Női kézi BL: kikapott a Brest, az FTC a Buducsnoszt ellen folytatja

V. J.V. J.
2023.02.11. 19:32
Markéta Jerábková volt a kristiansandi siker egyik motorja (Fotó: AFP, archív)
A Brest 36–29-re kikapott a Viperstől a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének záró, 14. fordulójában. A franciák vereségével eldőlt, hogy az FTC-Rail Cargo Hungaria a Buducsnoszt Podgorica ellen kezdi meg szereplését az egyenes kieséses szakaszban.

A Győr Esbjerg elleni 29–28-as győzelme mellett még egy mérkőzést rendeztek szombaton a női BL-ben: a Ferencváros csoportjában a Brest a Viperst fogadta. Az első félidő szorosra sikeredett: mindkét csapat három-három időszakon át vezetett, végül a norvégok vonulhattak kétgólos előnnyel a szünetre.

A második játékrészben már csak a vendégek vezettek: a Vipers a nyolc gólig jutó Markéta Jerábková vezérletével hét góllal nyert Bretagne-ban.

A franciák vereségével eldőlt, hogy a Ferencváros holnapi, Odense elleni meccsének eredményétől függetlenül a negyedik helyen zár csoortjában és a folytatásban a B-csoportban ötödik Buducsnoszt Podgoricával találkozik majd. A rájátszás első meccsén, március 18-án, vagy 19-én Montenegróba látogat az FTC, míg az itthoni visszavágót március 25-én vagy 26-án rendezik majd.

Amennyiben a montenegróiak elleni akadályt sikerrel veszi Elek Gábor együttese, a negyeddöntőben a Győr csoportját megnyerző Metz lesz az ellenfele.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 14. FORDULÓ
A-CSOPORT
Brest Bretagne (francia)–Vipers Kristiansand (norvég) 29–36 (15–17)

B-CSOPORT
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Kastamonu (török) 10–0 – megállapított eredmény
Győri Audi ETO–Team Esbjerg (dán) 29–28