A Szeged a továbbjutás kapujába ért a BL-ben

2013.02.16. 15:26
Ezúttal nem hiába szurkoltak a Pick-hívek
A Pick Szeged hazai pályán 26–21-re győzött a Dinamo Minszk ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjának 9. fordulójában, ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé.

A Szeged remek első félidei védekezésének köszönhetően vissza tudott vágni az ősszel Minszkben elszenvedett 29–24-es vereségért. Ez azt jelenti, hogy ha a Schaffhausen egy hét múlva az utolsó fordulóban nem győz Zágrábban, akkor a Tisza-parti gárda továbbjut csoportjából. Ha sikerülne a svájci csapatnak a bravúr Horvátországban, a Picknek pontot kellene szereznie a Berlin vendégeként.

1–5. perc: Az első támadásnál a vendégektől elveszik a labdát lépéshiba miatt, a másik oldalon viszont Jonas Larholm értékesíti a Zubai Szabolcs által kiharcolt hétméterest. Jól kezdődik. Másodszor a vendégek belemennek, a Szeged pedig ismét átjátssza a Minszk nyitott védelmét, Ancsin Gábor a beálló pozíciójából eredményes. Mikler Roland a 4. percben bemutatta első védését. 2–0

6–10. perc: Zubai a második helyzeténél a kapufára pattintott. A dán játékvezetőkre eddig semmi panasz, újabb támadófaultot fújnak a vendégeknek. Ezután érdekes jelenet játszódott le: Larholm a kapufát találta el, közben pedig Zubai egy pofont követően a minszki hatoson belül maradt. Az emberelőnyben támadó fehéroroszok eladták a labdát, Frantisek Sulc pedig úgy értékesítette a ziccert, hogy közben a még mindig a földön fekvő Zubaira is vigyázott (3–0). A 10. percben Vasko Sevaljevics lőtte a Minszk első gólját, de Ancsin azonnal válaszolt rá. 4–1

11–15. perc: A második minszki gól után Ancsin lövését védte Vagyim Bogdanov, Zubai bevetődve kipaskolta Sulcnak a labdát, de a szlovák játékos sem járt túl az orosz válogatott kapus eszén. A labda maradt a Szegednél, és Zubai már betalált (5–2). Jó védekezés után ismét Zubai kapta meg a labdát a levegős falban, és miután erőszakosan befordult, a jobb alsó sarokba lőtt. Minszki időkérés 6–2-nél. Passzív támadás miatt a Szegedé a labda, de nem sokáig, mert Zubai felöklelte a korábbi veszprémi Ratko Nikolicsot, amiért még ki is állították a magyar beállót. Az emberhátrány hamar kettőssé vált, mert a labdába szándékosan belerúgó Vadkerti Attilát is kiküldték. Ezzel sem éltek azonban a vendégek, akik újra belementek a hazai falba, majd pontatlanul indítottak. 6–2

16–20. perc: Nem született gól a kettős szegedi emberhátrány alatt. Ancsin lövését Bogdanov valahogy kivédte, majd Mikler hárította kétszer egymás után a minszki jobbszélső próbálkozását. Vadkerti remek betörés után először eredményes, Sevaljevics viszont már harmadszor talált be (7–3). Ancsin vette észre a befutó Sulcot, aki nem hibázott, Mikler pedig újabb lövést védett. Még egy hazai gól beállóból, ezúttal egy „specialistától”, Antonio Pribanictól, Seveljovot pedig még ki is állították. 9–3-nál már a második fehérorosz időkérés szakítja meg a játékot. 9–3

21–25. perc: Sulc növelhette volna tovább a Pick-előnyt, de nagy helyzetben Bogdanov lábát találta el. Közben pályára lépett a Minszk talán legjobbja is, az orosz válogatott Pavel Atman. Sulc harcolt ki kiállítást passzív játéknál, majd gólpasszt adott Pribanicnak. Atman húzta vissza a bal alsó sarok felé a labdát, de Mikler látványos vetődéssel hárított. Dimitrije Pejanovics viszont tehetetlen Larholm hetesénél (11–3). Lasica vetődött be egy kipattanóért, és ütközött Bogdanovval. A kapusnak fájt jobban, a labda viszont náluk maradt. A tanácstalan minszkiek közül Atman durrantott mellé. 11–3

26–30. perc: Dzianis Rutenka egy sikertelen szegedi támadás után is méltatlankodott, kétperces kiállítás lett a jutalma. Mikola Sztecjura a második Dinamo-játékos, aki bevette Mikler kapuját, emberhátrányban talált rést. 11–4-nél Skaliczki László is kikéri első idejét. Ebből az emberfórból nem jött ki jól a Tisza-parti gárda, Bogdanov védett, majd Vlagyiszlav Osztrusko átlövésből volt eredményes. Ők sem az igaziak azonban emberelőnyben, Alen Blazevic kiállítását követően Osztrusko ziccerét Mikler védte, majd Vadkerti egyéni akció után alakította ki a 12–5-ös félidei állást. 12–5

