Női kézi Európa-liga: nagy vereségbe szaladt bele a Vác Romániában

N. T.N. T.
2023.01.08. 15:26
Kuczora Csengének nem igazán akadt társa (Fotó: Földi Imre, archív)
A Vác tízgólos vereséget szenvedett a román Valcea otthonában a női kézilabda Európa-liga csoportkörének első fordulójában.

Jól indította az idegenbeli meccsét a Vác – amelynek keretéből Bánfai Kíra, Bárdy Noémi, Kürthi Laura, Világos Diána és Pásztor Bettina hiányzott –, azonban 4–4-et követően a kihagyott helyzetek és az elszórt labdák után sorra jöttek román lerohanások (különösen a korábbi siófoki el-Gaui Aszma jeleskedett ebben a műfajban), a Valcea pedig 8–4-re meglépett. Herbert Gábor időkérése után megfogta az állást a magyar csapat, és a játékrész második felében egy hatos sorozattal 16–16-nál egyenlített. Kuczora Csenge ezúttal is húzóember volt, de a jó periódusban Ballai Borbálának is fontos szerepet vállalt.

A szünetre újra ellépett hárommal a Valcea, azonban a játék képe alapján azt lehetett remélni, a folytatásban is tud majd tapadni a Vác – nem így történt. A második játékrészben bő tíz perc alatt kétszer is időt kellett kérnie Herbertnek, és bizony joggal emelte fel a hangját, a játékosai nem tudták megvalósítani a szünetben megbeszélteket. A váratlanul összeeső magyar csapat technikai hibái és a szellős védekezés azt eredményezte, hogy egyre nőtt a két fél közötti különbség.

A hazai beállók sok gondot okoztak, és Irina Glibko szintén megszórta magát, a Valcea így 13 góllal is vezetett, és bár a Vác eljutott 30 lőtt találatig, tízzel így is alulmaradt. A váciak egy hét múlva a német Thüringer HC-t fogadják.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
D-CSOPORT
SCM RAMNICU VALCEA (román)–PRAKTIKER-VÁC 40–30 (21–18)
Ramnicu Valcea,
2000 néző. V: Jerlecki, Labun (lengyelek)
VALCEA: Hosu – FUDZSITA 5, EL-GAUI 9, Bucur 3, Cascalete, DE JONG 4, HANSSON 6. Csere: Roch (kapus), GLIBKO 9 (1), Bacaoanu, Lupel 1, Levcsenko 1, Coman, Asanin, Klikovac 2. Edző: Bent Dahl
VÁC: Bukovszky – Diószegi 2, Ferenczy, KUCZORA 10 (4), Helembai 3, Marincsák 2, Schatzl Natalie 5. Csere: Csizmadia (kapus), BALLAI B. 4, Kurucz, Kovalcsik, Kovács Anikó 3, Ballai A., Pálffy A. 1, Bencsik. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–4. 10. p.: 8–4. 14. p.: 11–8. 19. p.: 16–10. 25. p.: 16–16. 28. p.: 18–18. 36. p.: 27–20. 41. p.: 27–23. 44. p.: 30–24. 50. p.: 35–24. 56. p.: 40–27.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4
Herbert Gábor:
Húsz technikai hibát követtünk el, és rendezetlen védelem ellen tizenhét gólt kaptunk, amelyek nagy része közvetlen indítás volt. Tudtuk, hogy el-Gaui és a jobbszélsőik nagyon jól indulnak, de amikor az ellenfél kezébe passzoljuk a labdát, nagyon nehéz visszarendeződni. Rengeteget hibáztunk, ez volt a legnagyobb probléma, sajnos nem minden alakult úgy, ahogy elterveztük.

Szombaton játszották: Thüringer HC (német)–Paris 92 (francia) 28–24 (17–10)

1. Ramnicu Valcea (román) 1 1 40–30 +10 2
2. Thüringer HC (német) 1 1 28–24 +4 2
3. Paris 92 (francia) 1 1 24–28 –4 0
4. Vác 1 1 30–40 –10 0