Női kézi NB I: az Érd nagy lépést tett a bennmaradás felé

V. Á.V. Á.
2022.04.14. 19:43
Tóth Gabriella 8 gólt lőtt a Kisvárdának (Fotó: Török Attila)
Az Érd 29–24-re legyőzte a Vasast a női kézilabda NB I csütörtöki játéknapján, ezzel nagy lépést tett a bennmaradás felé. A Mosonmagyaróvár kiütötte a Kisvárdát (36–26), míg az Alba Fehérvár Budaörsön nyert.

Tóth Gabriella nyolc gólt lőtt a Kisvárdának. Az irányító azonban egy ütközést követően a földön maradt a második félidőben, s a mentők vitték el – számolt be róla az mkcse.hu.

KÉZILABDA
NŐI NB I

MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL–ALBA FEHÉRVÁR KC 26–27 (13–14)
Budaörs
, 550 néző. V: Andorka M., Hucker.
BUDAÖRS: Varjas-Sipeki – Szabó-Májer 2, Smid, Zsigmond V. 2, J. Agbaba 1, JOVOVICS 7, Braun 1. Csere: Vártok R. (kapus), SCHNEIDER 5 (1), Mlinkó, Nagy Lívia, Szabadfi 1, PALOTÁS 5, Tóth M. 2, Kiss M., Szalai-Szita. Edző: Buday Dániel
FEHÉRVÁR: Tóth Nikolett 1 – Töpfner 4 (2), Afentaler 2, BESSZER 5, Varga E. 3, UTASI 5, Takó 1. Csere: Kubina (kapus), Boldizsár 1, Ojama, Bardi 3, Gerháth K. 2, Szarka A., Domokos D. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–5. 13. p.: 5–8. 19. p.: 6–11. 28. p.: 11–13. 37. p.: 16–16. 46. p.: 19–22. 55. p.: 25–25.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Buday Dániel:
– Nem érdemeltünk győzelmet, katasztrofális teljesítmény nyújtottunk. Nem számoltam össze, de vagy húsz ajtó-ablak ziccert kihagytunk, nem tudom, hogy mi ennek az oka. Csoda, hogy csak egy góllal kaptunk ki végül. Van hová fejlődni, ennek szellemében tesszük tovább a dolgunkat.
Józsa Krisztián: – Végig kiélezett találkozó volt, viszont a végjátékban a szerencse is mellénk állt. Az akarat és a szív diadala ez, amely az első idegenbeli sikerünk az idényben, megpróbáljuk kiélvezni.

ÉRD–VASAS SC 29–24 (16–11)
Érd, 700
néző. V: Felhő, Öcsi.
ÉRD: HADFI 1 – Bódi, VUKAJLOVICS 6, Szabó Kitti 3, Paróczy 2, KOPECZ 10 (4), Fekete B. 4. Csere: Kántor (kapus), Horváth D., Sztankovics, Mód 2, Mézes 1. Edző: Horváth Roland
VASAS: Zsigmond P. – Imrei 2, M. Agbaba 2 (1), KAJDON 7 (3), Faragó Luca 4, Szilovics 1, Oláh K. 1. Csere: Kurucz A., Gercsó N. (kapusok), Speth 1, Blaubacher 2, Pénzes 3, Ács, Kovács N. 1, Szatmári M. Edző: Penszki Gergely
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 13. p.: 8–3. 17. p.: 9–5. 22. p.: 13–7. 26. p.: 16–8. 34. p.: 18–12. 41. p.: 21–16. 48. p.: 23–20. 52. p.: 26–21.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
Horváth Roland:
– Elismerésem a lányoknak, mert nagyon szépen küzdöttek, ennek köszönhetően megérdemelten nyertünk a Vasas ellen.
Penszki Gergely: – Védekezésben nem tudtuk elvenni azokat a területeket az ellenféltől, amire előzetesen készültünk, ezért kaptunk ennyi gólt. Elöl pedig a második félidőben annyi ziccert és tiszta lövőhelyzetet hagytunk ki, ami pont ekkora gólkülönbséget jelentett.

