Női kézi El: nyolcgólos dán győzelem Mosonmagyaróváron

K. Zs.K. Zs.
2023.01.21. 21:34
Tóth Eszter szerezte a legtöbb gólt a magyar csapatban (Fotó: Török Attila)
A Mosonmagyaróvár nem bírt a csoportot vezető vendégével, az Ikasttal: a dán csapat 34–26-ra győzött a női kézilabda Európa-liga szombat esti mérkőzésén.

Az első gólt a mosonmagyaróváriak lőtték, de 6–2-re már az Ikast vezetett, és többé nem is engedte ki kezéből az előnyt. A magyar csapat az első félidőben még fel-felzárkózott egy gólra, aztán 12–13 után már ez sem sikerült.

A második félidőt négy dán gól vezette fel, 15–22-nél már hét volt közte, később kilenccel is vezetett a gyors, pontos kézilabdát játszó Ikast – végül nyolccal győzött.

NŐI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ

B-CSOPORT
MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–IKAST HANDBOLD 26–34 (13–15)
Mosonmagyaróvár, 900
néző. V: Fahner, Kubis (lengyelek)
MOSONMAGYARÓVÁR:
SZEMEREY – Mihály, Albek 2, TÓTH E. 7 (2), PÁSZTOR N. 5, Ivancok 2, Stranigg 1. Csere: Mistina (kapus), Kovács P. 1, Lancz 2, TÓTH N. 3, Sztankovics 1, Bardi, Faragó, Tóth G., Csire 2. Edző: Gyurka János
IKAST: Ryde – Brandt, SKOGRAND 3 (1), IVERSEN 3, Bakkerud 1, LINDQUIST 2, FRIIS 6 (2). Csere: Austmo Pedersen (kapus), PETERSEN 2 (1), Johansen 1, Hougaard 3, SCAGLIONE 7, Mortensen 3, Pedersen 2, Uno Jensen, Ebler 1. Edző: Kasper Christensen
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 7. p.: 2–4. 12. p.: 5–8. 16. p.: 6–8. 20. p.: 8–10. 24. p.: 11–13. 35. p.: 14–19. 41. p.: 16–22. 45. p.: 18–24. 55. p.: 23–31
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4
Gyurka János:
– Az Ikast igazolta a jó hírét, rendkívül magas színvonalú, gyors, technikás kézilabdát játszik. Nem kezdtünk jól, de az első félidő jelentős részében tudtuk tartani vele a lépést. Kevésbé sikerült ez a második játékrészben, mert ahogy fáradtunk, egyre nehezebb volt tartani a tempót. A csapatomat azonban így is dicséret illeti, mert élvezetes, jó mérkőzést játszott. Sokat is tanultunk ebből a találkozóból, ami ilyen fiatal együttes esetében rendkívül fontos.
Kasper Christensen: – Szeretném kiemelni, hogy nagyon jó csapat ellen játszottunk, ezért rendkívül értékesnek tartjuk ezt a sikert. Remek volt a hangulat a csarnokban, a hazai csapatnak irigylésre méltó szurkolótábora van. A találkozó színvonalával és a teljesítményünkkel is elégedett vagyok, csapatként küzdöttünk, ami átsegített bennünket a nehezebb periódusokon.