Férfi kézi NB I: az FTC és a Csurgó is győzelemmel zárta az idényt

H. D.H. D.
2021.05.29. 19:34
Nagy Bence öt gólt szerzett a Gyöngyös ellen (Fotó: Török Attila, archív)
A férfi kézilabda NB I 26., egyben utolsó fordulójában a Ferencváros és a Csurgó is hazai pályán nyert: előbbi a Gyöngyöst, utóbbi az Egert győzte le. A szombati játéknap harmadik mérkőzésén a Komló a Budakalász otthonában szerezte meg a két pontot.

A Gyöngyös szinte végig jól tartotta magát, a hajrában azonban a FTC négygólosra növelte az előnyét, és megnyerte a mérkőzést. 28–24

A Csurgó győzelemmel búcsúztatta a Stuttgarthoz szerződő Hanusz Egont: a magyar válogatott irányító – akinek a mezszámát visszavonultatják – a hajrában lépett pályára, és egy gólt szerzett az Eger ellen. 32–25

A Komló a szünetben nyolc góllal vezetett, végül néggyel nyert a Budakalász vendégeként. 30–34

FÉRFI KÉZILABDA NB I
26. FORDULÓ

FERENCVÁROSI TC–HE-DO B.ROWN GYÖNGYÖS 28–24 (11–11)
Elek Gyula Aréna, 200 néző. Vezette: Sándor, Szikszay
FTC: ZERNOVIC – BUJDOSÓ 5, Füzi 3, Mikita, SCHUCH, KOVACSICS 5, Nagy B. 5. Csere: Bognár A. 4, ÓNODI-JÁNOSKÚTI 4, Pordán 2, Prainer, Imre B., Turák, Karai. Edző: Horváth Attila
GYÖNGYÖS: MERKOVSZKI – GÁBORI 5, Papp B. 1, Duris 4, Vilovszki, Herceg 2, Varsandán 1. Csere: Gerdán, MARKEZ 5, Halász 2, Hegedűs 3, Ubornyák 1, Urbán. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–4. 16. p.: 3–6. 21. p.: 5–9. 29. p.: 10–10. 36. p.: 13–12. 39. p.: 16–13. 45. p.: 19–18. 55. p.: 26–22
Kiállítások: 16, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. –
Horváth Attila: – Nem ez volt az év legjobb mérkőzése, sőt, az első félidőben az év legrosszabb támadójátékát produkáltuk. A másodikban fordítottunk, és meg is tartottuk az előnyt. A hatodik hellyel elégedett vagyok, de lehetett volna jobb is.
Konkoly Csaba: – A találkozó ugyanúgy alakult, mint az egész bajnokságunk. Az őszt úgy kezdtük, mint itt az első félidőt, de a mérkőzés és a bajnokság is két részből áll. A második félidőben nyílt az olló és nem tudtunk visszajönni a meccsbe.

CSURGÓI KK–SBS EGER 32–25 (17–13)
Csurgó, 700 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
CSURGÓ: Pallag – Vaszics 5, KRECIC 6, Mladen Krszmancsics 8 (4), Popovics 4, Borsos 5, Bazsó 1. Csere: Tatai, Füstös (kapusok), Hanusz 1 (1), Vasvári, Gebhardt, Ács, Kerkovits 2, Szeitl E., A. Kovacevic. Edző: Alem Toszkics
EGER: Balogh T. – Lezák 5 (1), Szuharev, Schmid 1, Kiss G., Machác 3, Bernatonis 3. Csere: Moscoso (kapus), Mándy, Rédei 5, Kovács M. 1, Tóth R. 1, Tóvizi T. 2, Száva 1, Holdosi 3. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 18. p.: 12–5. 24. p.: 15–8. 28. p.: 16–12. 35. p.: 21–15. 41. p.: 21–18. 47. p.: 27–20. 52. p.: 29–23. 56. p.: 31–25
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1
Alem Toszkics: – Az első pillanattól a saját tempónkat mentük, a mérkőzés nagy részét uraltuk, kritikus helyzetben is volt tartása a csapatnak. A győzelemmel sikerült megtartani az ötödik helyet, aminek nagyon örülünk.
Tóth Edmond: – Nagy küzdelemre számítottunk, ez be is igazolódott. Kemény időszakon vagyunk túl, nyolc nap alatt négy mérkőzést játszottunk. A végére mentálisan elfáradt a csapatom, elkerülhető hibákat követtünk el. Küzdöttünk az utolsó pillanatig, mindent elkövettünk a pontszerzésért, ám most nem jött össze.

BUDAKALÁSZ KC–SPORT36-KOMLÓ 30–34 (11–19)
Budakalász, 60 néző. Vezette: Medve, Südi
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú, PERISICS 10 (3), Radnic, Rotim 5, Koncz 6, Holpert 4. Csere: Boros (kapus), Tyiskov 1, Prokop, Nagy N. 2 (1), KISS B. 2, Fórizs, Ceranic, Dávid M., Maracskó. Edző: Csoknyai István
KOMLÓ: Granic – Vaskó 1, Zobec 3, SZUNAJKO F. 7, Jóga 5, TAKÁCS B. 5, Hoffmann. Csere: Szilágyi, Djurdjevics (kapusok), Grünfelder 4, MELNYICSUK 8 (6), Oláh T. 1, Balázs S., Szkokán, Csomor, Metcz. Edző: Kilvinger Bálint
Kiállítások: 10, ill. 18 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/6
Csoknyai István: – Amivel eddig itthon eredményesek voltunk, a védekezésünk és a kapusteljesítményünk, most nem működött, rengeteg gólt kaptunk. Az első félidőben minden létező hibát elkövettünk, emiatt akkora hátránnyal mentünk be az öltözőbe, ami ledolgozhatatlannak tűnt. A második félidőt ugyan megnyertük, de csak kozmetikázni tudtunk az eredményen.
Kilvinger Bálint: – Hullámzó volt az évünk, ahogy az utóbbi mérkőzéseink is, ám most a hullám tetején voltunk. Az első félidőben jelentős előnyt tudtunk kovácsolni, amiből ugyan veszítettünk a második játékrészre, de a végén még fontos gólokat szereztünk.

1. Veszprém 26 25 1 940–616 +324 51
2. Szeged 26 23 3 893–651 +242 46
3. Tatabánya 26 17 2 7 733–670 +63 36
4. Balatonfüred 25 14 4 7 711–666 +45 32
5. Csurgó 26 13 6 7 708–703 +5 32
6. FTC 26 14 1 11 736–714 +22 29
7. Veszprémi KKFT 25 11 1 13 668–697 –29 23
8. Eger 26 10 3 13 702–790 –88 23