Női kézilabda El: tízgólos vereség – a Vác már nem juthat tovább

N. T.N. T.
2023.02.12. 15:36
Kuczora Csengéék már nem juthatnak tovább az El-ben (Fotó: Kricskovics Antal KA/Fejér Megyei Hírlap, archív)
A Vác tíz góllal alulmaradt a német Thüringer HC otthonában a női kézilabda Európa-liga csoportkörének 5. fordulójában, ezzel biztossá vált, hogy már nem juthat tovább.

Mindkét csapat sok hibával kezdte a mérkőzést, a váciak – akiknek keretéből Bárdy Noémi, Kürthi Laura, Pásztor Bettina és Világos Diána hiányzott.– az ötödik percben tudtak először betalálni, majd elsősorban Diószegi Nikolett góljainak köszönhetően tartották a lépést a németekkel. A játékrész második fele pocsékul sikerült a magyar csapatnak. Hiába kért időt Herbert Gábor 7–4-nél (ahogy a szakember fogalmazott, a játékosai csak „lézengtek” a pályán), tovább nyílt az olló a két csapat között. Kuczora Csenge és Marincsák Nikolett is 6/1-gyel zárta az első játékrészt, az ő találataik nagyon hiányoztak, így nyolcgólos hátrányban (16–8) mehetett pihenőre a Vác.

A folytatásban hamar időt kért Herbert Müller, miután csökkent a THC koncentrációja, és a magyar csapat kettővel közelebb zárkózott. A németek sem brillíroztak, sokáig 5-6 gól körül ingadozott a különbség, ezért is volt szomorú, hogy innen egy 7–2-es sorozattal a hazaiak tettek szert tízgólos fórra. Herbert Gábor annyit kért a végére, próbáljanak tízen belül maradni, ez nem jött össze, pont tízzel nyert a THC (31–21).

Annika Lott, Vilma Matthijs Holmberg és Lydia Jakubisová öt-öt góllal, Irma Schjött 12, Laura Kuske pedig öt védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon öten zártak három találattal, köztük volt Kuczora is, aki 13 lövésből szerzett három gólt. Csizmadia Fanninak hat, Bukovszky Annának öt védése volt.

Az egy győzelem mellett negyedik vereségét elkönyvelő Vác már nem juthat tovább a csoportjából.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
D-CSOPORT
THÜRINGER HC (német)–PRAKTIKER-VÁC
31–21 (16–8)
Nordhausen,
2000 néző. V: Klompers, Stobbe (hollandok)
THÜRINGER HC: SCHJÖTT – Hendrikse 2 (2), Rode 2, LOTT 5, Niederwieser 1, Frey, Stockschläder 3. Csere: Kuske (kapus), HOLMBERG 5, Zachova 2, Hilby 2, JAKUBISOVÁ 5, Reichert 4, Tanabe. Edző: Herbert Müller
VÁC: CSIZMADIA – Diószegi 3, Ferenczy, Kuczora 3, Kovalcsik 1, Marincsák 1, Ballai A. Csere: Bukovszky (kapus), Ballai B. 3 (1), Kovács A. 3, HELEMBAI 3, KURUCZ 2, Pálffy A. 1, Schatzl Natalie 1. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–1. 14. p.: 5–4. 22. p.: 10–5. 29. p.: 15–8. 33. p.: 16–10. 39. p.: 18–13. 46. p.: 22–16. 53. p.: 26–16
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/1
Herbert Gábor:
– Tudtuk, hogy teljesen más lesz ez a mérkőzés, mint a párizsi volt, hiszen a Thüringer HC sokkal harcosabb, magasabb tempót diktáló csapat, mint a francia, még ha utóbbi egyéni képességekben jobb is. Az első félidőben küzdőszellemben többet vártam volna magunktól, de nem tudtuk felvenni a versenyt az ellenféllel, ami ránk nézve szomorú. Ebből le kell vonni a tanulságokat. Nekünk az a fontos, hogy fiatal magyar lányok nemzetközi kupamérkőzést játsszanak olyan tempóban, ami sajnos a magyar bajnokságban nem mindig van meg.

Szombaton játszották: Ramnicu Valcea (román)–Paris 92 (francia) 30–28 (12–12)

1. Thüringer HC (német) 5 4 1 163–136 +27 9
2. Ramnicu Valcea (román) 5 2 1 2 155–152 +3 5
3. Paris 92 (francia) 5 2 3 128–131 –3 4
4. Vác 5 1 4 130–157 –27 2