Női kézi NB I: nehezen, de a Siófok ellen is nyert a Fradi

M. D.M. D.
2021.05.01. 17:27
A Ferencváros 27–23-ra nyert otthon a Siófok ellen a női kézilabda NB I-ben szombaton.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Háfra Noémi (zöldben) góljaira nagy szüksége volt a Ferencvárosnak (Fotó: Tumbász Hédi) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

NEM SOKON MÚLT A SZOMBATHELYI BRAVÚR

Az MTK a kilenc gólig jutó Pál Tamara vezérletével simán, 34–23-ra nyert a Dunaújváros ellen, és győzött a Vác is, de Szilágyi Zoltán együttesének meggyűlt a baja a kieső helyen álló Szombathellyel. A Vas megyei együttes a hajrában majdnem ledolgozta ötgólos hátrányát, az utolsó fél percben az egyenlítésért támadhatott, de az előrehúzódó kapusára, Katarina Tomasevicsre kijátszott akcióból, majd az időn túli szabaddobásból sem tudott gólt szerezni, így vesztesen hagyta el a pályát. A Vác és az MTK a Mosonmagyaróvárt megelőzve visszavette a harmadik és a negyedik helyet.

Egymás utáni három hazai rangadójából a másodikat a több sebből vérző Siófokkal játszotta az FTC, amely három nappal ezelőtt alaposan megszenvedett a győzelemért a DVSC-vel szemben az Elek Gyula Arénában. Azon a meccsen még nem lehettek jelen nézők, a Siófok ellen viszont a védettségi igazolvánnyal rendelkezők már igen, s közülük jó néhányan éltek is a lehetőséggel, hogy hosszú idő után ismét élőben buzdítsák kedvenceiket.

A zöld-fehérek nagyon indiszponáltan játszottak az első félidőben: 12 perc után a vendégek egy több mint ötperces ferencvárosi gólcsendet kihasználva 9–3-ra vezettek, s bár a Fradi 10–11-nél feljött egy találatra, a Siófok a szünetre újra elhúzott öttel (10–15).

A második játékrészre az FTC játékosai egész más mentalitásban jöttek ki, így a 47. percre sikerült megfordítaniuk a meccset (20–19), de ehhez az is kellett, hogy a Siófok jól láthatóan elfáradt és a szünet után egy szezonra való labdát adott el.

Elek Gábor csapata a tizennyolc gólos idegenbeli siker után (38–20) hazai környezetben végül négy góllal győzött a Siófok ellen (27–23), és most már minden energiájával készülhet a Győri ETO elleni szerdai ütközetre.

NŐI KÉZILABDA NB I
FTC RAIL CARGO HUNGARIA–SIÓFOK KC 27–23 (10–15)
Elek Gyula Aréna, 400
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
FTC: BÍRÓ B. – MALESTEIN 5 (4), STOLLE 5, Behnke 3, Szucsánszki, E. Bölk 4, Márton G. Csere: Hadfi (kapus), HÁFRA N. 6, Kisfaludy, Klujber 1, Csiszár-Szekeres, Schatzl Nadine 3, Tóth Nikolett. Edző: Elek Gábor
SIÓFOK: SZIKORA — BÖHME 4, KISS N. 5, Jezic 4, Tomori 2, Lapos, Aoustin 3. Csere: Csapó Kincső (kapus), TÓTH G. 5 (3), Mazák-Németh, Such. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 12. perc: 3–9. 17. p.: 6–10. 24. p.: 10–11. 36. p.: 14–16. 43. p.: 19–18. 52. p.: 24–19
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3
Elek Gábor:
– Az első félidei játékunk értékelhetetlen, semmit nem valósítottunk meg az elképzelésekből, védekezésben bohócot csinált belőlünk a Siófok. A második játékrész sokkal jobb volt, néhány játékos nagy bizonyítási kényszer alatt játszott. Nagyon örülök a győzelemnek, de van hiányérzetem.
Zdravko Zovko: – Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban sokkal jobb volt a Fradi, nem voltak megfelelő csereembereim. Azon dolgozunk, hogy a jövő hétvégi Európa-liga négyes döntőre még jobb formában legyen a csapat.

