Női kézi El: egy gól döntött, megvan a Vác első győzelme

2023.01.22. 18:13
Első sikerüket aratták a váciak az Európa-liga csoportkörében (Fotó: Praktiker-Vác/Facebook)
Először győzött a női kézilabda Európa-liga csoportkörében a Praktiker-Vác, amely a Paris 92 elleni találkozón gazdagodott két ponttal a 3. fordulóban.

A hazai pályán játszó váciak az első félidőt úgy nyerték meg, hogy nem is kerültek hátrányba. A magyar csapat 10–6-nál rendelkezett a legnagyobb előnnyel a játékrészben, ám a különbség a szünetig kétgólosra olvadt.

A második félidő nagy részében fej fej mellett haladtak a felek, a meccs végéhez közeledve a vezetést is átvették a párizsiak (24–25). A Vác a véghajrában fordított, és 27–26-tal otthon tartotta a két pontot.

NŐI EURÓPA-LIGA,CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
D-CSOPORT
PRAKTIKER-VÁC–PARIS 92 (francia) 27–26 (13–11)
Vác, 700
néző. V: Hofer, Schmidhuber (osztrákok)
VÁC:
Pásztor – Diószegi 2, Ballai B. 4, MARINCSÁK 6, KUCZORA 9 (4), HELEMBAI 5, Ballai A. 1. Csere: Bukovszky, Csizmadia (kapusok), Ferenczy, Kovalcsik, Kurucz, Schatzl Natalie. Edző: Herbert Gábor
PARIS:
Serdarevic – Fofana 3, FLIPPES 9, N'Gouan, LASSOURCE 4 (2), Niombla 3, Mazens 1. Csere: Gonzalez Ortega (1), Kanoute, Cissokho 1, Blonbou 2, Ouatara 2. Edző: Yacine Messaoudi
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 10. p.: 5–3. 15. p.: 7–5. 23. p.: 10–6. 30. p.: 13–11. 33. p.: 13–13. 44. p.: 21–17. 50. p.: 23–21. 56. p.: 24–25. 58. p.: 25–25
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3
Herbert Gábor: – Rengeteget javultunk védekezésben, valamint ütközésszámban. Belülről azt éreztem, hogy a franciák kapják a több segítséget, ami plusz energiát mozgósított meg bennünk. Más hőfokon volt a két együttes, hiszen egy fantasztikus képességű játékosokkal teletűzdelt, jó ellenfelet tudtunk legyőzni. A küzdés, a hit és a szív volt a siker kulcsa. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, és köszönöm a szurkolóinknak a támogatást.
Yacine Messaoudi: – Rosszul kezdődött a mérkőzés, de kis szerencsével fel tudtunk zárkózni a hazaiakra. A második félidőre egyértelműen azzal a céllal küldtem pályára a játékosokat, hogy megszerezzük a két pontot. Az utolsó percig teljesen nyílt volt az összecsapás, a Vác azonban jobban játszott, így a végén megnyerte a találkozót. Most hazamegyünk és sokkal erősebben térünk majd vissza a hátralévő három El-csoportmérkőzésre.