Női kézi NB I: Pál Tamara 10 gólt lőtt – MTK-siker a Siófok ellen

V. Á.V. Á.
2022.04.13. 19:33
Pál Tamara remekelt a Siófok ellen (Fotó: Dömötör Csaba)
Az MTK hazai pályán 26–24-re legyőzte a Siófokot a női kézilabda NB I szerdai játéknapján. A DVSC az utolsó pillanatokban szerzett góllal nyert Dunaújvárosban.

A fővárosiak legjobbja Pál Tamara volt, a fiatal irányító 10 góllal vette ki a részét az utóbbi hetekben remek formában játszó Siófok elleni sikerből.

A DVSC az utolsó pillanatokban szerzett Vámos Míra-góllal győzött Dunaújvárosban.

KÉZILABDA
NŐI NB I
MTK BUDAPEST–SIÓFOK KC 26–24 (14–10)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 160
néző. V: Altmár, Horváth M.
MTK:
GYŐRI B. – Bánfai K. 1, Kekezovics 2, Marincsák 4, Szabó Laura 1, PÁL T. 10 (5), PELCZÉDER 4. Csere: Hlogyik (kapus), Mazák-Németh, Dakos 1, Koronczai, Román, JUHÁSZ ESZTER 3, Sallai. Edző: Vida Gergő
SIÓFOK:
Vojnovic – Such, Sirián 3, Janjusevics 3 (2), Lapos, MAVSAR 7 (2), DEBRECZENI-KLIVINYI 6. Csere: Herczeg L., Krasznai (kapusok), Juhász F., 2, Böhme 2, Wald 1. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása.
6. perc: 4–0. 14. p.: 10–4. 21. p.: 11–9. 35. p.: 17–12. 43. p.: 19–16. 54. p.: 25–21.
Kiállítások:
6, ill. 4 perc.
Hétméteresek:
5/5, ill. 7/4
Vida Gergő: –
Minden sikernek örülünk, de különösen értékes, ha a tabellán előttünk álló csapatot sikerül legyőzni. Döntő volt a védekezés és a kapusteljesítmény. Büszke vagyok a lányokra, hogy egyhuzamban négy jó mérkőzésen vagyunk túl. Ezt a sorozatot szeretnénk folytatni.
Uros Bregar: –
Megérdemelt az MTK győzelme, a védekezésünk nem működött úgy, ahogyan kellett volna. Kár, hogy a fiatal játékvezetők, akik nemzetközi minősítésűek, sok bosszantó hibát követtek el.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–DVSC SCHAEFFLER 21–22 (9–12)
Dunaújváros, 400
néző. V: Kovács T., Mándli.
DUNAÚJVÁROS: BARTULOVIC –
Horváth G. 3, Polics 1, FARKAS J. 4 (1), Weisheitel, SZALAI B. 6, KAZAI 5. Csere: Wéninger (kapus), Nick 1, Matucza, Mrmolja, Krupják-Molnár 1. Edző: Vágó Attila
DVSC:
CSAPÓ KYRA – M. Costa, Fachinello 2, Tóvizi 2, Hornyák D., Vámos P. 2, PETRUS 4. Csere: Torda (kapus), Jezsikava 2, KOVÁCS ANNA 6 (3), Planéta 1, VÁMOS M. 2, Poczetnyik, Szabó Nina 1, Bordás, Arany. Edző: Szilágyi Zoltán
3. perc: 1–0. 8. p.: 1–4. 13. p.: 5–6. 26. p.: 8–12. 39. p.: 14–14. 48. p.: 18–17. 55. p.: 19–19. 59. p.: 20–21.
6, ill. 8 perc.
2/1, ill. 4/3
Vágó Attila: –
Nem szeretném értékelni a találkozót, csak gratulálni a Debrecennek, és saját csapatomnak is. Mást nem fűznék hozzá, mert annak súlyos következményei is lehetnének...
Szilágyi Zoltán: –
Példamutatóan és nagyszerűen küzdöttek a dunaújvárosiak, az utolsó percig volt esélyük a pontszerzésre. A mi teljesítményünkkel egyáltalán nem lehetek elégedett, mélyen a tudásunk alatt játszottunk. Az első harminc percben a védekezésünk rendben volt, de csak magunkat okolhatjuk azért, hogy már a szünet előtt nem döntöttük el a két pont sorsát. Ugyanakkor sokadik mérkőzésünket nyerjük meg szoros végeredménnyel, ez a csapat mentális erejét dicséri.