Corrales parádézott, Lékai elbúcsúzott, a Veszprém nyerte a jubileumi tornát

R. Gy.R. Gy.
2022.08.28. 16:11
Omar Jahja jól játszott (fotó: Pesthy Márton/Veszprém Megyei Napló)
A Veszprém nyerte meg a Jubileumi Tornát, miután a döntőben rendkívül biztosan legyőzte a német Kielt. A bakonyi klub a találkozó előtt búcsúztatta el a Ferencvároshoz távozó Lékai Mátét.

FÉRFI KÉZILABDA
2. HANDBALLCITY FESZTIVÁL, VESZPRÉM
DÖNTŐ
Telekom Veszprém–THW Kiel (német) 34–27 (18–16)
Legjobb dobók:
J. Omar, Vajlupau 6-6, Nilsson, Pesmalbek 5-5, ill. Bilyk 6, Dahmke 5, Överby 4

A Veszprém erős felkészülési tornát hozott össze a 45. születésnapjára, és ahogy szombaton a Flensburg, vasárnap a szintén német Kiel sem jelentett akadályt.

A találkozó előtt a pálya közepén köszöntötték Lékai Mátét, aki hosszú évek után távozott Veszprémből, előbb a közönség, majd a klub gondoskodott a szép búcsúról. Két film is lepergett a válogatott játékosról, jöttek az ajándékok, majd a vastaps. Lékai könnyekkel küszködve köszönte meg a veszprémi közönségnek a közös éveket.

Az ünneplés után jött a döntő, amelynek az első félidejében nagy iramban dobálták a gólokat a csapatok, de inkább a Veszprém vezetett két-három góllal. Negyedóra után jött a sorcsere a hazaiaknál, ami némileg megzavarta az Építőket, így a 20. percben a Kiel átvehette a vezetést. Momir Ilics egy időkéréssel még időben reagált, így sikerült a fordítás, a 26. percben már újra három gól volt a Veszprémnek.

A második félidőre kétgólos előnnyel és egy kivételesen védő Rodrigo Corralesszel jött ki a Veszprém. A Kiel a hét a hat elleni játékot erőltette, de hiába, mert a spanyol kapus remekül védett, és a védők is ügyesen szereztek labdát többször is. Így aztán az első hét percben már hatgólosra hízott a hazai előny, amin a kieli időkérés sem segített, mert Rasmus Lauge remekül osztogatta a gólpasszokat, és a ziccereket bevágták a többiek.

A második félidőben a Kiel sztárkapusa, Niklas Landin sem sokat találkozott a labdával, főleg az egyik új szerzemény, Dragan Pechmalbec találta meg többször is a rést beállóban a német falon, és egymás után lőtte a gólokat.

Az 53. percben kialakult a tízgólos különbség, és egyértelmű volt, hogy innen már nem jön vissza az ellenfél. Igaz, a végén már könnyelműsködtek a hazaiak, így hétgólos különbség lett a vége. 34–27

Jól játszott a Veszprém, az újoncok is többnyire jól szálltak be, az igazi erőpróba természetesen majd a BL-ben következik, ott derül majd ki, hogy muzsikál majd az új Építők. A hétvégi játék mindenesetre biztató volt.

A 3. HELYÉRT
SG Flensburg-Handewitt (német)–Lomza Industria Kielce (lengyel) 38–32 (17–18)
Gottfridsson 8, Golla 7, ill. Sicko 6, D. Dujshebaev 5

A torna végeredménye: 1. Veszprém, 2. Kiel, 3. Flensburg, 4. Kielce

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a Veszprém nyerte a Jubileumi Tornát. 34–27

60. perc: Vajlupaunak nagyon éles volt a szög, a másik oldalon Schwormstabe pattintott a kapuba. 34–27

59. perc: Jött egy újabb veszprémi támadóhiba, Corrales viszont védte Överby lövését.

