik, hogy az idény legeredményesebb pécsi játékosa ott legyen a pályán péntek este, a Valenciennes elleni elődöntőn – vállalva az ilyen csatákkal járó kőkemény ütközéseket, mert ugye a kosárlabda régen nem testi érintkezés nélküli játék már. "Én szerda reggel megyek be a kórházba beszélni az orvosokkal. Azt hiszem, kevés az esély, hogy játsszon, de ez egy olyan hét, amikor csodák is megtörténhetnek Pécsen… Az mindenesetre biztos, hogy fantasztikus odafigyelésben részesül Andi a doktorok részéről, azt meg már eddig is tudtuk, hogy őt kemény fából faragták" – mondta inkább csak reménykedve, mint reális érvekre alapozva Rátgéber László, az évad legfontosabb mérkőzései előtt álló baranyai kosarashölgyek vezetőedzője. Aki hozzátette, nagyon sajnálja egyik legjobb bedobóját, és nem csupán a mostani (bal)eset miatt. Károlyi ugyanis bízvást pályázhatna itthon a legbalszerencsésebb játékos nem éppen megtisztelő címére, hiszen három éve elveszítette az egyik szemére a periférikus látását.
Történetesen valószínűleg akkor is egy ütközés következtében, és akkor is egy euroligás Final Four előtt. ---- F ---- &
Legfrissebb hírek

Jenner: Letértünk az útról, ami korábban meghatározta a holland futballt; Sinner Wimbledonban címet védene

E-újság
6 perce

Hétfői sportműsor: a 16 közé jutásért játszanak a brazilok és a németek, rajt Wimbledonban

Minden más foci
6 perce

Egy telefon bánta a hullámzást a kanadaiak meccsén – videó

Foci vb 2026
16 perce

Videó: ezzel a góllal búcsúztatta Kanada Dél-Afrikát

Foci vb 2026
24 perce

Kanada az első nyolcaddöntős, mutatjuk a hétfői programot

Foci vb 2026
49 perce

Eustáquio a 92. percben döntött, és továbblőtte Kanadát a legjobb 16 közé a világbajnokságon

Foci vb 2026
58 perce

Kanada a rendes játékidő ráadásában betalált, és kiejtette Dél-Afrikát

Foci vb 2026
59 perce

Rajongás – Morvai Katalin publicisztikája

Kerékpár
1 órája
Ezek is érdekelhetik