Kézi: Mindig meg kellett küzdenem mindenért – Háfra Noémi

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.11.08. 13:35
Háfra Noémi még csak 16 éves volt, amikor már bajnoki címet ünnepelhetett a Ferencváros női kézilabdacsapatával. Tizenkilenc évesen részt vett élete első felnőtt-világbajnokságán, s egy összetartás kivételével folyamatosan tagja volt a korosztályos válogatottaknak. Mégsem vette sosem készpénznek a meghívást. A Sportkrém stábja forgatott az FTC 20 éves balátlövőjével. 

„Sosem foglalkoztam azzal, hogy én nagy tehetség lennék. Mindig örültem, ha meghívót kaptam valamelyik korosztályos válogatottba, mert akkor tudtam, hogy jól csinálom a dolgomat – vallotta be. – Még nyáron is meglepődtem, hogy de jó, ott leszek a junior vébén! Pedig már nagyon régóta a csapat tagja vagyok. Szóval, mindig arra törekszem, hogy megkapjam a behívót, soha semmit nem vettem készpénznek. Mindenért meg kell küzdeni, azt gondolom, ezért is.”

Hogyan látja most önmagát, miképpen élte meg a hazai pályán megnyert junior-világbajnokságot, milyen tetoválást visel a bal alkarján, s mi miatt képes a legtöbbször civakodni húgával, Lucával – erről beszélt az NSO Tv-nek. Ha még többet szeretne megtudni Háfra Noémiről, keresse pénteken a Nemzeti Sport Sportkrém mellékletét.

Legfrissebb hírek

Húszgólos győzelemmel kezdte az évet az FTC a női kézilabda NB I-ben

Kézilabda
11 órája

Női kézi: világbajnoki ezüstérmes átlövőjével is hosszabbított az FTC – hivatalos

Kézilabda
2026.01.03. 16:27

Tomori Zsuzsanna megható sorokkal búcsúzott a Ferencvárostól

Kézilabda
2025.12.30. 09:26

A Győr és a magyar válogatott is a hetes bűvöletében; Vámos Petra 2025 legjobbja

Kézilabda
2025.12.28. 11:57

Női kézilabda NB I: Bukarestben folytatja az FTC orosz irányítója – hivatalos

Kézilabda
2025.12.27. 18:22

Böde-Bíró Blanka szülés után újra edzésbe állt, hamarosan visszatérhet a pályára

Kézilabda
2025.12.19. 10:34

Hosszabbított magyar válogatott beállójával az FTC – hivatalos

Kézilabda
2025.12.17. 11:21

Női kézilabda NB I: az FTC új szerzeménye Jesper Jensen miatt is döntött a klubváltás mellett

Kézilabda
2025.12.17. 09:40
Ezek is érdekelhetik