58. perc: Veszprémi rontás után Weinhold dobhatott újra ziccert, és ez már bement a jobb alsóba. 34–26

57. perc: Bilyk ugrott fel a falra, és kivételesen be is tudta lőni. 34–25

56. perc:Ilics eladta a labdát, a ziccerben induló Weinhold lövését viszont kivédte Corrales.

55. perc: Zarabec lövését Corrales védte.

54. perc: Jutott egy kis alamizsna a Kielnek, Överby talált be. Szinte másodpercekkel később Nenadics állította vissza a tízgólos különbséget. 34–24

53. perc: Corrales szuper! Ezúttal Weinhold lövését védte, a másik oldalon el-Dera passzát Pechmalbec lőtte a bal alsóba. 33–23

53. perc: Pechmalbec harcolt ki hetest és emberelőnyt. A hetest Ilics a kapu jobb oldalába lőtte. 32–23

52. perc: Corrales 16. védése után rossz passzal ért véget az veszprémi támadás, majd Zarabec lőtt középről elképesztően nagy gólt. 31–23

51. perc: Jahja hát mögötti passzát Vajlupau lőtte a meglepett Landin mellett a rövidbe. 31–22

50. perc: Jahjánál lábat fújtak a bírók, gyorsan indult Dahmke, és a ziccert bepattintotta. 30–22

48. perc: Pechmalbec megint megtalálta a rést, ez volt a 30. veszprémi gól. 30–21

47. perc: A helyzet megvolt, Corrales azonban kivédte a ziccert, és a másik oldalon Pechmalbec belőtte. Azonnal indult Johansson, és a középkezdés után ő is gólt szerzett. 29–21

47. perc: Kieli időkérés.

46. perc: Kiegészült a Veszprém, majd az egyedül hagyott Lukács lövését védte Landin.

45. perc: Támadószabálytalanság a Veszprémnél, a másik oldalon viszont Dahmke pattintott balról a rövid sarokba. 28–20

44. perc: Emberelőnybe került a Kiel, de nagyon elrontották a támadásukat.

44. perc: Labdát lopott a Veszprém, Sipos megindult, kapta a labdát, és biztos kézzel vágta be a ziccert. 28–19

42. perc: Ekberg lövését védte Corrales, majd a másik oldalon Jahja szép csuklómozdulattal lőtt a jobb felsőbe. 27–19

41. perc: Gólt szerzett a Kiel, de nem sokáig örülhettek, Lauge is betalált a másik oldalon. 26–19

40. perc: Zarabec nagy lövését mentette a veszprémi kapufa, a másik oldalon Lauge csodás passzát Nilsson dobta fölé.

40. perc: Zarabec eladta, Lauge indított, Jahja pedig az üres kapuba lőtt. 25–18

38. perc: Ehrig került helyzetbe a jobb szélen, Corrales azonban lábbal védett. A másik oldalon Strlek került helyzetbe, de rosszul fogta meg a labdát, Landin védett.

37. perc: Zarabec lőtt óriási gólt talpról, a jobb oldali kapufa segített neki. A másik oldalon Nenadics trükkös passza jutott el Nilssonhoz, aki a bal alsóba lőtt. 24–18

37. perc: Kieli időkérés.

37. perc: Sipos labdát lopott, megindult Strlek, aki szintén az üres kapuba lőtt. 23–17

36. perc: Lauge jól megnézte az üres kaput, majd technikásan ívelt a hálóba a felezővonaltól. 22–17

35. perc: Türelmesen megvárta a Veszprém, amíg Nilsson szabadon marad, így aztán okosan pattintott a kapuba. 21–17

35. perc: Nenadics rossz passza után Överby maradt egyedül a veszprémi hatoson, és bevágta. 20–17

34. perc: Ekberg megpattanóját védte ki kiválóan Corrales.

