Női kézi El: simán legyőzte norvég vendégét a Siófok

2023.01.21. 17:32
A siófoki Ana Kojics kapura dob a Molde elleni mérkőzésen (Fotó: MTI/Bodnár Boglárka)
Megszerezte második győzelmét a Siófok a női kézilabda Európa-liga csoportkörében: a siófokiak hazai pályán 30–22-re verték az egyelőre nyeretlen Moldét a két csapat szombat kora esti mérkőzésén.

A hazaiak már az első félidőben elhúztak négy góllal (11–7), de a korábbi siófoki vezetőedző, Tor Odvar Moen irányította norvég vendégek akkor még visszakapaszkodtak (12–12).

A fordulópont a második félidő elején, 15–14-es magyar vezetésnél érkezett el: a következő öt gólt a siófokiak szerezték, gyakorlatilag eldöntve a mérkőzést.

NŐI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
A-CSOPORT
SIÓFOK KC–MOLDE ELITE (norvég) 30–22 (13–12)
Siófok, 870
néző. V: Bozsinovszki, Nacsevszki (macedónok)
SIÓFOK: RAJCSICS – Kojics 2, PAPP N. 9, Debreczeni-Klivinyi 4 (2), N'Díaye 2, MILOSAVLJEVIC 5, Mavsar 3 (1). Csere: Sirián 1, Abdourahim 1, Kajdon 1, Such 1, Wald 1, Juhász F. Edző: Uros Bregar
MOLDE: Karlsten – Marsenec 1, Nypan 4, S. Obaidli 3, Rushfeldt 3, Larsen 4, M. Obaidli 2 (1). Csere: Römer (kapus), Skinnehaugen 1, Alver 2 (1), Strand 1, Fossheim 1, Vatne, Hjelme. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–4. 16. p.: 11–7. 28. p.: 11–11. 39. p.: 20–14. 50. p.: 26–17. 55. p.: 28–20
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Uros Bregar:
– Nagyon elégedett vagyok a csapattal, és örülök a győzelemnek. A második félidei játékunk már hasonlított arra, amit hosszú távon szeretnék elérni a lányokkal. Fontos hazai győzelem volt ez, mert így továbbra is harcban vagyunk a továbbjutásért.
Tor Odvar Moen: – Mindig nagyon érzelmes a visszatérés Siófokra, hihetetlen, ahogy a szurkolók most is fogadtak. Ami a meccset illeti, jobb volt a Siófok, mi nem játszottunk elég jól ahhoz, hogy megnehezítsük a dolgát.