Női kézi-vb: Montenegró nyert a magyar csoport rangadóján

NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Kumamoto), K. ZS. (Budapest)NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Kumamoto), K. ZS. (Budapest)
2019.12.04. 08:40
A Japánban zajló női kézilabda-világbajnokság „magyar csoportjában” Montenegró 27–26-ra legyőzte Romániát a szerdai játéknapon, míg az egyelőre szintén hibátlan Spanyolország a papírformának megfelelően nagyon megverte (43–16) Kazahsztánt. Montenegró és Spanyolország már továbbjutott a C-csoportból.
Boldog montenegrói játékosok (Fotó: Kovács Anikó, december 3.)

A két százszázalékos csoportrivális, Spanyolország és Montenegró egymás elleni pénteki mérkőzésének már csak a tovább vitt pontok miatt lesz tétje, míg a mieink – miután a papírformának megfelelően szerda délelőtt legyőzték Szenegált (30–20) – ki-ki meccset játszanak Romániával: a győztes megy tovább harmadikként – a magyar válogatottnak a döntetlen is elég –, de nem visz pontot a középdöntőbe.

MONTENEGRÓ–ROMÁNIA 27–26

A montenegróiak kezdtek jobban, de 3–1-es vezetésüket követően Cristina Neagu két, valamint Crina Pintea egy gólja következett, 4–3-ra már a románok vezettek, és onnantól kézben is tartották az irányítást. A montenegróiak az első félidő hajrájában még vissza-visszakapaszkodtak döntetlen állásra, azonban a szünet után ez sokáig nem sikerült nekik.

A második játékrész első gólját Neagu lőtte, állandósult a román lépéselőny – a sárga mezesek még kettős emberhátrányból is képesek voltak gólt szerezni. Iulia Dumanska védéseire építve a románok négy góllal elhúztak (16–20), és bár megint jól jöttek ki egy kettős emberhátrányból (17–21), játékuk váratlanul szétesett.

Montenegró ezúttal már kihasználta a folyamatosan adódó lehetőségeket: az emberelőnyöket, a labdaeladásokat, a kapus nélküli román támadásvezetést. Marina Rajcsics kapus üres kapus góljával már Montenegró vezetett, labdaszerzésből betalált Majda Mehmedovics, majd lőtt egyet Djurdjina Jaukovics is – a 7–0-s roham után Montenegró megugrott hárommal (24–21).

Románia hatpercnyi szünet után gólt szerzett, de a meccsnek ebben az időszakában már Montenegró volt lélektani előnyben, már Montenegró volt képes emberhátrányból gólt szerezni, és hiába támadhatott 26–25-nél Románia az egyenlítésért, a lehetőséget játékosai elidegeskedték – a debreceni Jelena Deszpotovics második gólja pedig eldöntötte a fordulatos meccset (27–26).

Montenegró együttesében a Győr jobbátlövője, Katarina Bulatovics három gólt dobott. A románoknál Neagu 11 találatig jutott.

Munkában a spanyol védelem (Fotó: Kovács Anikó)

SPANYOLORSZÁG–KAZAHSZTÁN 43–16

Az első két spanyol gólt még megválaszolta a kazah csapat, aztán 2–2 után Spanyolország négyet hintett, és nem volt megállás. Az első félidőben is folyamatosan hízott a spanyol előny, de igazából a szünet után szakadt el egymástól a két csapat. A második félidőben 5–0-s és 10–0-s szakaszt is produkáló spanyol válogatott soraiban Nerea Pena, a Siófok légiósa két gólt szerzett.