Női kézi NB I: megszenvedett az FTC a Debrecen ellen

Murányi DomonkosMurányi Domonkos
2021.04.28. 17:30
A Ferencváros két góllal, 31–29-re nyert a DVSC ellen a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.
Emily Bölk (zöldben) a meccs elején megállíthatatlan volt (Fotó: Török Attila) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

Egymást követő három hazai rangadójából az elsőt a Kudor Kitti irányításával eddig hibátlan DVSC-vel vívta a bajnoki aranyálmokat szövögető Ferencváros. A Loki a két csapat legutóbbi összecsapása alkalmával, még 2019 szeptemberében pontot rabolt az Elek Gyula Arénából (30–30).

Nagy lendülettel kezdett a Ferencváros, különösen Emily Bölk: a német átlövő a 12. percben már hat gólnál járt, csapata az ő találataira támaszkodva hamar ellépett néggyel (9–5), de miután Elek Gábor pihenőt adott neki, a DVSC felzárkózott a zöld-fehérekre, sőt a 22. perchez érve ki is egyenlített (12–12). Az első félidőt aztán egy 6–2-es hazai roham zárta le, így a szünetben az FTC négy góllal vezetett (18–14).

A második játékrész elején a Ferencváros meglógott öttel, ám a vendégek lelkesedése nem hagyott alább, és a szünetben beálló Ann-Cathrin Giegerich védéseivel megtámogatva egy 5–0-s szériával ismét utolérték Bölkéket (20–20) – és még az utolsó negyedórához érve is 23–23-as döntetlenre állt a meccs.

Elek Gábor ekkor kikérte a második idejét, amelyet követően a Fradi újra elhúzott három találattal (27–24), de továbbra is görcsösen, sok hibával kézilabdázott, miközben a vendégek élvezték a játékot – az egyaránt remek teljesítményt nyújtó Kovács Anna és Tóvizi Petra még az 55. percben is széles mosoly kíséretében cserélt egymással.

Szerencséje volt a Ferencvárosnak, hogy a hajrában a debreceniek egymás után herdálták el a támadásaikat, így a szűkös előny kitartott, a zöld-fehérek két góllal megnyerték a meccset (31–29). Hogy ez mennyire nehéz szülés volt, jól szimbolizálja, hogy Elek Gábor lányai a siker után felszabadult ünneplésbe kezdtek a pályán – a sérült Kovacsics Anikóval és Janurik Kingával kiegészülve, akik a lelátóról biztatták a társaikat.

A Fradi szombaton a Siófokot fogadja, majd jövő szerdán következik a Győr elleni rangadó – utóbbi meccsig nyilvánvalóan sokat kell javulnia az FTC-nek.

NŐI KÉZILABDA NB I
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA
DVSC SCHAEFFLER 31–29 (18–14)
Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött. V: Felhő, Öcsi
FTC: BÍRÓ B. – Malestein 1, BÖLK 8, Stolle 2, BEHNKE 3, Szucsánszki 3, Schatzl Nadine 2.Csere: KLUJBER 5 (1), HÁFRA N. 5, Pásztor N., Kovács Anett 1, Csiszár-Szekeres, Márton G. 1.Edző: Elek Gábor
DEBRECEN: Csapó Kyra – Arany R., KOVÁCS ANNA 7, VÁMOS P. 4, TÓVIZI P. 6, Hornyák D. 3 (1), Vantara-Kelemen 3.Csere: GIEGERICH (kapus), DESZPOTOVICS 4, Petrus 1, Bánfai K. 1, Csernyánszki, Török L..Edző: Kudor Kitti
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–2. 11. p.: 8–4. 18. p.: 11–10. 26. p.: 17–12. 38. p.: 20–20. 45. p.: 23–23. 54. p.: 29–26
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1
Elek Gábor: – Amikor a Debrecen felvette a mérkőzés sebességét, keményen kellett küzdenünk ellene. Rég játszottunk ilyen szintű csapattal, de a technikai hibákban mi sem nagyon maradtunk le riválisunktól. Erős ellenfelek jönnek, készülünk a szombati, Siófok-meccsre.
Kudor Kitti: – Elégedett vagyok a csapatommal, jelentős ellenállást tanúsítottunk még úgy is, hogy az elején kicsit beragadtunk és folyamatosan kaptuk középről a gólokat. Ezt követően tartottuk a lépést, dacára annak, hogy technikai hibáinkkal sokat segítettünk a Fradinak.

1. Győr 19 19 702–381 +321 38
2. FTC 19 18 1 665–437 +228 36
3. Vác 20 14 6 607–572 +35 28
4. MTK 20 13 2 5 623–617 +6 28
5. Siófok 20 13 7 625–554 +71 26
6. Mosonmagyaróvár 19 13 6 547–515 +32 26
7. Debrecen 19 12 1 6 565–498 +67 25
8. Érd 17 6 1 10 455–530 –75 13