33. perc: Corrales újabb védése után Jahja lőtt a szintén üres kapuba. 20–16

32. perc: Bilyk találta telibe Corralest, majd a kipattanót Nenadics lőtte a saját hatosáról az üresen hagyott kapuba. 19–16

31. perc: Corrales védte Bilyk lövését, majd Jahja hibázott ziccert, de csak azért, mert Överby kétpercest érően ellökte. A hetest Landin kivédte.

31. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, vezet az Építők. 18–16

30. perc: Előbb Bilyk lőtt ziccerből gólt, majd az utolsó pillanatban Nilsson lőtte fölé. 18–16

29. perc: Bilyk kapott hetest, miután Ilics lerántotta. A hetest Ekberg fölélőtte.

28. perc: Dahmke hozta vissza egy kicsit a Kielt egy apró góllal, majd a Veszprém jött hét a hat elleni játékkal. Ilics találta meg jó passzal Vajlupaut, aki kilőtte a jobb felsőt. 18–15

27. perc: Kijutott a labda a jobb szélre, Vajlupaunak, aki biztosan belőtte. 17–14

27. perc: Elrontotta a támadást a Veszprém, Bilyk gyors indítás után talált be. A közönség tüntetett, mert el-Derát ellökték. 16–14

26. perc: A kapus védése után Pechmalbec kapta beállóban a labdát, majd a kapus lába között tuszkolta a hálóba. 16–13

25. perc: Megint rontottak a kieliek, jöhetett a Veszprém, igaz, nem sokáig, hiszen labdát lopott a Kiel, végül Ekberg lövését védte Corrales.

24. perc: Kapufát dobtak a németek, majd a közepesen gyors ellentámadás végén Pechmalbec harcolt ki hetest. A hetest Vajlupau a kapu jobb oldalába lőtte. 15–13

23. perc: Ilicset hagyták lőni, bement az átlövés, majd labdaszerzés után szintén ő indulhatott meg a kapu felé, és a ziccert magabiztosan értékesítette. 14–13

23. perc: Elég esetleges kieli támadás végén kaptak egy hetest a németek, amelyet Ekberg a kapu jobb oldalába lőtt. 12–13

22. perc: Johansson lövését védte bravúrral Corrales, majd a másik oldalon Strlek próbálkozása jött ki a bal kapufáról.

21. perc: Nehezen került lövőhelyzetbe a Veszprém, aztán végül Mahé talált a hálóba. 12–12

20. perc: Veszprémi időkérés.

20. perc: Rossz beállómegjátszás után Dahmke indulhatott gyorsan, és nem is okozott gondot neki bedobni a ziccert. 11–12

19. perc: El-Dera megint elrontotta a helyzetét, jöhetett a Kiel, majd Wallenius átlövése pattant be a bal felsőbe. 11–11

18. perc: Eldera eladta a labdát, Dahmke pedig a saját térfeléről lőtt gólt az üres kapuba. 11–10

17. perc: Gyenge veszprémi próbálkozás után Ekberg a jobb szélről irtózatosan nagy gólt lőtt a jobb felsőbe. 11–9

17. perc: Pechmalbecet kiküldték két percre mezhúzásért, de a Veszprém támadhatott, mert Corrales védett.

17. perc: Kieli időkérés.

16. perc: Pechmalbeckapta a labdát beállóban, és jól be is lőtte. 11–8

15. perc: Jött egy új sor Veszprémben, mindjárt egy elrontott támadással, az ellenakcióból Överby lőtt gólt. 10–8

15. perc: Wallinius lövését védte a bal alsó közelében Corrales.

14. perc: Hét a hat ellen a Kiel, ezt gyakorolják most, majd egy nagy lövés találta el a kapufát. Jahja megpróbálta üres kapura, de addigra már beszaladt a kapus, és könnyen megfogta a labdát.

13. perc: Strleknek nagyon megy a bal szélről, ezúttal is remekül lőtt a hosszú sarokba. 10–7

12. perc: Létszámfölényes támadás végén Magnus Landin lőtt kegyetlenül a léc alá. 9–7

11. perc: Újabb rontott veszprémi támadás után Duvnjak ziccerben Corralest találta el. A gyors ellentámadás végén a jobb oldalon Vajlupau lőtte be. 9–6

10. perc: Hát a hat ellen támadtak a németek, miután Lauge belement, de annyira gyenge lövés jött, hogy Corrales simán védett.

