Női kézi El: kikapott Dortmundban, másodikként jutott tovább a Siófok

D. S. B.D. S. B.
2023.02.19. 16:02
Kajdon Blanka öt gólt szerzett a Siófok dortmundi meccsén (Fotó: Szabó Miklós)
Vereséggel zárta a női kézilabda Európa-liga A-csoportját a továbbjutását már korábban biztossá tevő Siófok. Uros Bregar együttese a hatodik, utolsó fordulóban 26–23-ra kapott ki a német Borussia Dortmund otthonában több mint 11 ezer néző előtt.

Jól kezdték a meccset Debreczeni-Klivinyi Kingáék, akik az első félidőben jó védekezésünknek köszönhetően szinte végig vezettek, de a gólszegény első harminc percet végül 10–10-es döntetlennel zárták.

A második játékrészben viszont átvette az irányítást a Ruhr-vidéki csapat, amely 13–10-re elhúzott.

Such Nelliék erre egy 4–0-s sorozattal válaszoltak, de előnyük nem volt tartós: a félidő derekán ismét a Dortmund vezetett hárommal (19–16), Tamara Mavsarék pedig ezután már nem tudtak egyenlíteni, 26–23-as vereséggel zárták a csoportkört, s így a németek mögött a második helyen jutottak tovább a legjobb nyolc közé.

A Westfalenhalle arénában rendezett mérkőzés német klubcsúcsot döntött a női kézilabdázóknál, hiszen 11 112-en követték a helyszínen a találkozót.

KÉZILABDA
NŐI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ
A-CSOPORT
Borussia Dortmund (német)–Siófok KC 26–23
(10–10)
Dortmund, 11112 néző. V.: Prastalo, Balvan (bosnyákok).
DORTMUND: TEN HOLTE – OSSENKOPP 7, Grijseels 2, Olsson 2, BLECKMANN 4, SZASZAKI 4, Sprengers 2 (2).  Csere: Kohorst (kapus), Rönning, Kusian, Antl 2, Garovics 2, Hausherr 1. Edző: Henk Groener
SIÓFOK: RAJCSICS – Such 4, Papp N., Milosavljevic 3, N’DIAYE 4, KAJDON 5 (1), Mavsar 4 (2). Csere: Sirián, Debreczeni-Klivinyi 2, Abdourahim 1, Puhalák, Wald. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 13. p.: 4–4. 20. p.: 4–7. 25. p.: 7–9. 34. p.: 13–10. 40. p.:      13–14. 43. p.: 18–15. 47. p.: 20–16. 51. p.: 23–18. 55. p.: 25–21. Kiállítások: 14, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3