Női kézi El: a Mosonmagyaróvár izgalmas végjátékban nyert

D. S. B.D. S. B.
2023.02.12. 19:46
Fontos két pontot szereztek Pásztor Noémiék (Fotó: Kisalföld/Csapó Balázs)
Megszerezte második győzelmét a női kézilabda Európa-ligában a Motherson Mosonmagyaróvár, miután a hazai 35–29-es siker után idegenben 28–25-re nyert a norvég Fana ellen, így ha a B-csoport utolsó körében legyőzi a francia Nantes-ot, továbbjut a kvartettből.

A kisalföldi együttes az első tíz percben még 5–4-es hátrányban volt, de ezután elkapták a fonalat Lancz Barboráék, akik Csire Fanni góljával 8–5-re fordítottak, a szünetre pedig 14–9-re növelték előnyüket. A második játékrészben eleinte nem változott a játék képe, Tóth Eszterék tartották néhány gólos előnyüket.

Az utolsó tíz percben azonban egy találatra csökkentette hátrányát a Fana (22–23), de erre kiválóan, két góllal reagáltak a vendégek, akik végül 28–25-re nyertek.

Szoros csatát hozott a csoport első helyezettjének, a dán Herning-Ikastnak a második helyen álló francia Nantes elleni vendégjátéka, hiszen az első félidőben csak kétszer volt egy gólnál nagyobb a különbség, a vendégek 3–1-re és 8–6-ra vezettek, de végig fej fej mellett haladtak a felek.

A második játékrészben Emma Lindqvist révén 20–17-re lépett el az Ikast, melyre egy négygólos sorozattal fordítottak Nathalie Hagmanék. 21–20

Ezt követően viszont az Ikast megrázta magát és Stine Skogrand révén 30–25-re húzott el, s innen a Nantes-nak már nem volt esélye a pontszerzésre, a dánok pedig a 33–28-as sikerrel az utolsó fordulótól függetlenül megnyerték csoportjukat, míg a Mosonmagyaróvárnak a Nantes-ot hazai pályán kell legyőznie a nyolcaddöntőbe jutáshoz.

 (9–14)
Bergen, 300 néző. V: Ch. Hannes, D. Hannes (németek).
FANA:  NYGAARD – Gabrielsen, C. SOLSTAD 7, Haaland, MAASTAD 4, Böyum 1, Berg 4 (2).
Csere:  Drönen (kapus), Mossestad, Grasdal, Kyrkjeeide 3, Hagerup, HATLE 4, A. Solstad 1,      Vindheim 1.
Edző: Erlend Lyssand
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Sztankovics K. 1, LANCZ 7 (4), Kovács Patrícia 2, PÁSZTOR N. 3,      Tóth E. 3 (2), Stranigg Zs. 2.
Csere: Mistina (kapus), Ivancok 1, TÓTH G. 2, Csire 1, Bardi 1, ALBEK 2, FARAGÓ LUCA 2, Tóth Nikolett 1.
Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 4. perc:  2–3. 7. p.: 3–4. 12. p.:  5–5. 16. p.:  5–6. 20. p.:  6–8. 24. p.: 8-11. 35. p.: 13–16. 41. p.: 15–18. 45. p.: 17–21. 55. p.:  22–25.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/6
Gyurka János: –
Nagyon sportszerű, jó mérkőzést játszottunk. A Fana láthatóan jól felkészült a támadójátékunkból. K két ellentétes félidőt játszottunk. A stratégiának megfelelően játszottunk az első félidőben, amikor megvoltak a faultjaink és türelmes támadásvezetések végén gólokat tudtunk szerezni, míg a második játékrészben a sorozatterhelésnek köszönhetően tompábbak voltunk.

Nantes (francia)–Herning-Ikast (dán) 28–33 (15–16)