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 36–26 (17–13)
Mosonmagyaróvár
, 900 néző. V: Horváth P., Marton B.
MOSONMAGYARÓVÁR: Mistina K. – Kojics 2, ASANIN 6, Pásztor N. 4, KOVÁCS P. 4, TÓTH G. 8 (1), HAJTAI 5. Csere: SZEMEREY, Soltész (kapusok), Tóth Eszter, LANCZ 6 (1), Mihály P., Milics, Csekő 1. Edző: Gyurka János
KISVÁRDA:
Mátéfi D. – Udvardi 2, Karnik Sz. 3, Bouti, Dombi L. 1, JUHÁSZ GRÉTA 5, Mérai 1. Csere: Leskóczi, Sulega (kapusok), T. Radojevics 5 (4), Siska 2, Dombi K. 1, Mészáros-Mihálffy 3, Sztamenics 3. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 7. p.: 5–3. 12. p.: 7–7. 16. p.: 10–9. 20. p.: 12–10. 24. p.: 14-12. 35. p.: 20–13. 41. p.: 25–15. 45. p.: 26–16. 55. p.: 32–24.
Kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Gyurka János:
– Hatvan percig hittel, alázattal, keményen dolgozva kézilabdázott a csapatom. A kiegyensúlyozott első félidő után a szünetben megbeszéltünk néhány taktikai elemet, amit a lányok maradéktalanul be is tartottak. Tettünk egy lépést a céljaink elérése felé, és annak is örülök, hogy megháláltuk a szurkolótáborunk kitartását, biztatását. Tóth Gabi sérülését borzasztóan sajnáljuk, hiszen a játéka és a személyisége is meghatározó a csapatunkban.
Bakó Botond: – Húsz-huszonöt percig elfogadhatóan kézilabdáztunk, ám az első félidő hajrájában elengedtük a mosonmagyaróváriakat. A fordulás után pedig sajnos azt a gyenge teljesítményt nyújtottuk, ami egy ideje már jellemző ránk. Ekkor olyan előnybe került az MKC, ami gyakorlatilag el is döntötte a találkozót. Ez a játék nem elég, sokkal többet kell tennünk, sokkal jobban kell teljesítenünk a hátralévő mérkőzéseken.

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–VÁCI NKSE 26–37 (16–19)
Szombathely, 500
néző. V: Bóna, Földesi.
SZOMBATHELY:
K. Tomasevics – Gheorghe 1, Virág N., Gorilszka 3, Horváth P. 1, PŐDÖR R. 8 (1), Csire 1. Csere: Christe, Balog J. (kapusok), Bíró D. SZEKERCZÉS 8 (2), Sztosics 1, Szmolek, Horváth A. 3, Győri V. Edző: Pődör Zoltán
VÁC:
Pásztor B. – Schatzl Natalie 2, KÁCSOR 10, KUCZORA 7 (4), HELEMBAI F. 4, HÁMORI 3, Grosch 2. Csere: Bukovszky (kapus), Kovalcsik 1, Aron, Ferenczy F. 3, Ballai B. 3 (1), Világos, Balogh P. 1, Pálffy A., Szondi 1. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása.
7. perc: 3–4. 13. p.: 5–7. 19. p.: 10–11. 25. p.: 14–16. 34. p.: 17–21. 40. p.: 18–26. 46. p.: 19–30. 53. p.: 23–35.
Kiállítások:
8, ill. 4 perc.
Hétméteresek:
4/3, ill. 7/5
Pődör Zoltán:
Erről a mérkőzésről nem lehet mit nyilatkozni!
Ottó Katalin:
Nagyon örülök, hogy valamennyi játékosom viszonylag sok percet tudott a pályán tölteni, és így is fölényes győzelmet arattunk. A második félidőben nagyon jól kezdtünk, összeállt a védekezésünk, a lányok maximálisan megvalósították azt, amit kértem tőlük a szünetben.

FTC-Rail Cargo Hungaria–Győri Audi ETO KC 29–24