Női kézi El: 83 gól – eggyel nyert, és főtáblás a Vác

2020.11.21. 21:41
A női kézilabda Európa-liga selejtezőjében a Váci NKSE 42–41-re győzött a cseh DHK Baník Most otthonában, ezzel főtáblára jutott.

A Váci NKSE eredetileg múlt héten lépett volna pályára az előző idényben még BL-szereplő cseh DHK Baník Most otthonában, az Európa-liga selejtezőjében, de mivel az egyik váci stábtag koronavírustesztje pozitív lett, az európai szövetség november 21-re halasztotta a csehországi mérkőzést, így pedig csak egy találkozón dőlt el a továbbjutás. DHK Baník Most otthonában, az Európa-liga selejtezőjében, de mivel az egyik váci stábtag koronavírustesztje pozitív lett, az európai szövetség november 21-re halasztotta a csehországi mérkőzést, így pedig csak egy találkozón dőlt el a továbbjutás.

Azt az egy találkozót pedig remekül kezdte a magyar csapat, a 11. percben ugyanis úgy vezetett 12–6-ra, hogy az első 12 lövését kivétel nélkül gólra is váltotta. Sőt, a következő három váci próbálkozásból is gól született. A csehek kapusa 15–8-as vendégvezetésnél tudott először védeni.

Mindkét oldalon potyogtak a gólok, sokszor találtak be lerohanásból a védekezésre kevés gondot fordító csapatok. A Vác egy ideig állandósítani tudta hat-nyolc gólos vezetését (kétszer, 18–10-nél és 19–11-nél vezetett nyolccal is), de az első félidő hajrájában az emberfogásra átálló Baník négyre csökkentette hátrányát, így 30 perc után 25–21-es előnyben volt Szilágyi Zoltán együttese. A gólgyártásban Lakatos Rita járt az élen öt találattal (öt lövésből), őt a négygólos (négy lövésből) Hámori Konszuéla követte.

A második félidőt viszont a hazaiak kezdték jobban, egy gólra zárkóztak fel a vezéregyéniségnek bizonyuló Jana Sustková újabb góljával, amikor 28–27-es váci vezetésnél időt kért Szilágyi Zoltán. Nem sokkal később viszont egyenlített is a Baník. Sőt, a folytatásban fordított, és 34–31-nél már három góllal is vezetett. A kapusok a második félidőben is ritkán találkoztak a labdával, az utolsó tíz percre 37–37-es állásnál fordultak rá a csapatok.

A Vác 39–39-nél hetest hibázott, de így is át tudta venni a vezetést, ám 41–40-es előnyénél Helembai Fanni kihagyott egy ziccert, a Baník pedig egyenlített, így fél perccel a vége előtt 41–41 állt az eredményjelzőn. Az utolsó másodpercekben Helembai beállóból betalált, 42–41-re győzött a Vác, és bejutott a csoportkörbe. Lakatos 12 góllal fejezte be a meccset, a másik oldalon Sustková kilencig jutott.

A DVSC szombaton 31–30-ra kikapott török ellenfelétől, ezzel nem jutott fel az Európa-liga főtáblájára. Az Alba Fehérvár KC koronavírusos megbetegedések miatt játék nélkül búcsúzott a selejtezőtől. A Siófok KC a csoportkörben kapcsolódik be a küzdelmekbe, amelynek sorsolását csütörtökön tartják.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ
DHK BANÍK MOST (cseh)
VÁCI NKSE 41–42 (21–25)
Most, zárt kapuk mögött. V: Lidacka, Lesiak (lengyelek)
MOST: Müllnerová – Zachova 4 (2), KOSTELNÁ 6, Andrysková, SUSTKOVA 9, Jungová, Strísková 3. Csere: Bezpalcová (kapus), Manáková 1, Borovská 2, CHOLEVOVA 6, Mikulcik 3, Smetková 4 (1), Eksteinová 1, Mikulásková 2. Edző: Jirí Tancos
VÁC: Triffa – Diószegi 2, HÁMORI 6, LAKATOS R. 12, HELEMBAI F. 5, Kácsor 6, Radoszavljevics 1. Csere: Bukovszky (kapus), Szabó L. 4 (2), Bárdy 1, Aron 3, Szondi 1, Pálffy A. 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 3. perc:
2–1. 10. p.: 4–11. 14. p.: 7–15. 20. p.: 11–19. 26. p.: 16–23. 39. p.: 28–28. 45. p.: 34–31. 50. p.: 36–36. 57. p.: 39–40
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3
Szilágyi Zoltán:
– Régóta dolgozom felnőttcsapatoknál, de ilyen meccset még nem láttam. Hektikus volt a játék, amelyet utánpótlás-mérkőzésekre jellemző jelenetek tarkítottak. Az elején nagyon bejött, amire készültünk, el is húztunk, de a végén majdnem kicsúszott a kezünkből a már megnyert találkozó. A szívünk azonban újfent vitt előre minket. Több éves munka gyümölcse a csoportkörbe jutás, büszkék lehetünk.