Női kézi El: legyőzte román ellenfelét idegenben a Siófok

V. J.V. J.
2021.01.23. 15:33
Romániában nyertek Tóth Gabrielláék (Fotó: Nemzeti Sport)
A női kézilabda Európa-liga D-csoportjának 3. fordulójában a Siófok KC 27–25-re nyert a román Dunarea Braila otthonában.

A vendégek keretéből ezúttal a sérült Camille Aoustin és a sérülés után gyógyuló horvát Andrea Kobetic hiányzott. A hazai csapatban Ibolya Bucur néven ott volt Szűcs Gabriella, aki 2004 és 2009 között 96 mérkőzésen 144 gólt lőtt a magyar válogatottban, ám 2008 óta Romániában él, megkapta az állampolgárságot, és 2015 óta több mint húsz meccsen pályára lépett új hazája válogatottjában is.

A korlátozott számban, de nézők előtt megrendezett mérkőzés elején hamar ellépett 4–2-re a Siófok, de ezt követően rendezte sorait a Braila, és az első félidő végén már háromgólos vezetéssel mehettek az öltözőbe.

A második játékrészben először megint egy hasonló hullámzásnak lehettünk tanúi: a vendégek remek kezdését követően a hazaiak domináltak – ezt követően viszont összeszedte magát a Siófok, és végül kétgólos győzelmet aratott. A sikerben nagy szerepe volt a magyar csapat második játékrészben előhúzott öt egyes védekezésének, valamint Gnonsiane Niombla és Tamara Horacek gólerős játékának.

Az Európa-liga csoportkörében két győzelemmel és egy döntetlennel álló Balaton-partiak február 7-én játsszák következő mérkőzésüket, ekkor mai ellenfelüket fogadják majd hazai pályán.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
D-CSOPORT

DUNAREA BRAILA (román)–SIÓFOK KC 25–27
(14–11)
Braila, zárt kapuk mögött. V: Ivanovics, Vujisics (montenegróiak)
BRAILA: Serban – Udristioiu 5 (3), Dmitrovics 2, DACHE 5, T. Araujo 2, KANAVAL 8, Szazdovszka 2. Csere: Nenezics (kapus), Milics, Czeczi 1, Zamfirescu, Safta, Bucur. Edző: Neven Hrupec
SIÓFOK: Szikora – Böhme, NIOMBLA 5, Tomori 3, JEZIC 4, HORACEK 6, Hársfalvi 3. Csere: Csapó Kincső (kapus), Mazák-Németh Cs., Kiss N., Tóth G. 2, SUCH 4. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–1. 10. p.: 3–5. 19. p.: 8–5. 25. p.: 10–8. 35. p.: 16–16. 44. p.: 20–17. 48. p.: 21–21. 51. p.: 22–23. 56. p.: 23–25
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. –
Neven Hrupec: – Az első játékrészben kiválóan védekeztünk, az volt a vezetésünk kulcsa. A második félidőben viszont nem tudtunk megfelelően reagálni a rivális védelmi variációjára és több fontos ziccert is elhibáztunk.
Zdravko Zovko: – Magas színvonalú volt a játék. Az első félidőben támadásban és védekezésben is rosszul teljesítettünk. Szünet után a megnyitott öt egyes agresszív védekezésünkkel sikerült meglepnünk az ellenfelet és a rutin is a javunkra döntött. Örülök, hogy fel tudott javulni a csapat, képes volt váltani menet közben és magabiztosabban kézilabdázott a második félidőben.