Férfi kézi BL: a Kiel sem jelentett akadályt, tovább menetel a Barca

H. D.H. D.
2020.11.19. 21:05
A Kiel sem jelentett akadályt, tovább menetel a Barca (Fotó: AFP)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 7. fordulójában két mérkőzést rendeztek csütörtök este: az A-csoportban a Kielce a Vardar vendégeként nyert Szkopjéban (29–33), míg a B-csoportban a Kiel hazai pályán kapott ki 32–26-ra a hibátlan Barcától.

Az előző idény decemberben esedékes kölni négyes döntőjében egyaránt érdekelt THW Kiel és Barca ezúttal a jelenlegi kiírás csoportkörében találkozott egymással. A mérkőzés elején fej fej mellett haladt a két csapat, a szünetben a vendégek egy góllal vezettek. Aztán a fordulás után sebességet váltott a Barca, ezt pedig a Kiel nem tudta lekövetni, így a spanyol együttes 32–26-ra nyert, és továbbra is hibátlan.

A hazaiaknál Domagoj Duvnjak és Niclas Ekberg egyaránt öt góllal zárt, míg a vendégeknél a hatgólos Dika Mem volt a legeredményesebb.

A Vardar jól kezdett hazai pályán, 15 perc után két góllal vezetett, ezt követően azonban fordult a kocka, a félidő végén már háromgólos előnyben volt a Kielce. A második játékrészben néggyel is elhúztak a lengyelek, az északmacedón együttes viszont fordított. 22–21-es állásnál azonban jött az addig két gólt szerző Alex Dujshebaev, és 16 perc alatt még nyolcszor volt eredményes, így a Kielce végül 33–29-re nyert Szkopjéban.