nemzetisport.hu 2019.11.16 18:16 Frissítve: 2019.12.10 14:31

24. NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, JAPÁN, 2019

Részletes program és eredmények, a magyar válogatott útja – a 2019-es japán női kézilabda-világbajnokság adatbankja.

 

A torna logója

 

A VB VÉGEREDMÉNYE
13. Franciaország
14. MAGYARORSZÁG
15. Angola
16. Argentína
17. Brazília
18. Szenegál
19. Szlovénia
20. Kongói DK
21. Kuba
22. Kazahsztán
23. Kína
24. Ausztrália

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE A VB-RE – NÉVJEGYEK ÉS RÖVID JELLEMZÉSEK ITT!
Kapusok:
Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Kiss Éva (Győri Audi ETO), Triffa Ágnes (DVSC Schaeffler)
Jobbszélsők: Faluvégi Dorottya (Győri Audi ETO)**, Lukács Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Kovács Anna (DVSC Schaeffler)*
Irányítók: Kovacsics Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tóth Gabriella (Érd), Vámos Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók: Szabó Laura (Érd), Tóvizi Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők: Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tomori Zsuzsanna (Siófok KC)
Balszélsők: Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), Schatzl Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány:
Kim Rasmussen
Edző: Siti Beáta
Kapusedző: Bakos István

* A Románia elleni csoportmeccs után Kiss Nikoletta (Érd) váltotta
** A Románia elleni csoportmeccs után Pásztor Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria) váltotta

KÖZÉPDÖNTŐ (a kezdési időpontokat magyar idő szerint tüntettük fel)

AZ 1. CSOPORT ÁLLÁSA 
  1. Norvégia 4 3 1 114–99 +15  6  
  2. Németország 4 2 1 1 106–104 +2  5  
  3. Hollandia 4 2 2 113–103 +10  4  
  4. Szerbia 4 2 2 113–125 –12  4  
  5. Dánia 4 1 1 2 97–98 –1  3  
  6. Dél-Korea 4 2 2 111–125 –14  2  
1. CSOPORT 
12. 08. 7.00 Szerbia–Dél-Korea 36–33
12. 08. 10.00 Hollandia–Németország 23–25
12. 08. 12.30 Norvégia–Dánia 22–19
12. 09. 7.00
Németország–Szerbia 28–29
12. 09. 10.00 Dánia–Hollandia 27–24
12. 09. 12.30 Dél-Korea–Norvégia 25–36
12. 11. 7.00 Hollandia–Dél-Korea  
12. 11. 10.00 Szerbia–Dánia  
12. 11. 12.30 Norvégia–Németország 
A 2. CSOPORT ÁLLÁSA 
  1. Oroszország 4 4 125–91 +34  8  
  2. Spanyolország 4 3 1 119–101 +18  7  
  3. Svédország 4 2 1 1 118–106 +12  5  
  4. Montenegró 4 2 2 111–114 –3  4  
  5. Japán 4 4 106–130 –24  0  
  6. Románia 4 4 82–119 –37  0  
2. CSOPORT 
12. 08. 7.00 Románia–Oroszország 18–27
12. 08. 10.00 Montenegró–Japán 30–26
12. 08. 12.30 Spanyolország–Svédország 28–28
12. 10. 7.00 Oroszország–Montenegró 35–28
12. 10. 10.00 Japán–Spanyolország 31–33
12. 10. 12.30 Svédország–Románia 34–22
12. 11. 7.00
Spanyolország–Oroszország  
12. 11. 10.00
Románia–Japán  
12. 11. 12.30 Montenegró–Svédország 
ELNÖK-KUPA (13–16. HELYÉRT)
 12.08.4.30
MAGYARORSZÁG–Argentína
34–26
 12.08.4.30
Angola–Franciaország
17–28
 A 15. HELYÉRT
 12.09.7.00Argentína–Angola27–30
 A 13. HELYÉRT
 12.09.10.00
MAGYARORSZÁG–Franciaország21–26

 

