Női kézi El: kikapott és kiesett a Mosonmagyaróvár

D. S. B.D. S. B.
2023.02.19. 17:27
Kikapott hazai pályán és kiesett az El-ből Gyurka János csapata (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)
Sorsdöntő mérkőzésen 33–30-as vereséget szenvedett hazai pályán a francia Nantes-tól, így nem jutott tovább a női kézilabda Európa-liga B-csoportjából a Motherson Mosonmagyaróvári KC. A C-csoportban a norvég Sola hazai pályán két góllal kikapott a dán Nyköbing Falstertől, ezzel eldőlt, hogy a DVSC a horvát Podravka Vegeta elleni hazai meccsének eredményétől függetlenül búcsúzik az Európa-ligától.

Gyurka János együttese abban a tudatban fogadta francia riválisát, hogy a hatodik fordulóban rendezett mérkőzés győztese jut tovább a dán Herning-Ikast mögött a második helyen a legjobb nyolc közé.

A házigazda az első tíz percben még lépéselőnyben volt, de a Nantes 6–6 után Lena Grandveau góljaira építve átvette az irányítást és a szünetben már 17–14-re vezetett.

Albek Annáék a második játékrészben sem tudtak zárkózni, sőt, Nathalie Hagmanék előnyüket fokozatosan növelve 28–22-re is elhúztak. A Mosonmagyaróvár a végjátékban ugyan kozmetikázott az eredményen és izgalmassá tette a hajrát, de végül 33–30-as vereséggel búcsúzott az El-től.

A C-csoportban a norvég Sola hazai pályán 28–26-os vereséget szenvedett a dán Nyköbingtől, ezzel eldőlt, hogy a DVSC Schaeffler a horvát Podravka Vegeta elleni hazai meccsének eredményétől függetlenül kiesik az Európa-ligából.

(14–17)
Mosonmagyaróvár, 1000 néző. V.: Vujacsics, Kazanegra (montenegróiak).
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Sztankovics K., LANCZ 5 (1), TÓTH NIKOLETT 4, Pásztor 3, IVANCOK 4, Stranigg Zs. Csere: Mistina (kapus), Tóth E. 2 (1), TÓTH G. 5, Albek 1, Faragó Luca 1, KOVÁCS P. 5. Edző: Gyurka János
NANTES: Placzek – HAGMAN 8 (4), Finstad Bergum 3, ONDONO 3, Strömberg 1, Lagerquist 2, DUPUIS 4. Csere: ANDRÉ (kapus), GRANDVEAU 8, Ardouin 1, AHANDA 3, Mitrovics. Edző: Helle Thomsen
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 7. p.: 4–4. 12. p.: 8–8. 16. p.: 10–10. 20. p.: 12–12. 24. p.: 12–14. 35. p.: 18–22. 41. p.: 23–25. 45. p.: 23–27. 55. p.: 27–30. Kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4
Gyurka János: –
Egyértelműen látszott, hogy a Nantes gyakorlatilag Bajnokok Ligája szinten kézilabdázik, annak megfelelő játékoskerete van, egy kiválóan irányító szakemberrel. Gratulálok tehát a továbbjutásukhoz és sok sikert kívánok nekik a legjobb nyolc között. A saját csapatomra is büszke vagyok, mert nagyon kevés technikai hibával tudta felvenni ezt a tempót. Sokat léptünk előre ebben a sorozatban, rengeteget tanultunk, most a hazai bajnokságban, a jövőben pedig a nemzetközi mezőnyben tudjuk majd ezeket hasznosítani.
Helle Thomsen: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk és ez be is igazolódott Mosonmagyaróváron. Nagyon gyors, modern kézilabdát játszott az ellenfelünk, a szurkolói pedig fantasztikus hangulatot teremtettek a csarnokban. Nagyon örülök tehát, hogy sikerült megoldanunk a feladatunkat és így ott vagyunk az Európa-Liga legjobb nyolc csapata között.