Női kézilabda NB I: Solberg keresztülhúzta a DVSC győzelmi reményeit

2024.01.17. 19:36
Solberg (balról a harmadik) kiválóan védett a Debrecen ellen (Fotó: Dömötör Csaba)
Mindhárom Bajnokok Ligája-csapatunk pályára lépett a női kézilabda NB I-ben, a Győri ETO és a DVSC ráadásul egymással vívott rangadót. A Loki már hárommal is vezetett idegenben a második félidőben, azonban a kisalföldiek a hajrában – többek között a 17 védést bemutató Silje Solbergnek köszönhetően – fordítottak. A Ferencváros a Vasast múlta felül, ezzel továbbra is hibátlan.

Tovább húzódik a Győri ETO és a DVSC párharcában a zöld-fehérek több mint tizenöt éves sorozata. A cívisvárosiak 2008 ősze óta nem tudják legyőzni ellenfelüket, pedig a tavalyi két elszalasztott esélyt követően ismét közel álltak a bravúrhoz.

A Bajnokok Ligájában azonos csoportjában viaskodó két együttes győzelemmel hangolt a rangadóra: a győriek az Odense, a debreceniek pedig a Buducsnoszt Podgorica vendégeként nyertek – előbbi így kiharcolta helyét a legjobb nyolc között, míg utóbbi továbbjutása szombaton válhat biztossá.

Ezek a találkozók egyébként eléggé éreztették a hatásukat, rendesen dadogott a labda a kezekben. A rangadó mindenesetre Catherine Gabriel két védésével, és Kácsor Gréta „mesterhármasával” kezdődött, miután a hazai védelemben megvoltak a rések. A Lokinál a kettes-hármas védők között akadt hely, de a győriek a 11. percben jutottak először vezetéshez. Aztán a második negyedórát ismét a DVSC indította két góllal, amelynek világbajnok francia hálóőre továbbra is parádézott. Érdekes szituáció volt, amikor egymás után kétszer is rosszul cseréltek a zöld-fehérek: mindegyik emberhátrány Rju Un Hi lelkén száradt (bár a találkozó után Ulrik Kirkely magára vállalta a felelősséget. A félidő hajrájában Silje Solberg hárított két fontos labdát, a házigazda először lépett el kettővel, de előnyét nem tudta megtartani a szünetre.

A játék képe a fordulás után sem változott: a cívisvárosiak kapuját továbbra is nehezen vette be az ETO, amely végig küszködött. A kevés gól többnyire döntetlent, vagy vendégvezetést jelentett, a ritmust a Loki diktálta. Döbbent arcokat lehetett látni a lelátón, amikor a 46. percben először lett háromgólos a különbség (16–19). A végjáték kezdetén aztán felzárkóztak a Rába-partiak, négy perccel a vége előtt egyenlítettek, majd fordítottak is, innen pedig már nem volt visszaút a DVSC-nek. A hazaiak szó szerint kiszenvedték a győzelmet. Solberg összességében 17 védéssel zárt, főszerepet vállalva a sikerben.

Az FTC továbbra is hibátlan a bajnokságban, ezúttal hazai pályán a Vasast múlta felül 11 góllal. A hazaiakat még mindig betegségek és sérülések hátráltatják, Andre Lekics betegsége után még nem százszázalékos, míg Emily Bölk az ujjára kapott ütést az Esbjerg elleni BL-meccsen, ezúttal nem is lépett pályára. Ott volt viszont az újonc Horváth Fanni (a korábbi kiváló labdarúgó, Horváth Péter lánya), aki a végén gólt is szerzett.

NŐI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–DVSC SCHAEFLLER 25–23 (11–11)
Győr, 2866
néző. V: Felhő, Öcsi
GYŐR: SILJE SOLBERG – GYŐRI-LUKÁCS 2, GROS 7 (4), Oftedal 2, Brattset 2, Haugsted, Szöllősi-Schatzl 3. Csere: S. Toft (kapus), V. Kristiansen, Broch, NZE MINKO 6, Rju Un Hi, Blohm 1, DE PAULA 2. Edző: Ulrik Kirkely
DVSC: GABRIEL – Grosch, Hámori 2, Haggerty, Hornyák D., Vámos P. 1, PETRUS 3. Csere: Bartulovic (kapus), KÁCSOR 5, Jovovics 1. FÜZI-TÓVIZI 4, Csernyánszki 1, Johansson, TÖPFNER 6 (4), Vámos M. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–3. 18. p.: 5–7. 27. p.: 10–8. 38. p.: 13–14. 51. p.: 18–21. 57. p.: 22–21
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4
Ulrik Kirkely:
– Kiváló ellenféllel játszottunk. Néhány periódusban jó volt a csapat védekezése és Silje Solberg sokat segített a fal mögött. Nehéz meccs volt, ellenfelünk jól játszott, kapusa fantasztikusan védett, ezért is értékes a győzelem!
Szilágyi Zoltán: – Küzdelmes meccs volt. Emlékeim szerint több ilyen szoros mérkőzést játszottunk a Győr ellen. Talán egy kis hit, egy kis szerencse hiányzott ahhoz, hogy nagy meglepetés szülessen. Büszke vagyok a csapatomra.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–VASAS SC 39–28 (21–13)
Elek Gyula Aréna, 600
néző. V: Héjja, Kónya
FTC: JANURIK – Malestein 2, KLUJBER 8 (3), Kisfaludy 2, Tomori, LEKICS 6, HÁRSFALVI 6. Csere: Böde-Bíró (kapus), Simon P. 2, Kovács Anett 3, Cvijics, Kukely A. 2, MÁRTON G. 7, Horváth F. 1. Edző: Allan Heine
VASAS: Balog J. – Domokos, Juhász F. 3, Dombi 1, Ferenczy D. 1, SZILOVICS 7 (2), Oláh K. 3 (2). Csere: Zsigmond (kapus), Boldizsár 1, Sirián 1, Vámosi, Lengyel E., PÉNZES 4, GYŐRFI 5, Mihály P. 2, Fodor N. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 7. perc: 7–3. 17. p.: 12–7. 24. p.: 17–10. 36. p.: 27–14. 49. p.: 35–20
Kiállítások: –, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4
Allan Heine:
– Elégedett vagyok, profinak láttam a játékot. Bár voltak nehézségeink, mert a Vasas jól felkészült és nyomást helyezett ránk, de végül győztünk.
Konkoly Csaba: – Egyértelműen jobb volt a Fradi. Célunk volt annyira növelni a futómennyiséget, hogy minél tovább álljuk a sarat. A támadás működött, és ez büszkeséggel tölt el.

1. FTC 12 12 454–304 +150 24
2. Győr 13 11 2 463–302 +161 22
3. Mosonmagyaróvár 12 11 1 420–322 +98 22
4. Debrecen 12 10 2 372–289 +83 20
5. Vác 11 5 6 290–302 –12 10
6. Vasas 12 4 2 6 307–348 –41 10
7. Dunaújváros 11 5 6 289–350 –61 10
8. Budaörs 11 4 1 6 308–338 –30 9