Női kézi BL: Faluvégiék fordulatos meccsen győzték le a Brestet

V. J.V. J.
2023.09.30. 20:00
Faluvégi Dorottya három gólt dobott a Brestnek (Fotó: Imago Images)
A DVSC és az FTC találkozóján kívül három másik mérkőzést rendeztek szombaton a női kézilabda Bajnokok Ligájában. Ezeken a Bietigheim a Brestet, az Esbjerg a Viperset, a Metz pedig a Lubint győzte le.

A játéknap legszorosabb végeredményét a Vipers és az Esbjerg összecsapása hozta. A dánok kiválóan kezdtek, a mérkőzés nagy részében magabiztosan tartották szűk, 3-4-5 gólos előnyüket... Aztán a hajrában összeszedték magukat a norvégok, először 29–29-nél, majd még további három alkalommal kiegyenlítettek, végül azonban egy góllal alumaradtak.

A Viperset Anna Vjahireva tizenegy góllal segítette, míg az Esbjerg legjobb dobója a korábbi győri Nora Mörk volt, kilenc találattal.

A Bietigheim és a Brest fordulatos mérkőzést játszott egymással, a kezdés után jó ideig a franciák, aztán a szünetre már a németek vezettek, majd a második félidőben ismét előnybe került a vendégcsapat. A hazaiak végül 27–26 után tudtak végleg elhúzni és végül néggyel nyertek.

A Bietigheimból kiemelkedett Karolina Kudlacz-Gloc, aki tizennégy góllal vette ki a részét a német sikerből. Faluvégi Dorottya háromszor talált be, Szikora Melinda pedig 30 lövésből 11-et hárított.

Továbbra is pont nélküli a lengyel Zaglebie Lubin, amely méretes pofonnal távozik Franciaországból: már az első félidő végén tizenkétgólos hátrányban volt, végül pedig 42–26-ra kapott ki a Metztől.