CSOPORTKÖR 

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Hollandia 5 4 1 178–134 +44  8  
  2. Norvégia 5 4 1 169–115 +54  8  
  3. Szerbia 5 3 2 155–143 +12  6  
  4. Angola 5 2 3 150–151 –1  4  
  5. Szlovénia 5 2 3 142–150 –8  4  
  6. Kuba 5 5 122–223 –101  0
A-CSOPORT
11. 30. 7.00 Szerbia–Angola
32–25
11. 30. 10.00 Hollandia–Szlovénia 26–32
11. 30. 12.30 Norvégia–Kuba
47–16 
12. 02. 4.30 Kuba–Szerbia
27–46
12. 02. 7.00 Angola–Hollandia
28–35
12. 02. 12.30 Szlovénia–Norvégia
20–36
12. 03. 7.00 Hollandia–Kuba
51–23
12. 03. 10.00 Szlovénia–Angola
24–33
12. 03. 12.30 Norvégia–Szerbia
28–25
12. 05. 7.00 Kuba–Szlovénia
26–39
12. 05. 10.00
Szerbia–Hollandia
 23–36
12. 05. 12.30 Norvégia–Angola
30–24
12. 06. 7.00 Szerbia–Szlovénia 29–27
12. 06. 10.00 Angola–Kuba
40–30
12. 06.12.30
Hollandia–Norvégia
30–28
A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Dél-Korea 5 3 2 149–124 +25  8  
  2. Németország 5 3 1 1 142–111 +31  7  
  3. Dánia 5 3 1 1 132–100 +32  7  
  4. Franciaország 5 2 1 2 136–100 +36  5  
  5. Brazília 5 1 1 3 119–115 +4  3  
  6. Ausztrália 5 5 53–181 –128  0
B-CSOPORT 
11. 30. 7.00 Németország–Brazília
30–24
11. 30. 10.00 Franciaország–Dél-Korea 27–29
11. 30. 12.30 Dánia–Ausztrália
37–12
12. 01. 7.00 Brazília–Franciaország 19–19
12. 01. 10.00 Ausztrália–Németország 8–34
12. 01. 12.30 Dél-Korea–Dánia
26–26
12. 03. 7.00 Dél-Korea–Brazília 33–27
12. 03. 11.00 Franciaország–Ausztrália
46–7
12. 03. 12.30 Dánia–Németország
25–26
12. 04. 7.00 Ausztrália–Dél-Korea
17–34
12. 04.
11.00
Németország–Franciaország
25–27
12. 04. 12.30 Dánia–Brazília 24–18
12. 06. 7.00 Brazília–Ausztrália 31–9
12. 06. 11.00 Németország–Dél-Korea
27–27
12. 06.12.30Franciaország–Dánia18–20
A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Spanyolország 5 5 159–103 +56 10  
  2. Montenegró 5 4 1 137–123 +14   8  
  3. Románia 5 3 2 121–129   –8   6  
  4. MAGYARORSZÁG 5 2 3 145–117 +28   4  
  5. Szenegál 5 1 4 119–137 –18   2  
  6. Kazahsztán 5 5   92–164 –72   0 
C-CSOPORT 
11. 30. 7.00 Montenegró–Szenegál 29–25 
11. 30. 10.00 Románia–Spanyolország 16–31
11. 30. 10.00 MAGYARORSZÁG–Kazahsztán
39–15
12. 01. 7.00 Kazahsztán–Montenegró 21–30
12. 01. 10.00 Spanyolország–MAGYARORSZÁG 29–25
12. 01. 10.00 Szenegál–Románia
24–29
12. 03. 7.00 MAGYARORSZÁG–Montenegró 24–25
12. 03. 7.00 Spanyolország–Szenegál
29–20
12. 03. 11.00 Románia–Kazahsztán
22–20
12. 04. 7.00 Montenegró–Románia
27–26
12. 04.
7.00
Kazahsztán–Spanyolország
16–43
12. 04. 11.00 MAGYARORSZÁG–Szenegál 30–20
12. 06. 7.00 Kazahsztán–Szenegál 20–30
12. 06. 7.00 Montenegró–Spanyolország
26–27
12. 06.
11.00
Románia–MAGYARORSZÁG
28–27
A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Oroszország 5 5 158–91 +67  10  
  2. Svédország 5 4 1 144–114 +30  8  
  3. Japán 5 3 2 136–121 +15  6  
  4. Argentína 5 2 3 124–133 –9  4  
  5. Kongói DK 5 1 4 86–137 –51  2  
  6. Kína 5 5 100–152 –52  0  
 D-CSOPORT 
11. 30. 7.00 Japán–Argentína
24–20
11. 30. 10.00 Oroszország–Kína
26–11
11. 30. 12.30 Svédország–Kongói DK
26–16 
12. 02. 7.00 Argentína–Oroszország
22–35
12. 02. 10.00 Kongói DK–Japán
16–28
12. 02. 12.30 Kína–Svédország 19–32
12. 03. 6.30 Oroszország–Kongói DK
34–13
12. 03. 9.00 Kína–Argentína
28–34
12. 03. 11.30 Svédország–Japán
34–26
12. 05. 7.00 Kongói DK–Kína
25–24
12. 05. 10.00 Japán–Oroszország
23–33
12. 05. 12.30 Svédország–Argentína
30–23
12. 07. 7.00 Japán–Kína
35–18
12. 07. 10.00 Argentína–Kongói DK
25–16
12. 07. 12.30 Oroszország–Svédország 30–22

