Női kézi El: mindent megtett, győzelemmel búcsúzott a DVSC

D. S. B.D. S. B.
2023.02.19. 19:35
Győzelemmel zárta a női kézilabda Európa-liga C-csoportját a DVSC Schaeffler, amely hazai pályán 32–31-re nyert a horvát Podravka Vegeta ellen, de miután a hajdúságiak meccse előtt a norvég Sola otthon két góllal kikapott a dán Nyköbing Falstertől, Szilágyi Zoltán csapata abban a tudatban lépett pályára, hogy nem juthat be a negyeddöntőbe.
Kácsor Grétáék győzelemmel búcsúztak az El-től (Fotó: Kovács Péter)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Kácsor Grétáék győzelemmel búcsúztak az El-től (Fotó: Kovács Péter) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

Az utolsó fordulóig nyílt volt a C-csoport állása a női kézilabda El-ben, azonban a DVSC Podravka elleni meccse előtt nem sokkal biztossá vált, hogy a hajdúsági klub nem juthat a legjobb nyolc közé, hiszen Szilágyi Zoltánék hiába zártak nyolc ponttal, az egymás elleni összevetésben rosszabbul állnak, mint a Sola.

Ennek ellenére Kácsor Grétáék a pont nélkül utolsó Podravka ellen szerettek volna szépen búcsúzni, s 5–0-val kezdtek. A DVSC ezt követően is sokáig biztosan őrizte előnyét, de a vendég kaproncaiak a második játékrészben 21–19-re feljöttek, sőt, a hajrában 30–30-nál egyenlítettek is, csakhogy a DVSC Mariana Costa utolsó pillanatokban szerzett gólja révén 32–31-es győzelemmel búcsúzott a sorozattól.

(19–15)
Debrecen, 1900 néző. V: Kijauskaite, Zaliene (litvánok).
DEBRECEN: Gabriel – M. COSTA 5, PLANÉTA 5, Vámos P. 2, Füzi-Tóvizi 1, KÁCSOR 9, Petrus 1. Csere: Giegerich (kapus), Bordás 1, Hámori 3, Szabó Nina, Töpfner 4 (4), Vámos M., Csernyánszki 1. Edző: Szilágyi Zoltán
PODRAVKA: Tucakovic – Zadravec 1, D. KALAUS 5, L. Kalaus 1, Senvald 2, L. BARISIC 7 (5), Simara 2. Csere: Besen (kapus), Guskic 2, PANDZA 8, Sztelmah 2, Popovic, Franusic 1, Turk, Mrden, Vuljak. Edző: Antonio Pranjic
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 9. p.: 5–1. 13. p.: 9–3. 17. p.: 9–7. 24. p.: 15–10. 34. p.: 20–18. 46. p.: 26–22. 51. p.: 27–25. 58. p.: 30–30. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/4, ill 5/5
Szilágyi Zoltán: –
Jól kezdtük a mérkőzést annak ellenére is, hogy komoly lelki erőre volt szükség a csoport másik összecsapásának eredménye miatt. Összességében hullámzó volt a teljesítményünk, nem mindig játszottunk jól, de végül az egygólos győzelmünkkel nyolc pontot szereztünk az Európa-ligában, amire abszolút büszkénk lehetünk.
Antonio Pranjic: – Az első tíz perccel egyáltalán nem voltam elégedett, ám sikerült új irányt vennünk és izgalmassá tenni végül a meccset. Mostantól ez egy új Podravka, nagyon örülök, hogy rá tudtunk lépni erre az útra.