10. perc: Johansson megint nem vacakolt sokat, ezúttal is távolról lőtt, csak most a jobb alsóba. 8–6

9. perc: Johansson talált be messziről, majd Nilsson lőtt remek gólt. 8–5

9. perc: Jahja indult meg labdaszerzés után, majd szépen bedobta a ziccert. 7–4

8. perc: Weinhold lövése mellészállt, de a veszprémi támadás is villámgyorsan véget ért.

7. perc: Jahja keveredett ki szinte a bal szélre, de onnan is belőtte a hosszúba. 6–4

6. perc: Nenadics előbb nem lőtt, aztán rossz volt a bejátszása. A másik oldalon Bilyk belement, majd egy eladott labda után az elöl ragadt Bilyk bevágta a ziccert. 5–4

5. perc: Újabb veszprémi gól után elrontották a támadást a németek, és ekkor az őrült rohanás kissé megállt.

4. perc: Gyors gólváltás, Bilyk, majd Nilsson lőtt gólt, aztán egy gyors indulásból megint Bilyk volt eredményes. 4–3

3. perc: Hetest kapott a Veszprém, amelyet Vajlupau biztosan belőtt. 3–1

3. perc: Megint egyedül maradt egy kieli a veszprémi hatoson, és be is lőtte.

1. perc: Jahja gyors átlövése jutott a jobb felsőbe, majd egy rontott kieli ziccer után Strlek lőtt a balról a rövidbe. 2–0

1. perc: Jahja lövése lett a kapus könnyű zsákmánya, majd a másik oldalon is hibáztak a németek.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Veszprém tiszta pirosban, a Kiel tiszta feketében játszik.

A pályán Lékai Máté, akit most búcsúztat el a veszprémi klub. Két búcsúfilmet is megnézhet róla a közönség a helyszíni kivetítőn. Az azóta a Ferencvárosban játszó Lékai ajándékokat is kapott, és a közönség vastapsa, valamint a We are the Champions című dal búcsúztatta. És bizony, nem is bírta ki sírás nélkül ezeket a perceket, amit teljesen meg lehet érteni. Végül Lékai Máté szólt a közönséghez, megköszönte a felejthetetlen éveket és a kivételes szurkolást.

Hamarosan kezdés...

ELŐZMÉNYEK

Legutóbb öt évvel ezelőtt rendezett kézilabdafesztivált városában a Telekom Veszprém, akkor fennállásának 40. évfordulójára, az idén pedig a másodikat rendezi a negyvenötödikre, és akárcsak 2017-ben, ezúttal is megadta a módját. Olyan erős ellenfeleket hívott meg az idényrajt előtti utolsó felkészülési tornára, hogy az felér egy Bajnokok Ligája négyes döntő színvonalával is: Kiel, Flensburg és Kielce. Bár ezek még nem éles meccsek, a színvonal miatt már csak azért sem érdemes aggódni, mert hamarosan kezdődnek a bajnokságok Európában – a német és a magyar a jövő héten, a lengyel két hét múlva –, így az együttesek az utolsó simításokat végzik.

Az elődöntőben, a német Flensburgot búcsúztatta a házigazda: a veszprémi szurkolók olyan hangulatot teremtettek, mint egy BL-meccsen, és a találkozó bőven hozta is azt a színvonalat. A meccs hőse a Veszprém szerb kapusa, Vladimir Cupara volt, akiben 16 lövés akadt el a hatvan perc alatt. Petar Nenadics és Jahja Omar remek teljesítményt nyújtott a mezőnyben, az Építők pedig kreatív és lendületes játékkal tartotta a hajrában négygólos előnyét, így abszolút megérdemelten jutott a fináléba.