Zubai Szabolcs (pirosban) nagyon hasznos tagja volt a Szegednek

31–35. perc: Valóságos gólzuhataggal kezdődött a második félidő, alig több mint két perc alatt kétszer került a labda mindkét kapuba, a Pickben Ancsin duplázott (14–7). Dmitro Doroscsuk egy pörgés után lőtt volna szép gólt, de nem számolt a kapujából kirobbanó Miklerrel. Osztrusko betörésekor már a magyar válogatott kapus sem segített. 14–8

36–40. perc: Ancsin szerzi a harmadik szünet utáni szegedi találatot is, mégpedig talpról. Nyikulenkov sem pazarolta erejét felugrásra, a csuklója villant meg, csakúgy, mint a másik oldalon Larholmé (16–9). Osztrusko is beállt a sorba, szintén talpról tüzelt eredményesen, míg Larholm nem is tehetett volna másként, hiszen hétméterest lőtt, mégpedig be. A Szeged pazar védekezéséből semmit sem látni, Nikolics is feliratkozik a gólszerzők közé. 17–11

41–45. perc: Zubai ezúttal be tudta fejezni a támadást, majd Nyikulenkov bombája után Larholm lerohanásból növelte tovább találatai számát. Sevaljevic jó büntetője után Skaliczki László időt kért. Hiába, rossz szegedi támadás után megszületik a 14. fehérorosz gól is, plusz Sulcot kiállítják. Sevaljevics hetesből négygólosra csökkenthette volna csapata hátrányát, de Mikler ezúttal megnyerte a párharcukat. A litván Cepulis simán betört emberelőnyben, de miután kiegészültek a hazaiak, Ancsin visszaállította az ötgólos különbséget. 20–15

46–50. perc: Nyikulenkov góljára Buday válaszolt beállóból. Ivan Bruvka büntetőjénél nem segített a Mikler-mágia, és hiába lőtt látványos gólt Ancsin, megint csak egyből jött rá a válasz. Mikler helyére Tatai Péter állt be, aki egyből védéssel mutatkozott be. A ziccerben lévő Zubain Doroscsuk taszított hatalmasat, amiért kiállították, Buday pedig értékesítette a hetest. 23–18

51–55. perc: Pribanic volt túlbuzgó védekezésben, ő is pihenhet két percig. Nagyobb baj, hogy Nyikulenkov ismét kilőtte talpról a jobb alsót, remek csuklóval áldotta meg a sors. Sevaljevic találatával már csak három közte. Majd megint ő durrant a léc alá. Hat perccel a vége előtt 23–21, Skaliczki László kihasználja utolsó időkérését. Balogh Zsolt a pályán, Sulc lövését védi a kapus.

56–60. perc: Sulc nagyon fontos gólt lőtt, majd Tatai indítása után Lasica 25–21-re alakítja az állást három perccel a vége előtt. Buday megpattanó lövésével eldőlt. A vége 26–21 a Szegednek, megvan a létfontosságú győzelem.

Ha tehát a CO Zagreb egy hét múlva hazai pályán nem kap ki a Schaffhausentől, a Pick továbbjut. Aggodalomra az adhat okot, hogy a horvát csapat barcelonai vereségével már kiesett, így csak remélhetjük, hogy az utolsó fordulóban valós tudásának megfelelően játszik majd. Ha mégis vereséget szenvedne, akkor a Szegednek pontot kellene szereznie Berlinben.

FÉRFI KÉZILABDA BL, D-CSOPORT
PICK SZEGED–DINAMO MINSZK (fehérorosz) 26–21 (12–5)
Szeged, 2500 néző. V: Poulsen, Mortensen (dánok)
SZEGED: MIKLER, Laszica 1, ZUBAI SZ. 3, Czina, Blazevic, LARHOLM 5 (3), Vadkerti 2. Csere: Tatai (kapus), Sulc 3, ANCSIN 7, Pribanic 2, Prodanovics, BUDAY 3 (1), Kekezovics, Balogh Zs. Edző: Skaliczki László
MINSZK: Bogdanov, Gy. Rutenka, Sztecjura 1, Nikolics 2, Nyikulenkov 5, Sevaljevics 6 (1), Bruka 1 (1). Csere: Pejanovics, Mijatovics (kapusok), Doroscsuk 1, Seveljev, Cepulis 1, Szkopincev, Osztrousko 4, Atman. Edző: Szergej Bebesko
Az eredmény alakulása. 11. p: 4–1. 18. p.: 7–2. 24. p.: 11–3. 43. p.: 19–14. 53. p.: 23–21
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Skaliczki László: – Sok energiát kivett csapatomból, hogy az első félidőben nagy előnyt szerezzen, amely aztán fokozatosan fogyott a szünet után. Ekkor többet hibáztunk, s csak a végjátékra szedtük össze magunkat – ami viszont remekül sikerült, ezért dicséret illeti a fiúkat.
Szergej Bebesko: – Rettenetesen kezdtük a mérkőzést, csak futottunk az eredmény után. A meglepő védekezést választó Szeged diktálta az iramot, és nekünk csak a második félidőben sikerült korrigálnunk. Jó felkészülés volt a meccs a Barcelona fogadására.