MTK BUDAPEST–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 34–23 (18–14)
Népfürdő u., zárt kapuk mögött. V:
Andorka M., Hucker
MTK: GYŐRI B. – Juhász Eszter 1, Dakos 2, Szabados, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 6, Marincsák 1, Pelczéder 2. Csere: Suba (kapus), SZEKERCZÉS 5, PÁL T. 9 (1), Bujdosó-Gerháth 3, SALLAI 5, Sári. Edző: Golovin Vlagyimir
DUNAÚJVÁROS: Wéninger – Horváth G. 2, Ferenczy F. 1, Szalai B. 2, Nick 1, Bulath 10 (8), Kazai 1. Csere: Hlogyik, Babovics (kapusok), Barján, Román 2, Fodor N. 1, Mihály P. 2, Dabevszka, Husti 1, Krupják-Molnár. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 12. p.: 7–7. 19. p.: 12–8. 24. p.: 13–11. 36. p.: 22–16. 41. p.: 24–20. 49. p.: 29–20. 54. p.: 32–21
Kiállítások: 4, ill. 0 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 8/8
Golovin Vlagyimir:
– Nagyon készültünk erre a mérkőzésre és mindent, amit megbeszéltünk, sikerült megvalósítani, támadásban és védekezésben is nagyon stabilak voltunk. Nem alakult annyira simán ez a meccs, mint amennyire a végeredmény mutatja.
Vágó Attila: – A mérkőzéssel kapcsolatban csak az MTK teljesítményét tudom értékelni, ellenfelünk ragyogóan kézilabdázott. A mi játékunk értékelhetetlen volt, a kapusteljesítményünk is a nullával volt egyenlő. Amire készültünk egész héten, abból semmit nem láttam viszont.

VÁCI NKSE–HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 27–26 (13–10)
Vác, 150
néző. V: Nagy F., Túróczy
VÁC: Bukovszky – Diószegi 4, Hámori 1, Aron 3, Helembai F. 1, Kácsor 4, RADOSZAVLJEVICS 8. Csere: Bálint A. (kapus), Lakatos R., Szabó Laura 5 (3), Bárdy 1, Szeberényi. Edző: Szilágyi Zoltán
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Orbán A. 2, M. Agbaba 3, Gorilszka 6 (4), Horváth P. 1, Mayer Sz., Wald 3. Csere: Pődör R. 2, BANDELIER 8, Virág 1, Szendrei, Varga N. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–3. 19. p.: 10–5. 25. p.: 12–7. 38.p.: 17–15. 47. p.: 22–17. 53. p.: 23–21. 57. p.: 25–24
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Szilágyi Zoltán:
– Nehéz mérkőzésre számítottunk, a játékunkat mégsem így képzeltük el. Az első félidőben ellenfelünk beállójátékával, a másodikban átlövéseivel szemben nem nagyon tudtunk hatékonyan védekezni. Azonban így is többször eldönthettük volna a találkozót, de rengeteget hibáztunk támadásban ás sok ziccert kihagytunk.
Marosán György: – Büszke vagyok játékosaimra, mert fantasztikusan dolgoztak. Nem szeretem a szimpatikus vesztes szerepét, ráadásul egy pont nekünk nagyon sokat jelentett volna. Ugyanakkor ebből a teljesítményből lehet építkezni a folytatásban és annak érdekében, hogy végül benn tudjunk maradni.

1. Győr 20 20 742–406 +336 40
2. FTC 20 19 1 692–460 +232 38
3. Vác 21 15 6 634–598 +36 30
4. MTK 21 14 2 5 657–640 +17 30
5. Mosonmagyaróvár 20 14 6 575–539 +36 28
6. Siófok 21 13 8 648–581 +67 26
7. Debrecen 19 12 1 6 565–498 +67 25