Női kézi NB I: 16 góllal nyert a Győri ETO Kisvárdán

N. T.N. T.
2023.09.27. 20:29
Rinka Duijndam védés közben a győri kapuban (Fotó: Gazdag Mihály)
A címvédő Győri ETO 39–23-ra győzött a Kisvárda otthonában a női kézilabda NB I egyetlen szerdai mérkőzésén.

A győrieknél a kisebb sérülésből visszatérő Ana Gros nyolc kísérletből hét gólt ért el, míg a kapuban Rinka Duijndam 47 százalékos hatékonyság mellett 17 védéssel járult hozzá a sikerhez. Sandra Toft pihenőt kapott, míg a dél-koreai szövetséggel való megállapodás alapján Rju Un Hi az Ázsiai Játékokon vesz részt. Kisvárdai részről a szélső Akijama Nacumi a mezőny legeredményesebbjeként nyolcszor talált be.

NŐI KÉZILABDA NB I
KISVÁRDA MASTER GOOD SE–GYŐRI AUDI ETO KC 23–39 (12–20)
Kisvárda,
500 néző. V: Héjja, Kónya
KISVÁRDA: Torda – AKIJAMA 8 (4), Karnik Sz. 3 (3), Bucsi 2, SÁPI 3, Siska 3, Mérai. Csere: Mátéfi D. (kapus), Juhász Gréta 3, Kovalcsik B., Gém, E. Novak, Szabó Lili 1, Makó, Roszoha, Ajano. Edző: Józsa Krisztián
GYŐR: DUIJNDAM – Győri-Lukács 3, S. Oftedal 2, Brattset 3, Blohm 1, NZE MINKO 4, SZÖLLŐSI-SCHATZL 5. Csere: Dobány (kapus), GROS 7 (3), Haugsted 3, DE PAULA 4, Broch, HOVDEN 5, Farkas Júlia 2, Farkas E. Edző: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 11. p.: 5–6. 16. p.: 6–12. 22. p.: 9–14. 26. p.: 10–17. 33. p.: 12–22. 35. p.: 14–22. 42. p.: 14–29. 49. p.: 18–33. 53. p.: 19–36
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 10/7, ill. 4/3
Józsa Krisztián:
– Addig, amíg fizikailag bírtuk, próbáltuk felvenni a versenyt a Győrrel. Az első húsz percből bőven tudunk építkezni, felállt fal ellen nem vallottunk szégyent, a különbség a lerohanásokból alakult ki.
Ulrik Kirkely: – Tudtuk, hogy teljes koncentrációra lesz szükségünk a szervezett és jó játékosokból álló, hazai pályán különösen jól küzdő Kisvárda ellen. A legfontosabb, hogy ezt a magas szintű koncentrációt végig fenn tudtuk tartani és nyertünk.

1. FTC 4 4 157–93 +64 8
2. Győr 5 4 1 182–125 +57 8
3. Debrecen 4 4 123–84 +39 8
4. Mosonmagyaróvár 4 3 1 130–111 +19 6
5. Kisvárda 5 3 2 124–135 –11 6
6. Budaörs 4 2 2 118–122 –4 4
7. Vasas 4 2 2 102–109 –7 4
8. Vác 4 2 2 98–113 –15 4