 

HELYOSZTÓK
DÖNTŐ
12. 15. 12.30 1.elődöntő győztese–2. elődöntő győztese
 
       
BRONZMÉRKŐZÉS
12. 15. 9.30 1. elődöntő vesztese–2. elődöntő vesztese
 
       
ELŐDÖNTŐ
12. 13. 9.30 1. csoport 1. helyezettje–2. csoport 2.helyezettje  
12. 13. 12.30 2. csoport 1. helyezettje–1. csoport 2. helyezettje
 
       
AZ ÖTÖDIK HELYÉRT
12. 13. 6.30 1. csoport 3. helyezettje–2. csooprt 3. helyezettje
 
       
A HETEDIK HELYÉRT
12.13.
3.30
1. csoport 4. helyezettje–2. csoport 4. helyezettje
 

 

EGY KIS TÖRTÉNELEM
Év Helyszín Győztes Ezüstérmes Bronzérmes
1957 Jugoszlávia Csehszlovákia Magyarország Jugoszlávia  
1962 Románia Románia Dánia Csehszlovákia 5.Magyaro.
1965 NSZK Magyarország Jugoszlávia  NSZK  
1971 Hollandia  NDK Jugoszlávia  Magyarország  
1973 Jugoszlávia  Jugoszlávia Románia  Szovjetunió 4.Magyaro.
1975 Szovjetunió  NDK Szovjetunió Magyarország  
1978 Csehszlovákia  NDK Szovjetunió  Magyarország  
1982 Magyarország  Szovjetunió Magyarország  Jugoszlávia  
1986 Hollandia  Szovjetunió Csehszlovákia  Norvégia 8.Magyaro.
1990 Dél-Korea Szovjetunió Jugoszlávia  NDK Mo. nem kvalifikálta magát
1993 Norvégia Németország Dánia Norvégia 7.Magyaro.
1995 Ausztria/Magyaro. Dél-Korea Magyarország Dánia  
1997 Németország Dánia Norvégia Németország 9.Magyaro.
1999 Dánia/Norvégia Norvégia Franciaország Ausztria 5.Magyaro.
2001 Olaszország  Oroszország  Norvégia Jugoszlávia 6.Magyaro.
2003 Horvátország  Franciaország Magyarország  Dél-Korea  
2005 Oroszország Oroszország Románia Magyarország  
2007 Franciaország Oroszország Norvégia Németország 8.Magyaro.
2009 Kína Oroszország Franciaország
Norvégia
9.Magyaro.
2011 Brazília
Norvégia
Franciaország
Spanyolország
Mo. nem kvalifikálta magát
2013
Szerbia
Brazília
Szerbia
Dánia
8.Magyaro.
2015Dánia
Norvégia
Hollandia
Románia
11.Magyaro.
2017
Németország
Franciaország 
Norvégia 
Hollandia 
 15.Magyaro.

 

HASZNOS LINKEK
A VILÁGBAJNOKSÁG HIVATALOS HONLAPJA
 
KÉZILABDA-LEXIKON
A női válogatott eddigi kapitányai
Magyarok a női világbajnokságokon, érmesek
 
Női Európa-bajnokság, Franciaország, 2018 
Női világbajnokság, Németország, 2017 
Női Európa-bajnokság, Svédország, 2016
Női világbajnokság, Dánia, 2015

 

2019.12.10 08:13:28

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Kumamoto)

INTERJÚ. A női kéziválogatott kapitánya a sok cseréről, a nyomásról és a saját helyzetéről is beszélt.

2019.12.09 22:35:08

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. A kumamotói női kézilabda vb-n már csak azért szoríthatunk, hogy mások kiharcolják nekünk az olimpiai selejtező elérését, és ha meglesz, onnantól fel kell építeni jövő tavaszra a válogatottat.

2019.12.09 09:17:20

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Kumamoto, összefoglaló), RUSZNÁK GYÖGY (percről percre)

Az első félidő jó magyar játéka után az Elnök-kupa biztos győzelemmel Franciaországé lett.

2019.12.08 04:10:19

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Kumamoto, összefoglaló), HATÁR DÁVID (Budapest, percről percre), PAPP BÁLINT (Kumamoto)

Hétfőn 10 órától a világ- és Európa-bajnokkal játszunk a vb-13. helyért és az Elnök-kupáért.

2019.12.08 00:38:44

Kézilabda NAGY PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Talán mennybe megy Szegeden. De nem ment. Majd esetleg Veszprémben...