Női kézi BL: Bölk elmondta, mi járt a fejében a döntőt érő gólnál

PUSZTAI VIOLAPUSZTAI VIOLA
2023.06.03. 21:29
Ismét csodát tett a Ferencváros női kézilabdacsapata, amely a Bajnokok Ligája final four második elődöntőjében legyőzte az esélyesebb Team Esbjerget. A rendkívüli izgalmakat hozó mérkőzés után az utolsó másodpercekben győztes gólt szerző Emily Bölk, illetve Bíró Blanka idézte fel a pályán történteket az NSO Tv-nek.

„Elképesztő pillanat volt, hogy a végén szereztük meg a győztes gólt. Úgy voltam vele, ez az utolsó lehetőségünk, megpróbálom, beletettem minden szerencsémet. Aztán gól lett belőle, ráadásul győztes, amelynek köszönhetően ott vagyunk a döntőben” – idézte fel Emily Bölk, mi járt a fejében, amikor az utolsó másodpercekben kapura lőtt.

Videónkban arról is beszél, milyen volt húszezer ember előtt pályára lépni, s maradt-e energiájuk a címvédő Vipers elleni döntőre. Bíró Blanka ugyancsak felidézi az utolsó másodperceket, s külön kiemeli azt is, mekkora jelentősége volt annak, hogy az aréna túlnyomó része a Ferencvárosnak szurkolt.

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, NÉGYES DÖNTŐ
ELŐDÖNTŐ
FTC-Rail Cargo Hungaria–Team Esbjerg (dán) 30–29 (13–17)
Budapest,MVM Dome,20 022néző.Vezette:Backovic, Palackovic (szlovénok)
FTC:
Bíró B. – MALESTEIN 7, Klujber 5 (3), Szucsánszki, Kisfaludy 1, BÖLK 6, Márton G.Csere:Janurik (kapus), Tomori, LEKICS 5 (1), Cvijics, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 3, Hársfalvi, STOLLE 3, Papp D.Edző:Elek Gábor
ESBJERG:Kristensen – M. Jacobsen, Tranborg 2, Heindahl 1, Nielsen, INGSTAD 6, REISTAD 7.Csere:Milling (kapus), Breistöl 4, N. MÖRK 7 (4), Sanna Solberg 2.Edző:Jesper Jensen
Az eredmény alakulása.9. perc: 4–3. 12. p.: 4–6. 15. p.: 7–8. 22. p.: 11–12. 26. p.: 13–14. 33. p.: 16–18. 43. p.: 21–21. 51. p.: 25–26. 56. p.: 28–26.Kiállítások:12, ill. 10 perc.Hétméteresek:5/4, ill. 3/3